Korzár logo Korzár Dolný Zemplín
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bezpečnosť dopravy v obci Dvorianky zvýšia viaceré opatrenia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Polovicne nedokoncene riesenie...

SSC zverejnili podpisanu zmluvu na stavbu "I/79 Dvorianky riesenie bezpecnosti-II.etapa" ako aj jednotlive ponuky a dalsie zapisnice na portale UVO dna 27.11.2018.

Stavba sa zacne realizovat az od 01.05.2019 (180 dni) !

Za peticny vybor Dvorianky pozadujeme v obci realizaciu usekoveho merania rychlosti (fotoradary) pretoze je potrebne aby vozidla dodrziavali maximalnu rychlost 40km/h na tichom asfalte v obci tak aby bolo dosiahnute projektovane znizenie hluku !

Zarazajuce je na celom rieseni prave to, ze ministerstvo dopravy a SSC neplanuje realizovat obchvat obce Dvorianky a navyse ani ministerstvo vnutra neplanuje realizovat usekove meranie rychlosti v obci (fotoradary) a rovnako sa nerealizuje ani Vaznica Dvorianky na vazenie kamionov v ramci
ktorej malo byt pouzite aj usekove meranie rychlosti, ministerstvo projekt zastavilo a teda cele toto riesenie povazujeme za polovicne a nedokoncene riesenie problemu v obci.

Stav ohladne nerealizovania obchvatu obce stale presetruje este generalna prokuratura a to este od leta, termin na vybavenie predlzili...


Samozrejme ze ministerstvo vnutra nerobi nic - vid aktualne odpovede z minitertsva :

K bodu 3
Povinná osoba neiniciovala ani sa nezúčastnila, resp. neoslovila alebo nebola oslovená žiadnym odborným útvarom alebo organizáciou, pričom opätovne uvádzame, že čakáme na súhlas k začatiu verejného obstarania k projektu na automatizované 24 hodinové meranie rýchlosti cestných vozidiel.

K bodu 4
Povinná osoba má projekt na automatizované 24 hodinové merame rýchlosti cestných vozidiel pripravený, čaká na súhlas k jeho realizácii. V súčasnosti navrhovaných miestach na osadenie statických meračov rýchlosti v rámci uvedeného pripraveného projektu je aj lokalita cesty 1/79 v obci
Dvorianky.

Vitkovic
peticny vybor Dvorianky
 
Hodnoť

 

Dobrý deň p. Vitkovič a celý petičný výbor,
to čo robíte má zmysel to Vám nikto neberie, nákladná doprava v mestách a na dedinách silne ovplyvňuje život ľuďom.
Mám na Vás jednu otázku ohľadne Vami toľko spomínaného obchvatu. Keď sa zamyslíte zdravým sedliackym rozumom, Vy ste verili a veríte, že v Dvoriankach postavia v dohľadnej dobe obchvat?
Na Slovensku máme X- miest a dedín s väčším počtom obyvateľov a prechádzajúcich áut, kde by obchvat bol najlepším riešením, ale rozpočet nepustí. Nemusíte ísť ďaleko. Cez Sečovce prechádza hlavný ťah východ - západ a mesto vie, že obchvat nebude vybudovaný, lebo sa ráta s D1 v roku 2546. Následne bude vybudovaná križovatka medzi Hriadkami a Dvoriankami a až tá "porieši" obchvat Dvorianok.
Napriek tomu Vám držím palce
 

Obchvat...

Ja s vami plne suhlasim, ze "rozpočet nepustí"...
Otazka nestoji tak ci rozpocet pusti alebo nie, ale otazka stoji tak ci sa plni alebo neplni platne a pravoplatne rozhodnutie MDSR ohladne realizacie obchvatu obce Dvorianky este z roku 2013.
Ide cisto o pravny pohlad a dodrziavanie zakonov v SR - to preveruje GPSR.

Bavime sa cisto o pravnom poriadku a dodrziavani zakonov v SR. V X-obciach ako pisete taketo pravoplatne rozhodnutie o realizacii obchvatu nie je takze sa nie je o com ani bavit na tejto urovni dodrziavania pravnych rozhodnuti...

A teda naco vydali rozhodnutie o realizacii, ked dobre vedeli, ze rozpocet nepusti ? To nevedeli na MDSR, ze nie su peniaze ? Teda iba aby salili ludi a nedodrziavali zakony ?

Pravoplatne rozhodnutie o realizacii obchvatu obce Dvorianky vydane MDSR Utvar veduceho hygienika rezortu:
http://dvorianky5.webnode.sk/s...

Dalsia vec je, ze prave preto, ze obchvat nechcu realizovat tak by mali riesit dalsie nahradne veci v obci ako fotoradary - usekove meranie rychlosti alebo vaznicu (kde okrem vazenia su aj radary) .
Ale nie, nedame im nic take, dame im tichy asfalt za 1.000.000 EUR a hotovo...
Pritom take usekove meranie rychlosti iba za 30.000 EUR je neskutocny problem a je potrebne aby na tichom asfalte sa jazdilo podla predpisov 40km/h - inac to nema zmysel ten tichy asfalt za tie peniaze...
 

ROZHODNUTIE

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR
Útvar vedúceho hygienika rezortu MDVRR SR
Oddelenie oblastného hygienika Košice, Štefánikovi 50 A, 040 00 Košice

Košice dňa 09.12.2013
Číslo: 07659/2013 D404-ÚVHR75579
Stupeň dôvernosti: VJ

Toto rozhodnutie nadobudlo pravoplatnost dna: 27.12.2013
vykonatelnost dna: 27.12.2013

R O Z H O D N U T I E

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky, Útvar vedúceho hygienika rezortu, oddelenie oblastného hygienika Košice (ďalej len „MDVRR SR"), ako príslušný orgán štátnej správ, na úseku verejného zdravotníctva podľa § 3 ods. 1 písm. f). § 3 ods. 2 pism. b) a § 7 pism. j) zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len ..zákon í. 355.2007 Z. z.") vo veci vydania pokvnu na odstránenie nedostatkov, ktorým je zvýšená hladina hluku v dôsledku dopravy po cestnej komunikácii 1/79 pred rodinným domom č. 126 na Hlavnej ulici v obci Dvorianky účastníkovi konania Slovenská správa ciest, Miletiíova 19, 826 19 Bratislava, IČO 003328 podľa § 46 a § 47 zákona č. 71 .1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok) v znení neskorších predpisov (ďalej len ..správny poriadok") vydáva tento pokyn

1. Účastník konania jc povinný zrealizovať cestný obchvat obce Dvorianky, ktorý- sa bude realizovať vybudovaním preložky cesty 1/79 mimo intravilán obce Dvorianky, podľa nasledovného časov ého harmonogramu:

a) predprojektová príprava obchvatu Termín: do 30.11.2016
b) projektová príprava obchvatu Termín: do 31.07.2021
c) stavebná realizácia obchvatu Termín: do 31.08.2023

2. Účastník konania je povinný priebežne informovať MDVRR SR o plnení uložených opatrení podľa predchádzajúceho bodu 1.

Termín: Priebežne, minimálne 1x do roka 
 

Správny orgán a sankčne opatrenia...

Správny orgán skonštatoval, že účastník konania navrhol realizovať protihlukové opatrenia v súlade s
o závermi hlukovej štúdie a súčasne odôvodnil aj dĺžku predpokladaného časového harmonogramu realizácie stavby cestného obchvatu obce Dvorianky, preto na základe uvedených skutočnosti zistených správnym orgánom v súlade s § 7 písm. j) zákona č. 355/2007 Z. z. bola účastníkovi konania uložená týmto pokynom povinnosť so stanovením primeranej lehoty na jej plnenie. Súčasne správny orgán uložil účastníkovi konania vo výroku rozhodnutia aj povinnosť priebežne, minimálne raz ročne, informovať MDVRR SR o plnení uložených opatrení v danej veci. V prípade, že účastník konania v stanovenej lehote nesplní tento pokyn, správny orgán pristúpi k sankčným opatreniam.

Vzhľadom na vyššie uvedené a v záujme ochrany verejného zdravia bolo možné rozhodnúť tak, ako je uvedené vo výrokovej časti tohto rozhodnutia. 
 

Presetrovanie Generalnou prokuraturou SR

Prokuratúra dostala podnet na prešetrenie obchvatu v Dvoriankach
Petičnému výboru obce sa nepáči postup štátnych orgánov.
https://dolnyzemplin.korzar.sm...
 


Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop