Korzár logo Korzár Dolný Zemplín
Štvrtok, 22. august, 2019 | Meniny má Tichomír
Nájdete nás na webe

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Oprava michalovského kaštieľa sa ťahá. Kraj hovorí o chybe v projekte (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Zvláštne

Dnes som si (ako potenciálny uchádzač) preštudoval dokumentáciu k vyhlásenému verejnému obstarávaniu na II. etapu Michalovského múzea uverejnenú na stránke Úradu pre verejné obstarávanie (UVO) a v systéme pre verejné obstarávanie.
https://www.uvo.gov.sk/vyhlada...
https://ksk.eranet.sk/index.ht...

ak dobre chápem zo súťažných podkladov, predmetom zákazky sú stavebné práce na základe projektovej dokumentácie (PD), ktorá je súčasťou súťažných podkladov (poskytuje ju KSK).
V súvislosti s tým, nerozumiem výroku pána predsedu uvedenému v článku „Veríme preto, že do výzvy sa zapoja odborníci s prepracovanou projektovou dokumentáciou“. Ak je predmetom zákazky uskutočnenie stavebných prác na základe PD poskytnutej vo verejnom obstarávaní od KSK, ako môže pán predseda Trnka očakávať zapojenie odborníkov s prepracovanou PD? Dodávatelia predsa budú dodávať iba stavebné práce.
Pri vyhľadávaní zákazky mi vyhľadávač zároveň na profile KSK našiel odkazy, ktoré naznačujú, že predmetné stavebné dielo (II. etapa Michalovského múzea) už bolo v minulosti súťažené (v roku 2017). Do súťaží ale nebola predložená žiadna ponuka. V súťažných podkladoch z roku 2017 sa nachádza PD (na prvý pohľad) zhodná s PD z aktuálne vyhlásenej súťaže.
https://www.uvo.gov.sk/vyhlada...

A potom je nejasný aj zvyšok výroku pána predsedu Trnku „Problém vznikol za bývalého vedenia kraja. Naším cieľom je, aby verejné obstarávanie prebehlo transparentne a odborne. Chyby v projektovej dokumentácii nie je možné opravovať v priebehu tohto procesu“.
Ak je v PD chyba ako sa uvádza v článku, prečo momentálne v súťaži KSK používa tú istú „akože chybnú“ PD?????
V dokumentácii k zrušenej súťaži sa nenachádzajú dokumenty, ktoré by naznačovali zlú PD a otázky od možných dodávateľov.
Pán predseda buď nemá vo veciach jasno, alebo nepresnými, či zavádzajúcimi informáciami v tlači balamutí nielen odbornú (potenciálny uchádzač) ale aj laickú verejnosť.
Na základe toho bohužiaľ musím konštatovať, že na základe osobnej skúsenosti začínam mať pocit, že na rečiach šíriacich sa po Košiciach o mediálnom marketingu a zakrývaní neodbornosti „nového“ pána predsedu a jeho aktuálneho tímu za aktívnej účasti „spriaznených“ médií môže niečo byť.
...škoda ...pod rozhýbaním kraja a zmenou som si predstavoval niečo iné
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to hlupák na n-tú

neschopák, nadôvažok s neschopným aparátom, ale s vynikajúcim mediálnym krytím...... a hlavne za všetko môže Terbuľa
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop