Korzár logo Korzár Dolný Zemplín
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Z usmrtenia vojaka v trebišovskom bare obvinili policajta (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

fakt nechcem nadávať na policajtov

nepochybujem že majú ťažkú robotu. ale tiež nepochybujem že tí ktorí boli v tom bare na zásahu zasiahli teda riadne až to jeden neprežil. svinstvo. koho tým chránili, komu pomohli? zabili maldého človeka.
 

 

nespominalo sa tu kedysi, ze ten policajt tak chranil svoju frajerku - dotycnu servirku?
 
Hodnoť

Som presvedčená,

keby sa jednalo o bežného človeka, všetko by sa ututlalo. Keďže ide o veterána, vojaka z povolania, tak to už nemôžu zamiesť pod koberec. V poslednej dobe mám pocit, že naša polícia je štát v štáte a môžu si dovoliť takmer všetko.
 

Marti, nemyslím, že dôvodom nezametenia

pod koberec bolo to, že išlo o vojaka-veterána.

Omnoho viac pomohla skutočnosť, že v reštike bol prítomný jeho otec a tuším aj brat - takže to mali "na vlastné oči". Otec ešte reval na policajta, že "spacifikuvávaný" nemôže dýchať - nech dá tú nohu z krku dole. Najsammúdrejší trebišovský policajt nereagoval. A otec nielenže podal trestné oznámenie, ale podarilo sa mu opísať udalosť v správach - neviem, ktorej televízie. Naviac, v tej reštaurácii boli aj iní ľudia.

Za najväčšie svin.tvo považujem odporné klamstvá MV šírené prostredníctvom ich hovorkyne - slovenská klasika: nič nemali vyšetrené, no už vedeli, že polícia "postupovala správne".
 

pzk, videla som

tú reportáž, bol tam aj brat. Pre rodičov to musí byť šialené, syn prežije Afganistan a ešte iné misie a doma ho zavraždí - podľa ma to je vražda - tupý policajt. Ja ako rodič si neviem predstaviť takúto smrť dieťaťa, zbytočnú, zavinenú. Skôr sa dá zmieriť sa s autonehodou alebo nevyliečiteľnou chorobou, ako s takouto smrťou.
Spomeň si, čo tárali, keď strieľali po tých študentoch. Budú do odpadnutia obhajovať neobhájiteľné.
 
Hodnoť

Zjavná policajná brutalita a klamstvá.

Polícia po tragickej udalosti prostredníctvom hovorkyne MV SR Lucie Garajovej v apríli 2013 len na základe jednostranných a neoverených informácií poskytnutých podozrivými členmi policajnej hliadky, zavádzala verejnosť tvrdeniami, citujem z článku „Vojak zomrel v trebišovskej reštaurácii po zásahu polície“ SME 24.4.2013 :

„Po ich výzvach, aby upustil od konania, mu policajti nasadili putá, následne sa upokojil,“ spresnila, že policajti vyviedli muža do vestibulu, kde čakali na príchod Rýchlej zdravotnej pomoci. „Jeho príbuzní policajtom oznámili, že takéto stavy už mal aj v minulosti a je potrebné mu podať nejaké lieky na upokojenie.“... bol pri vedomí, v jeho prítomnosti boli aj príbuzní. Po príchode záchranárov sa zistilo, že je v bezvedomí...“.

V ďalšom článku „Znalci potvrdili, že vojaka z Trebišova v bare udusil policajt“ SME 2.10.2013 sú uvedené závery súdnych znalcov, že „išlo o násilnú smrť – udusenie v dôsledku znemožnenia dýchania a to buď stlačením krku v oblasti hrtana s nemožnosťou prijímať kyslík, alebo s pritlačením hrudníka s následným znemožnením dýchacích pohybov.“

Po prvé, z týchto informácií je zrejmé, že muža polícia „nevyviedla“ do vestibulu, ale bezvládneho a skôr už mŕtveho alebo zomierajúceho „vyvliekla“, po druhé, keď prítomní čakali na RZP muž už vtedy nebol „pri vedomí“, a toto sa nezistilo až „po príchode záchranárov“. Po tretie jeho príbuzní policajtom nemohli „oznámiť, že takéto stavy už mal v minulosti a je potrebné mu podať nejaké lieky na upokojenie“, keďže v tom istom článku je uvedené, že „Rodina odmieta, že ich synovi, ktorý absolvoval náročné vojenské cvičenie a misie v Afganistane a predtým v Kosove, zlyhalo srdce. „Nebral ani žiadne lieky“ povedal otec.“

Toto je žiarivý príklad ako policajti bez mihnutia oka vedome uvádzajú nepravdivé informácie, inak povedané klamú a toto klamstvo je prezentované ministerstvom vnútra ako najpravdepodobnejší priebeh služobného zákroku. Osobne si myslím, že daný policajt, ktorý udusenie spôsobil by mal byť okrem prečinu usmrtenia obvinený aj v jednočinnom súbehu so zločinom zneužívania právomoci verejného činiteľa (zjavne konal v rozpore so zákonom, keďže realizácia služobného zákroku v jeho intenzite a spôsobe bola zjavne neprimeraná a hraničí so surovosťou až týraním). Závažným faktom ostáva, že zakročujúci policajti (obidvaja) pravdepodobne si vedomí následku, ktorí spôsobili, pred okolím zatajovali život ohrozujúci stav muža a ani sa nesnažili poskytnúť mu osobne prvú pomoc alebo k nej hľadať v najbližšom okolí odborne zdatnú osobu. Je dokonca možné, a nato by mali odpovedať súdni znalci, že stav bezvedomia u muža mohol pretrvávať dlhšie - aj niekoľko minút - a pri rýchlej a odborne poskytnutej pomoci by k úmrtiu nemuselo dôjsť.

PS : osobne si neviem vysvetliť dôvody "prieťahov" vo vyšetrovaní a čakanie na vznesenie obvinenia, keď výsledok súdnej pitvy bol vyšetrovateľovi známy už v júni, teda pred viac ako tromi mesiacmi.
 

... výborný,

k veci príspevok ...
 


Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop