Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Michalovce prvýkrát v sezóne prehrali

V treťom kole futbalovej Fortuna ligy prehral MFK Zemplín v Senici 0:2.

SENICA/MICHALOVCE. Až v treťom vystúpení fortunaligového ročníka michalovskí futbalisti prvýkrát prehrali.

V Senici nedali gól, sami už do prestávky dvakrát inkasovali a zo Záhoria odišli s porážkou.

Rozhodnutie do prestávky

Záhoráci nastúpili do zápasu v základnej jedenástke s ďalším Španielom Docalom, naopak, v zostave Zemplínčanov chýbal stopér Vernon de Marco.

Seničania si uvedomovali dôležitosť stretnutia, keďže v lige nezvíťazili už osem mesiacov a v tejto sezóne nestrelili ešte ani gól.

Úvod z ich strany bol preto trocha nervózny, hra sa kúskovala a chýbalo jej potrebné tempo. Prvú strelu do priestoru brány mali hostia v 13. minúte, so Šimčákovým pokusom však Šulla veľa problémov nemal.

To bolo zo strany hostí v úvodnej fáze všetko. Domáci sa snažili a aj keď sa im hra nedarila, išli za strelením gólu. V 15. minúte po Dolného rohu hlavičku Pillára brankár Kira kryl.

Prvý tohtosezónny gól sa Seničanom podarilo streliť v 28. minúte. Po výbornom centri Gonchara z päťky nekompromisne hlavičkou pod brvno otvoril skóre najmladší Seničan Samuel Mráz.

Už o dve minúty sa diváci na senickom štadióne radovali opäť, keď Guillermo získal loptu pred šestnástkou hostí a krásnou strelou do pravej šibenice strelil svoj prvý gól vo Fortuna lige.

Do polčasu zaujala ešte nepríjemná strela Delgada tesne pred odchodom do kabín, keď brankár Kira musel loptu vyraziť na roh.

Jalový druhý polčas

V druhom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Seničania sa stiahli do obrany a loptu mali viac v moci hostia, ktorí však v ofenzíve toho veľa neukázali.

V 48. minúte Pirulo z priameho kopu z pravej strany vyslal nebezpečnú strelu a brankár Šulla loptu vyškriabal na roh.

Nebezpečná bola štandardka Žofčáka na druhej strane v 65. minúte, ale lopta letela tesne vedľa žrde.

Z domácich trafil priestor brány ešte Mráz, ktorého strela z dobrej pozície však našla Kiru pripraveného.

Aj v závere mali síce Zemplínčania tlak, ten však bol jalový a do gólovej šance sa nedostali. Tri body tak zostali na Záhorí a Seničania sa tešili z víťazstva.

Hlasy trénerov

Miroslav Mentel, tréner FK Senica: "V prvom polčase sme boli dominantnejší, išla nám hra, dali sme pekné góly. Súper bol v druhom polčase aktívnejší, hralo sa na našej polovici. Mohlo to byť aj tým, že sme vyhrali po osemnástich zápasoch, bol tam možno trochu aj strach o výsledok. Po prestriedaní prišli určité zmeny, zvýšila sa agresivita, záverečných 10-15 minút bolo už vyrovnanejších. Rovnako ako náš súper v prvom, my sme prespali 30 minút v druhom polčase."

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Prespali sme úvod zápasu. Tridsaťpäť minút sme boli málo agresívni, málo aktívni, ťažko sme sa presadzovali. Súper išiel zaslúžene do dvojgólového vedenia. V druhom polčase sme sa snažili niečo urobiť so zápasom, išli sme na dvoch útočníkov, no nepodarilo sa nám to a súper zaslúžene zvíťazil."

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (2:0)

Góly: 28. Mráz, 30. Guillermo. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Gonchar, Kosorin (obaja Senica), 1384 divákov.

FK Senica: Šulla - Gonchar, Březina, Pillár, Delgado - Mráz, Kratochvíl (84. Ebwelle), Pirulo - Docal (53. Kosorin), Guillermo, Dolný (61. Blažek)

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Perez, Sedlák, Sipľak, Šimčák - Grič (63. Bellas) - Kunca (63. Qose), Danko, Žofčák, Koscelník (76. Turík) - Škutka