Korzár logo Korzár Dolný Zemplín
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hromadnú pripomienku pre Morské oko podpísalo vyše 60-tisíc ľudí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

peniaze znicia vsetko... a hlavne exoti ktori si myslia, ze peniazmi mozu vsetko.. a zial aj mozu, kedze morallny kredit nasich vladnych a uradnikov je rychlo kupitelny....
 
Hodnoť

Asi tak

Veľa otázok i klamstiev zaznelo v prípade nášho boja o Morské oko.

Tu je celá holá pravda s paragrafmi.

🐻🐻🐻TOTO JE PRAVDA O VÝSTAVBE NA MORSKOM OKU

Podľa § 16 ods. 1, písm i) zákona č. 543/2002 o ochrane prírody a krajiny (zákona) je na území, na ktorom platí 5. stupeň ochrany, zakázané umiestniť stavbu.

Na území, na ktorom platí 4. stupeň ochrany, sa podľa § 15 ods. 2, písm. c) vyžaduje súhlas orgánu ochrany prírody na umiestnenie stavby.

🌳🌳🌳* * *🌳🌳🌳

Kým v piatom stupni je umiestnenie stavieb zakázané, vo štvrtom stupni ochrany už stačí iba súhlas orgánu ochrany prírody, čo v prípade vašich úradníkov veľmi dobre vieme čo znamená. Viď napríklad Jasná v srdci Národného parku Nízke Tatry, napriek tomu, že v národnom parku je podľa §19, ods. 1 zákona "ochrana prírody nadradená nad ostatné činnosti".

🐻🐻🐻TOTO JE PRAVDA O POĽOVNÍCTVE NA MORSKOM OKU

Podľa § 16 ods. 1, písm. g) zákona je na území, na ktorom platí 5. stupeň ochrany, zakázané chytať, usmrtiť alebo loviť živočícha.

Podľa § 15 ods. 1, písm a) zákona je na území, na ktorom platí 4. stupeň ochrany, zakázané organizovať spoločné poľovačky [§ 14 ods. 1 písm. i)] a podľa § 15 ods. 1, písm b) zriadiť poľovnícke zariadenie alebo rybochovné zariadenie.

🌳🌳🌳* * *🌳🌳🌳

Kým v piatom stupni je zakázané loviť živočícha, vo štvrtom stupni je to povolené, obmedzenie je, že nesmie loviť na spoločných poľovačkách, ale individuálne sa loviť smie. Opäť sa tak stane, že kým bežný občan bude smieť chodiť iba po turistickom chodníku, inak dostane pokutu, tak vybraní papaláši si budú užívať lov zveri v tomto krásnom prostredí.

🐻🐻🐻TOTO JE PRAVDA O CESTÁCH NA MORSKOM OKU

Podľa § 16 ods. 1, písm c) je na území, na ktorom platí 5. stupeň ochrany, zakázané narušiť vegetačný a pôdny kryt.

Na území, na ktorom platí 4. stupeň ochrany, sa podľa § 15 ods. 2, písm. c) vyžaduje súhlas orgánu ochrany prírody na výstavbu lesných ciest a zvážnic [v zmysle § 15 ods. 2 písm. a) v znení § 13 ods. 2 písm. c)].

🌳🌳🌳* * * 🌳🌳🌳

Kým v piatom stupni ochrany je zakázané narušiť vegetačný a pôdny kryt, to platí napr. aj pre výstavbu ciest, vo štvrtom stupni ochrany sa na výstavbu lesných ciest a zvážnic vyžaduje iba súhlas. Opätovne pripomínam, že všetci dobre vieme čo to v prípade vašich úradníkov znamená. Viď Jasná, Chopok a iné.

🐻🐻🐻TOTO JE PRAVDA O ŤAŽBE DREVA NA MORSKOM OKU

Podľa § 16 ods. 1, písm b) zákona je na území, na ktorom platí 5. stupeň ochrany, zakázané zasiahnuť do lesného porastu a podľa § 16 ods. 1, písm c) narušiť vegetačný a pôdny kryt.

Podľa § 15 ods. 1, písm e) zákona je na území, na ktorom platí 4. stupeň ochrany, zakázané rúbať dreviny okrem inváznych nepôvodných druhov drevín uvedených v zoznamoch podľa osobitných predpisov. (To sa týka iba drevín rastúcich mimo lesa v zmysle §2, ods. 2, písm. m) zákona – „Na účely tohto zákona sa považuje za drevinu rastúcu mimo lesa (ďalej len „drevina") strom alebo ker vrátane jeho koreňovej sústavy rastúce jednotlivo alebo v skupinách mimo lesného pozemku“).

🌳🌳🌳* * *🌳🌳🌳

Kým v piatom stupni ochrany je zakázané zasiahnuť do lesného porastu a dokonca aj narušiť vegetačný a pôdny kryt, t.j. je zakázané ťažiť drevo aj sťahovať ho cez lesný porast vo štvrtom stupni ochrany je síce zakázané „rúbať dreviny“, ale „drevina“ je v zákone jasne definovaná ako „strom alebo ker rastúci mimo lesného pozemku“. Opäť je tu slovná hračka, pretože toto ustanovenie sa netýka lesných porastov.

🐻🐻🐻PRAVDA O ÚZEMIACH NA KTORÝCH MONISTERSTVO RUŠÍ PRÍSNU OCHRANU

Ministerstvo životného prostredia v rámci predloženého návrhu na vyhlásenie p
 
Hodnoť

 

takze jediny problem je v tom, ze povolenie vynimiek na udrzbu, ktoré lesom vydava iny statny organ trva roky? len nech tam pekne nechaju 5 stupen ochrany a nech stat donuti vlastne organy konat v zakonnych lehotach. Ak zakonné lehoty v zakonoch nie su, tak nech ich tam kurnik doplnia.
 
Hodnoť

 

Nasi ludia .. arogantne nenezrane ho .vada
 
Hodnoť

 

Ja osobne už neverím žiadnemu ministerstvu na Slovensku.Nevidím jediný dôvod prečo by sa mal meniť stupeň ochrany MO.Ked to bolo doteraz v poriadku tak načo to meniť?Asi sa na ministerstve nudia.
 


Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop