Korzár logo Korzár Dolný Zemplín
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vyrúbal stromy v hodnote je 818-tisíc eur (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

To už sme zas v socializme?

Zas tu niekto operuje pofidérnymi spoločenskými hodnotami? Ak si spoločnosť tak vysoko cení stromy a kry mimo lesa, tak sa dobrovoľne hlásim, že na mojom pozemku sa ich nachádza minimálne za 100000 € a teda by ich mohla tá milá spoločnosť odo mňa za takúto cenu odkúpiť. Jaj ono to je síce "spoločenská" hodnota, ale v skutočnosti skôr ide o to, koľko sa odo mňa táto zlodejská spoločnosť chystá ukradnúť na daniach za moju pôdu. Ktorá mi kvôli ochrane náletových drevín a kríkov neprináša žiaden osoh, ale štát prostredníctvom obce za túto pôdu bez zábran inkasuje daň z pozemkov. Toto je doslovné šikanovanie vlastníkov, aby nechali svoju pôdu zarastať.
 

Blahoslavení

chudobní duchom, lebo ich je kráľovstvo nebeské!
 

to už sme zas v socializme?

... ked je to tvoje pri tej trati, tak to vyčisti ty a zabezpeč aby nálety boli včas odstranené a nenadavaj na nikoho len na seba...
 

 

no vies ked za cisty pozemok dostanes viac ako za zarasteny nerisknes v tomto chlieve taky vyrub?
hodnotu to ma akurat tak na papieri

v úripade dokazania viny.....
ak by to malo mat taku hodnotu tak urcite je bez viny lebo za predane drevo si beztrestnost kupi ihned
 

Nie je to môj pozemok

Ja som z okresu Humenné. Mňa nazlostila tá "spoločenská hodnota". Jednoducho bulharská konštanta na zastrašenie ľudí aby nečistili svoje pozemky od náletových drevín a krov. Ja potrebujem svoje pozemky vyčistiť a musím sa ísť poklonkovať na obec a a tá musí požiadať o súhlas úrad životného prostredia a samozrejme zaplatiť správny poplatok. Do pekla ,je to môj pozemok a stromy sú moje. Obec mi za ten pozemok veselo vyrubuje daň a ja mám niekoho pýtať ešte o súhlas ako ja s tým pozemkom naložím? Ak teda chce štát nejako obmedziť moje vlastnícke právo, tak ma povinnosť mi poskytnúť plnú náhradu za obmedzenie v užívaní môjho pozemku - znížiť daň, vyplatiť náhradu za zníženie zisku. Dokážete to pochopiť , boľševici prefarbení na zeleno? Ako by ste sa tvárili, ak by vám do bytu prišiel nejaký úradník a oznámil by vám, že musíte jednu izbu odovzdať bezdomovcom, lebo je to v spoločenskom záujme a pritom by vám odmietli znížiť daň a akokoľvek kompenzovať zabranie jednej izby? Svietili by vám potom tie vaše úsmevy na tvárach? A nám, vlastníkom pozemkov to štát robí stále. Príkazy a zákazy a žiadna kompenzácia. Podobne ako je to napríklad s energorozvodmi. Ja musím strpieť vstup niekoho na môj pozemok a jeho zabranie napríklad na stožiare vedenia. Distribútor má nárok na svoj zákonný zisk a ja musím bezplatne strpieť obmedzenia na svojom pozemku.
 


Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop