Korzár logo Korzár Dolný Zemplín
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Sobranciach pripravujú verejné zhromaždenie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Naco verejne zhromazdenie???

Naco verejne zhromazdenie?? Za cely cas fungovania p noveho primatora sa nespravilo nic, samozrejme ak neratame pokuty, ktore mesto dostalo, samozrejme za veci ktore kazdy hadze na kazdeho:) na hlupakoch z so sa nabalil aj predchadzajuci primator, a teraz si ho trosku dosiel "podojit" aj tento!! :) som rad, ze v tom malom meste je na jednej kope tolko tupych ludi :) aspon niecim su sobrance zaujimave :)

Mestsky urad funguje bez odbornikov, a ti ktori sa problematike vyznaju boli bud prepusteni alebo zaradeni do "cierneho zoznamu" a urad ide dolu vodou! Clovek tam nevie nic vybavit! (co predtym vedel) je to hanba vsetkym sobrancanom!! Mesto dovoli resp likviduje aj podnikatelov z ktorych mesto zije tym, ze vytvara podmienky pre spolocnosti ako je Lancastic(telocvicnove predaje, z ktorych zije mesto Cadca)

Proste, ukradli nam kupele a teraz sa snazia aj o ten zbytok (nemocnica, pozemky atd...ale to co sme si zvolili tak to mame!!! Zlodejov!!! A hlupakov!! Vivat sobrance :)
 

Otázka na verejné zhromaždenie občanov

Pripomienky občanov na verejné zhromaždenie občanov - upozornenie na pochybenie vedenia mesta SOBRANCE. Mesto dotuje 88% nákladov Súkromnej materskej školy 81000eur ročne,a ako bolo preukázané, zastupiteľstvo mesta Sobrance nikdy neudelilo súhlas na zaradenie Súkromnej materskej škole – ELBA do siete škôl a školských zariadení. Podľa ustálenej rozhodovacej činnosti súdov je úkon, ktorý môže byť urobený iba so súhlasom mestského zastupiteľstva, a ktorý bol však vykonaný bez takého súhlasu, absolútne neplatný pre rozpor so zákonom.
Z tejto skutočnosti jednoznačne vyplýva, že akýkoľvek právny úkon primátora o zaradení Súkromnej materskej škole - ELBA do siete škôl a školských zariadení pod financovanie mesta je absolútne neplatný.
Absolútnu neplatnosť právnych úkonov primátora resp. starostu, ktorým nepredchádzal súhlas zastupiteľstva, jednoznačne potvrdzuje rozhodovacia činnosť súdov aj odborná literatúra.

Z Najvyššieho súdu SR vyplýva, že zmluvy resp. právne úkony patriace medzi „najdôležitejšie úkony týkajúce sa nakladania s majetkom“ nemôžu byť platne uzatvorené bez príslušného súhlasu obecného zastupiteľstva.
Majetkovoprávne úkony, o ktorých rozhoduje obecné zastupiteľstvo a ktoré by urobil len starosta bez predchádzajúceho platného rozhodnutia obecného zastupiteľstva, by nezaväzovali obec, pretože by tu chýbal prejav vôle obce. Starosta obce bez prejavu vôle obce nemôže urobiť majetkovoprávny úkon, na ktorý sa vyžaduje predchádzajúce rozhodnutie obecného zastupiteľstva, a zaviazať ním obec, pretože na to mu zákon o majetku obcí s príslušnými predpismi nedáva oprávnenie, takže jeho právny úkon by ani nevyvolal právne účinky.
Mesto Sobrance preto môže z dôvodu absolútnej neplatnosti týchto ustanovení zmluvy o zaradení Súkromnej materskej škole – ELBA do siete škôl a školských zariadení pod financovanie mesta odmietnuť splniť povinnosti vyplývajúce z týchto absolútne neplatných ustanovení.

Utvorte si svoj obraz ...... prečo nieje vôľa tuto vec riešiť
 


Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop