Korzár logo Korzár Dolný Zemplín
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prokuratúra dostala podnet, aby prešetrila chýbajúci obchvat v Dvoriankach (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Statne organy nepostupuju podla zakona !

Statne organy dlhodobo nepostupuju podla zakonov coho prikladom je aj protest I. namestnika generalneho prokuratora GPSR este v roku 2014:
https://dolnyzemplin.korzar.sm...

PROTEST GPSR 2014:
http://dvorianky5.webnode.sk/s...

Ako vidno z popísaného postupu konania a rozhodovania orgánov verejného zdravotníctva Ministerstva, dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky, oblastný hygienik Košice postupne rozhodoval o pokute za správny delikt a tiež o opatreniach na odstránenie zistených nedostatkov.

Vedúci hygienik rozhodnutia oblastného hygienika postupne v celom rozsahu zrušoval, a to v zhode s požiadavkami a návrhmi účastníka konania, Slovenskej správ v ciest.

Dokonca rozhodnutím zo 7. novembra 2013 č. 08203/2013/D400-UVHR- 68509, vedúci hygienik nielen zrušil rozhodnutie oblastného hygienika Košice z 26. marca 2013 č. 07659/2013/D404-ÚVHR/21088 o uložení pokuty Slovenskej správe ciest 2 000,-C ale tiež o uložení opatrení na odstránenie nadmernej hladiny hluku z dopravy, ktoré vo svojom predchádzajúcom zrušujúcom rozhodnuti z 21. februára 2013 č. 08203/2013/D400-Ú VH Rjí3172 sám posúdil ako náležíte odôvodnené a primerané.
 
Hodnoť

Program Rozvoja Obce Dvorianky 2016-2024

Obec Dvorinaky ma vypracvovany "Program Rozvoja Obce Dvorianky 2016-2024".
Ako teda riesi uvedeny problem obchvatu obce obecny urad ?

V tomto dokumente je uvedené na strane 33 v sekcii A.7 Stanovenie východísk a možných riešení:
Obec by mala intervenovať v oblasti zlepšenia dopravnej situácie na ceste I/79, ktorá obec pretína, čo rapídne zhoršuje životné prostredie v obci, vplýva na zdravie a bezpečnosť obyvateľov.

A.1.9 TECHNICKÁ INFRAŠTRUKTÚRA
Doprava
Stav miestnych komunikácií je neuspokojivý, tak isto dĺžka miestnych chodníkov nepostačuje, keďže obcou prechádza frekventovaná cesta I. triedy I/79, čo má vplyv nielen na bezpečnosť chodcov, ale aj technický stav budov (otrasy). Vzhľadom na hustú kamiónovú dopravu boli na oboch vstupoch do obce vybudované spomaľovače a v obci obmedzená rýchlosť na 40 km/hod. V príprave je vybudovanie ďalšieho spomaľovača v smere od obce Hriadky.

Životné prostredie
Životné prostredie v obci najviac zaťažuje cesta I. triedy I/79, ktorá obec pretína. Cesta je zdrojom emisií z cestnej dopravy a sú prekračované prípustné hodnoty hladín hluku a otrasov. Zvyšujúca sa doprava ohrozuje zdravie a bezpečnosť obyvateľov, ako aj statiku rodinných domov. Tieto problémy by mohli byť v budúcnosti vyriešené vybudovaním preložky cesty, ktorá povedie mimo zastavaného územia obce a odklonom tranzitnej automobilovej dopravy mimo obytné územie.
V súčasnosti sú na oboch vstupoch do obce vybudované spomaľovače a v obci obmedzená rýchlosť na 40 km/hod. V príprave je vybudovanie ďalšieho spomaľovača.

Program Rozvoja Obce Dvorianky 2016-2024:
http://dvorianky5.webnode.sk/a...

Linka na obecny urad Dvorianky:
https://www.obecdvorianky.sk/e...
 
Hodnoť

SSC si dhodobo neplni svoje povinnosti !

SSC si dhodobo neplni svoje povinnosti !

VYROCNA SPRAVA MINISTERSTVA DOPRAVY - UVH Z ROKU 2014:
Najzávažnejší podnet, ktorý sa rieši od roku 2011 je v obci Dvorianky, a to hluk z cestnej komunikácie I/79.

V uvedenej správe sa na strane číslo 38 uvádza, citujem.

" Najzávažnejší podnet, ktorý sa rieši od roku 2011 je v obci Dvorianky, a to hluk z cestnej komunikácie I/79. Účastníkovi konania, Slovenskej správe ciest (ďalej len „SSC") ako prevádzkovateľovi pozemnej komunikácie č. I/79 v obci Dvorianky bola v roku 2012 udelená pokuta vo výške 10 000,- Eur za neplnenie povinnosti. V roku 2013 riešenie podnetu pokračovalo vydaním pokynu na definitívne vyriešenie podnetu, a to výstavba obchvatu obce Dvorianky v termíne do roku 2023. Na zlepšenie hlukovej situácie v obci boli uložené SSC ďalšie čiastkové opatrenia do definitívneho vyriešenia problému.

V priebehu roku 2014 prevádzkovateľ - SSC opakovane nedodržal termíny uložených opatrení. Z uvedeného dôvodu bola SSC v októbri 2014 uložená pokuta vo výške 5 000,- EUR.

Za účelom eliminácie hluku z pozemnej komunikácie I/79 v obci Dvorianky bolo SSC uložené doplnkové opatrenie, a to vybudovanie nového spomaľovacieho ostrovčeka pred rodinným domom sťažovateľa pred vstupom do obce, v termíne do septembra 2016.

Závažnosť predmetného podnetu spočíva v tom, že účastník konania - SSC nedodržiava termíny plnenia nápravných opatrení, napriek uloženým pokutám za správne delikty na úseku verejného zdravotníctva. Sťažovateľ sa zasa domáha svojich práv podávaním podnetov na postup Útvaru vedúceho hygienika rezortu pri riešení podnetu (podnety na GP, Úrad vlády SR, ÚVZ SR, verejný ochranca práv, sekcie a odbory MDVRR SR atď.), ktorý podľa sťažovateľa nekoná, ak koná tak neodborne, alebo robí prieťahy v konaní a je bezohľadný a ignorantský voči podnetom sťažovateľa."

BLOG SME:
https://janvitkovic.blog.sme.s...
 


Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop