Korzár logo Korzár Dolný Zemplín
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Roškovej agrobiznis na letisku: Na asfalte leží kopa hnoja a odpadky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

dúfam že lenivé

orgány málo činné už konajú.
 

 

je to Smeracka takze ano... konaju. Ale nie tak ako si to pravdepodobne myslel.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

To hej. Autorku článku už asi majú "rozpracovanú".
 

 

Hejteri, dajte tomu sancu. Este dva tri roky a urcite tam nieco porastie. Tak snazili sa snazili, orali co to dalo a nic. Viete si predstavit tu reklamu? Ked budeme prva krajin, kde nieco vyrastie na betone?
 

A prečo by mali.

Európska smernica o agrodotáciách vyslovene neuvádza, že pôda sa musí, alebo nemusí obrábať.
Námietky krajín, ktoré na tento stav upozornili (vrátane Slovenska), poslali do **** a vyslovene schválili, že tam NEBUDE povinnosť pestovať poľnoplodiny a pod.
Informovala ministerka Matečná, ak sledujete, čo sa deje. Tá škatula Rošková tam mohla aj postaviť kúpalisko, alebo kolkáreň.
Nadávajte na EÚ a nie na "šikulky", ktoré vedia europredpisy využiť :))))))))
 

sú len dve možnosti

Prvá: nie je poľnohospodárska pôda (je to napríklad vybetónované letisko) a na dotáciu nárok nemá. Ide o trestný čin poprednej smeráčky, dotačný podvod krytý štátnou správou.
Druhá: je to (na papieri) poľnohospodárska pôda (obrábaná/neobrábaná - ale tie dotácie nie sú za nepestovabnie, to sa mýliš) a má (na papieri) nárok na dotáciu - majiteľka síce klame, úrady si to však nemuseli všimnúť, kontrolujúc to zhruba ako Vadalove kontajnery s "ovocím". Ale ak to letisko figuruje v katastri ako poľnohospodárska pôda, je to čierna stavba (legálne takáto dopravná stavba nemohla vzniknúť na pozemku, ktorý nebol vyňatý z pôdneho fondu, ani keď to slúži len pre práškovacie lietadlá, ktorým však v skutočnosti kus trávnika stačí) a stavebný úrad by mal nariadiť vlastníkovi odstránenie čiernej stavby.

Oops, je tu ešte tretia možnosť: je to náš človek, všetko je v súlade so zákonom a skutok sa nestal...

Čo myslíte, ktorá možnosť sa počas triapoltej Ficovej vlády ukáže pravdivou?
 

PS No_a_co, si luhár

- asi aj s Matečnou (neviem, čo presne tvrdila). Alebo aspoň Matečnej slepo dôveruješ - v tom prípade nie si luhár, ale hIupák.

EU legislatívu vykonávajú naše zákony. ktoré jasne hovoria:
Jednotná platba na plochu v zmysle § 7 nariadenia vlády SR č. 342/2014 Z. z. z 20. novembra 2014, k... sa poskytuje na plochu pôdy poľnohospodársky využívanej ... (orná pôda, trvalé kultúry, záhradky, trvalý trávny porast) ...

Čiže ak nešlo o plochu poľnohospodársky využívanú (a tou asfalt či betón rozhodne nie sú), išlo jednoznačne o dotačný podvod. Trestný čin. Odklepnutý Matečnou (či jej podriadenými), krytý Kaliňákom a Gašparom (či ich podriadenými).
 

 

ono s tymi letiskami to nie je take jednoznacne
https://zbgis.skgeodesy.sk/mkz...
tu je jedno evidovane ako orna poda...a je funkcne, pre cmeliaky
je to len vybetonovana plocha, ale furt je to orna poda

verim, ze takych "letisk" je plno vsade
 

 

Vybetónované letisko je podľa stavebného zákona stavba. Ak staviaš akúkoľvek stavbu, pôdu pod ňou musíš vyňať (aspoň dočasne pri dočasných stavbách) z PPF (a zaplatiť za to), ináč ti nemôžu vydať stavebné povolenie (ok, môžu všetko, ale bude v rozpore so zákonom).
Máš pravdu, že je v tomto bordel. Úmyselný - vyňatie z PPF by tu bolo možno drahšie než vybetónovanie tej plochy, tak prečo to neošvindľovať?
Preto som aj tú druhú možnosť uviedol - "papierovo" je to z hľadiska dotácií ok, a čierne stavby sú potichu tolerované. Ale reálne to ok nie je, tá pôda nie je poľnohospodársky využívaná (= orná pôda, trvalé kultúry, záhradky, trvalý trávny porast...), na dotáciu nemá nárok a Matečnej podriadení to majú kontrolovať (stačilo by otvoriť si v kancelárii kataster a mapu s aktuálnymi satelitnými snímkami (o "náročnosti" tej úlohy svedčí aj to, že sme to spravili v rámci tejto diskusie "len aby reč nestála" - trebárs to butcherovo letisko som našiel na satelitnej mape za 15 sekúnd, overenie na KaPor trvalo tridsať kvôli dvom preklepom) a venovať pri každej žiadosti pár minút kontrole, či nejde o zjavný podvod. Je to ich povinnosť - a Matečnej zodpovednosť.
Nedeje sa tak? Prečo? Neschopnosť alebo vedomé krytie dotačných podvodov? Neviem - ale v oboch prípadoch tam tí ľudia (s ministerkou na čele) nemajú čo hľadať.
 

letiská

Letiská sú tam desaťročia a vtom čase nebolo potrebné žiadne vyňatie, stavba bola schálená. Katastre nechcú infraštruktúru letísk zapisovať ako stavbu, a to nemusí byť vždy asfalt, môže ísť aj o spevnenú trávnu plochu aj tam sa robia stavebné objekty. Čiže na LV nič nemáš. Po SR sú desiatky letísk, ktoré nemá kto zrušiť lebo neexistuje vlastník/prevádzkovateľ.
 

 

Prečo ešte Rožková a Zmatečná nie sú vo vyšetrovačke ? ? ? Lebo grófka a sova sú Naše človeky ! ! !
 

 

Vyňatie je treba aspoň od 1966 (vtedy ešte možno bezodplatné), teda vyše polstoročia, po 1976 nemali dostať stavebné povolenie stavby na PPF (hoci neviem, či toto seriózne riešili pri poľnohospodárskych stavbách, medzi ktoré poľné letisko mohli zaradiť)... Ako sa k tomu stavajú katastre, neviem - poznám stavebný zákon, zákon o katastri nie (ale viem, že ich prístup je občas dosť čudný a nezmyselný). Verím že v tom máš lepší prehľad než ja.
Ale pre túto diskusiu je to vcelku nepodstatné - aj keď podľa katastra je to orná pôda, povinnosťou úradníkov bolo pred poskytnutím dotácie overiť, či je daná plocha skutočne obhospodarovaná resp. poľnohospodársky využívaná na účely dané príslušnou vyhláškou. Títo úradníci, za ktorých Matečná nesie zodpovednosť, Roškovej pozemky z overovania úmyselne vynechávali. Viac info napríklad na https://dennikn.sk/1079591/ros...
A takýchto prípadov je tam plno - predpokladám, že sa v tom teraz kdekto začal rýpať a popri fintách talianskej mafie sa čoraz jasnejšie ukazuje, že Smer-SD používa veľmi podobné postupy...
 

 

Aj ja som pozeral tu tlacovu konferenciu s p. Matecnou, kde to vysvetlovala. Myslim, ze to lahko najdes cez google. Ma pravdu.
 

 

Čiže tá legislatíva, ktorú citujem, neplatí? Ooooooops!
 

Neplatí,

pre šmejdov spriaznených so smerom. Pre ostatných samozrejme platí.
 

Ale

len u šmejdov má pravdu. Mýlila si pojmy s dojmami a mlela dookola svoje hlúpoty. Nikto netvrdil, že sa pôda na ktorú sa vzťahujú agrodotácie musí OBRÁBAŤ. Musí sa využívať na poľnohospodárske účely !!!!!!
 

Najprv

si prečítaj smernicu !!!!! A nepapagájuj po hlupani. Na ploche, na ktorú sa agrodotácie vzťahujú saa musí hospodáriť. A pokiaľ nie si idiot, pochopíš, že na betóne sa nedá hospodáriť. Na betónovej ploche môžeš podnikať, ale nie hospodáriť. Hlupaňa si mýli pojmy s dojmami a ty po nej opakuješ hlúpoty, ktoré melie dookola. P.s. : Povinnosť pestovať poľnohospodárske plodiny tam ani nemôže byť, lebo pôda na ktorú sa agrodotácie vzťahujú sa môže využívať aj na chov úžitkových zvierat.
 

 

NAKA caka kym dostavaju dialnicu ...
 

 

Na povrch vychadza "pavucina za pavucinou". Poprosim "neznameho autora", aby zverejnil zoznam slusnych Slovakov. Predpokladam, ze z cca 5,3 mil. to bude tak do 100 ludi + deti do 3 rokov. Naozaj pekna buducnost.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop