Korzár logo Korzár Dolný Zemplín
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Krupobitie spôsobilo obrovské škody na úrode (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Komu niet rady, tomu niet pomoci

Príčinou tejto skázy, ako aj budúcich ešte väčších pohrôm na Zemplíne je vysušovanie, teda odvodňovanie Východoslovenskej nížiny. Upozorňoval som na to prvý krát v roku 1986, vyhodili ma z Ústavu Hydrológie SAV. Potom som na to upozornil v roku 1988 a vyhodili ma z Ústavu ekologie SAV, Potom som to nechal na miestnych hráčov, neurobili nič. Potom som sa este pripomenul v roku 2010 : http://kravcik.blog.sme.sk/c/2... .

Jeden zo Zemplínskych mocipánov, vtedy poznamenal: Uvidíme, či projekt presadíte. Nepresadil som, lebo títo ľudia sa správajú k obyčajným ľuďom ako k svojmu lénu. Tí žijú z potu obyčajných ľudí a z verejných peňazí sú financované ich zadky.

V roku 2012 som presadil, že z Nórskeho finančného mechanizmu sa uvoľnilo prvých 4,2 mil. eur na projekt VODA PRE PROSPERUJUCI ZEMPLÍN, aby sa zmenila táto situácia. Prišli Ficovci a zmenili to a presunuli tieto peniaze na na rekonštrukciu čerpacích staníc VSN, aby sa situácia ešte viac zhoršila....
 

 

skoro ste si to vsimli. odvodnuje sa tu to od cias R-U
 

 

A odvodnovanie zacalo preto, lebo Zemplin bola jedna velka bazina plna komarov, co prenasali malariu...
A ludi niekolkokrat do roka vyplavilo a na zaliatych poliach bolo po urode a bol hlad.
A tento pan chce tie casy nazad, lebo inak tie fantazmagorie o zaplavovani uzemia nechapem.
 

 

my mame spodnu vodu este stale vysoko...pivnicu tu maju len masochisti.
 

Pán Kravčík

Už ste nadobro potratil rozum ? Raz za veľa rokov sa vyskytli poriadne krúpy aj v časoch nášho detstva. Len vtedy nebol ešte internet a vy ste nevedel ešte písať.
 

Jedným slovom do... klíma

Jedným slovom do... klíma
Hrozia ďalšie veľké povodne aj v závislosti na zmenách geomagnetického poľa (viac v článku nižšie):

Východu hrozia letné povodne. Sme na ne pripravení?:

http://presov.korzar.sme.sk/c/...

V júli hrozia ďalšie povodne:

http://spisskanovaves.korzar.s...

P. S: Treba nakupovať ešte viac aút a ešte viac jazdiť, aby sme sa úplne podusili, podostávali rakoviny a nemali čo žrať...
 
Hodnoť

Odlesňovanie krajiny

spôsobuje jej vysúšanie a náhle zatopenie v čase prívalových dažďov. Prehnané budovanie kanálov, vodných priehrad v nížine, a veľkých betónových a asfaltových plôch v mestách, tiež, podporuje vysúšanie krajiny, lebo dažďová voda okamžite odteká preč, a nemá kedy vsiaknuť do pôdy. Je narušený prirodzený kolobeh vody v krajine, ktorá sa, stále viac, zohrieva. Zohrieva sa, však, veľmi prudko, bez toho, aby sa dokázala týmto zmenám prispôsobiť. Prudké oteplenie, Zem, vyvažuje prudkým ochladením. Pri tom vzniklé prívalové dažde zaplavia oblasti, kde zničená pôda, les a iný porast, nedokážu udržať vodu v sebe a pomaly ju vpiť do seba.

To všetko je spôsobené tými, či si namýšľajú, že sú múdrejší ako príroda (asi ju stvorili, preto jej rozumejú lepšie, ako ona sebe), ktorej možno rozkázať a nútiť ju ísť proti sebe.
 

 

dobre napisane aj suhlasim
 


Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop