Korzár logo Korzár Dolný Zemplín
Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír

Michalovský infoservis - 28. júna - 4. júla

Kam za kultúrou, športom a zdravím.

Kino Centrum Michalovce

Príbeh lesa
utorok, 28.6. o 17:45 hod.

Divoká príroda z prvej ruky
Po úchvatných dokumentoch Putovanie vtákov a Oceány prichádza dvojica Jacques Perrin a Jacques Cluzaud s Príbehom lesa. Nie toho tropického pralesa s exotickými zvieratami, ale toho nášho, ktorý máme na dosah, a ktorý pulzuje prekvapivo bohatým životom. Tvorcovia nakrúcali dokument štyri roky, s využitím tých najmodernejších technológií, na desiatkach lokalít po celej Európy, dokonca sami žili v lese so sledovanými divokými zvieratami. Iba vďaka unikátnym metódam nakrúcania dokážu autenticky prerozprávať príbeh lesa od doby ľadovej až po súčasnosť a zachytiť vzrušujúci kolobeh života v ňom, ktorý ohromí dospelých aj detských divákov.

Deň nezávislosti: Nový útok
štvrtok, 23. 6. o 20:00 hod.
piatok, 24. 6. o 21:00 hod.
sobota, 25. 6. o 18:00 – 3D, o 20:30 hod.
streda, 13. 7. o 20:00 hod.

Vedeli sme, že sa vrátia, DEŇ NEZÁVISLOSTI predefinoval kategóriu katastrofických filmov, ale nová veľkolepá kapitola prináša globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S použitím zachovanej mimozemskej technológie pracovali národy Zeme na obrovskom obrannom programe na ochranu planéty. Ale nič nás nepripraví na vyspelú a bezprecedentnú silu mimozemšťanov. Len hŕstka odvážnych mužov a žien môže zachrániť ľudstvo pred zničením.

Ninja Korytnačky 2
streda, 29.6. o 17:30 hod.

Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael sú tu opäť!
Môžete sa tešiť na pokračovanie ich dobrodružného príbehu.

Ako sa zbaviť nevesty
streda, 29.6. o 19:30 hod.

Muži majú svoj rozum, ženy svoju taktiku.
Lenka Vlasáková hrá modernú dynamickú ženu Evu, ktorá vlastní cukráreň, stará sa o syna a musí krotiť svoju svojráznu mamu v podaní Jany Švandovej. S bývalým manželom s tvárou Davida Matáska má skvelý vzťah a ako tvrdí jej kamarátka „neboli by ste prví, čo sa rozviedli a zase dali dokopy“. A potom sa skoro pobozkajú a nasleduje pozvanie na drahú večeru pri sviečkach, kde sa Honza konečne vyjadrí. Naozaj sa znova zamiloval a premýšľa o svadbe… s niekým iným! S krásnou, sympatickou a chytrou klaviristkou Lindou! A ešte si chcú dať u Evy upiecť svadobnú tortu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

To je niečo pre svojráznu Evinu mamku. Nikdy sa nevzdáva, vždy si vie rady a zničiť cudziu svadbu je pre ňu tá správna výzva. S bojovnou mamkou za chrbtom ide Eva na spoločný výlet so šťastnými snúbencami. A do toho rodinná regata, závod, bratský súboj o miesto prednostu zubnej kliniky, zlomyseľná švagriná a jeden šibnutý operný spevák. Čerešničkou na zábavnej torte je futbalový tréner v podaní Matěja Rupperta.

Prázdniny All Exclusive
štvrtok, 30. 6. o 18:15 hod.

Amazonka nikdy nebola vo väčšom nebezpečenstve!
Predstavte si, že dáte dokopy štvoricu po opici, odfakovaného pána profesora 2 a všetko to pekne krásne pošlete prvým lietadlom do Brazílie… Čo z toho vznikne? Šialená komédia plná gagov – Prázdniny all exclusive. Nájdená kamera na selfie tyči odhalí, čo všetko sa stalo počas jedného výletu, ktorý si urobila partička Európanov do brazílskej džungle. A ukáže neuveriteľné veci! Počínajúc likvidáciou obrovského pavúka v trenírkach a domorodým kmeňom prenasledujúcim babičku na elektrickom kolieskovom kresle končiac. Prázdninami all exclusive dostáva filmový žáner „Found Footage“ úplne nečakaný smer bláznivej zábavy. Nie, tu sa naozaj báť nebudete.

Predtým ako som ťa spoznala
štvrtok, 30. 6. o 20:00 hod.
piatok, 1. 7. o 18:30 hod.
sobota, 2. 7. o 20:15 hod.
nedeľa, 3. 7. o 20:15 hod.
utorok, 26. 7. o 20:00 hod.

Louisa Clark (Emilia Clarke) je dievča z malého mesta, ktorej život sa nachádza v slepej uličke. Oproti tomu Will Traynor (Sam Claflin) je úspešný mladý muž, ktorý svoj život miluje. Všetko sa zmení po ťažkej nehode, po ktorej je Will pripútaný na invalidný vozík. Zrazu nemá žiadny dôvod ďalej žiť, kým nestretne Louisu, ktorú na šesť mesiacov najme ako svoju opatrovateľku. Louisa je ale pevne rozhodnutá mu dokázať, že rozhodne stojí za to žiť. Podarí sa jej to?

V zajatí démonov 2
piatok, 1.7. o 20:30 hod.
utorok, 12.7. o 20:15 hod.

Film nadväzuje na fenomenálny celosvetový úspech filmu režiséra Jamesa Wana V zajatí démonov. Tentoraz manželský pár odcestuje do severného Londýna vyšetrovať jeden z najhrôzostrašnejšie prípadov paranormálnych aktivít, aby pomohol slobodnej matke, ktorá žije sama so svojimi štyrmi deťmi v dome zamorenom zákernými duchmi.

Ratchet a Clank: Strážcovia galaxie
piatok, 1.7. o 16:00 hod.
sobota, 2.7. o 16:00 hod.
nedeľa, 3.7. o 16:00 hod.

Čas nakopať pár asteroidov!
Animovaný film Ratchet & Clank rozpráva príbeh dvoch nepravdepodobných hrdinov snažiacich sa zastaviť nebezpečných votrelcov, ktorí chcú zničiť planétu Solana. Keď títo dvaja kamaráti, fenek Ratchet a robot Clank, narazia na nebezpečné zbrane schopné zničiť celú ich planétu, musia spojiť svoje úsilie s tímom profesionálnych hrdinov, ktorí si hovoria Galaktickí Strážcovia, aby zachránili celú galaxiu. Cestou za záchranou sa všetci hrdinovia budú učiť o všetkých stránkach priateľstva.

Oslnení slnkom
sobota, 2. 7. o 18:00 hod.
streda, 6. 7.o 20:00 hod.

Sparné letné dni vyústia do dusnej atmosféry medzi štvoricou priateľov.
Slávna rocková hviezda Marianna (Tilda Swinton) trávi pokojnú dovolenku na slnečnom ostrove v Taliansku so svojím partnerom Paulom (Matthias Schoenaerts). Idyla je narušená nečakaným príchodom jej dávnejšieho priateľa a milenca Harryho (Ralph Fiennes) a jeho okúzľujúcej dcéry Penelope (Dakota Johnson). Štvorica sa na spočiatku dobre zabáva a užíva si krásne prostredie, ale...

Warcraft: Prvý stret
nedeľa, 3. 7. o 18:00 hod.
streda, 6. 7. o 18:00 hod.

Mierumilovné kráľovstvo Azeroth sa ocitne vo vojne, keď sa na jeho hraniciach začnú zbiehať hroziví nepriatelia. Sú to Orkovia, kmeň, ktorý opustil svoj umierajúci domov, aby kolonizoval ďalší svet. Prechod medzi svetmi je zabezpečený cez portál. Na jednej strane čaká armáda, nad ktorou visí hrozba krutej porážky, na druhej národ, ktorému hrozí vyhynutie. Dvaja hrdinovia, každý z iného tábora, sa vydávajú na cestu vedúcu k nevyhnutnému stretu. Jeho výsledok určí ďalšie osudy ich rodín, ľudu a celej zeme. Takto začína fantastická sága o moci a bezmocnosti, v ktorej každý o niečo bojuje.

SkryťVypnúť reklamu

MESTSKÉ KINO SLÁVIA TREBIŠOV

Prázdniny All Exclusive
streda, 29.6. o 19.00 hod.

Hľadá sa Dory
štvrtok, 30.6. o 19.00 hod.

Nezabudnuteľná výprava, ktorú si pravdepodobne nebude pamätať..
V animovanej komédii Hľadá sa Dory od štúdií Disney a Pixar sa do kín vracia obľúbená modrá rybička Dory. Spokojne si nažíva na koralovom útese s priateľmi Nemom, jeho otcom Marlinom a stále trpí výpadkami pamäti. Jedného dňa si však z ničoho nič spomenie, že kedysi a kdesi mala a stratila svojich rodičov. Z náhleho impulzu sa tak vydáva naprieč oceánom na dobrodružné pátranie s neistým výsledkom. Stopy však vedú do prestížneho Morského akvária v Kalifornii. Tam jej musia pomôcť noví známi

Deň nezávislosti: Nový útok
Piatok, 1.7. o 19.00 hod.

Vždy sme vedeli, že raz znova prídu.
Vedeli sme, že sa vrátia, DEŇ NEZÁVISLOSTI predefinoval kategóriu katastrofických filmov, ale nová veľkolepá kapitola prináša globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S použitím zachovanej mimozemskej technológie pracovali národy Zeme na obrovskom obrannom programe na ochranu planéty. Ale nič nás nepripraví na vyspelú a bezprecedentnú silu mimozemšťanov. Len hŕstka odvážnych mužov a žien môže zachrániť ľudstvo pred zničením.

Predtým ako som ťa spoznala
sobota, 2.7. o 20:00 hod.
piatok, 8.7. o 20:00 hod.

Všetko čo mám rád
nedeľa, 3. 7. o 20:00 hod.
streda, 6. 7. o 20:00 hod.

Poetický film o súčasnom človeku, ktorý hľadá motiváciu a silu k zmene neuspokojivého života
Réžia: Martin Šulík • Scenár: Martin Šulík, Ondrej Šulaj • Hrajú: Juraj Nvota, Gina Bellman, Zdena Studenková, Jiří Menzel, Jakub Ursíny, Anton Šulík, Rudolf Sloboda, Marta Rašlová

SkryťVypnúť reklamu

Príbeh Tomáša, 38-ročného muža, ktorý je konfrontovaný so zásadným zlomom vo svojom živote. Zaplieta sa do malicherných konfliktov so svojou bývalou ženou, rieši neriešiteľné problémy svojho dospievajúceho syna, pomoc od neho očakávajú i jeho starnúci rodičia. A tak útek od všetkého s mladou Angličankou sa zdá byť jediným východiskom...

Ratchet a Clank: Strážcovia galaxie
nedeľa, 3. 7. o 18:00 hod.

Alica za zrkadlom

TREBIŠOV. Mladí ochotníci z divadelného kurzu MsKS a mesta Trebišov sa predstavia v hre s názvom Alica za zrkadlom – dobrodružstvo pokračuje. Alicina fantázia je bez hraníc. Tento raz sa dostane do krajiny za zrkadlom, kde ju čakajú veci veľmi podivné. Voľné pokračovanie dobrodružstiev je určené všetkým, ktorí sa nechcú nudiť.

Divadelné predstavenie sa uskutoční 1. júla 2016 o 16.00 h v estrádnej sále MsKS v Trebišove.(ZDROJ: MESTO TREBIŠOV)

Hádzanárska sedmička

TREBIŠOV. Športoví nadšenci, ktorých združuje hádzaná, pripravujú 2. ročník Hádzanárskej sedmičky. Športové podujatie sa uskutoční s podporou Mesta Trebišov 9. júla 2016 so začiatkom o 9:00 h na školskom ihrisku ZŠ na Ulici M. R. Štefánika. V prípade nepriaznivého počasia sa športová akcia presúva do športovej haly.
Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách:
1. kategória od 0 do 12 rokov
2. kategória od 13 a viac rokov
Prihlasovať sa a získavať viac informácií môžete na tel. čísle 0915 380 483.
Počas podujatia vystúpi Tanečné štúdio T.I.M. na deti budú čakať zaujímavé atrakcie.
V hádzanárskej sedmičke sú pre súťažiacich pripravené zaujímavé ceny. Hlavnou cenou v oboch kategóriách je horský bicykel. Výťažok z celého podujatia bude venovaný mladým hádzanárom v meste.
(ZDROJ: MESTO TREBIŠOV)

Výstava patchworkových prác

TREBIŠOV. Zemplínska knižnica v Trebišove pripravila, v spolupráci s Patchworkklubom v Košiciach, výstavu patchworkových prác členiek klubu, ktorým učarovalo zošívanie, prišívanie a prešívanie a nadšene sa pustili do vlastnej textilnej tvorby. Túto tvorbu budú prezentovať v knižnici od 17. júna do 22. júla 2016 v čase otváracích hodín a na jej prehliadku vás srdečne pozývame. (ZDROJ: MESTO TREBIŠOV)

Materské školy

Počas letných prázdnin bude zabezpečená prevádzka v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Michalovce takto:
od 1. 7. 2016 do 15. 7. 2016
MŠ na ul. F. Kráľa 78
MŠ na ul. Školská 5
MŠ na ul. Komenského 2
MŠ na ul. Masarykova 30
MŠ na ul. Okružná 19
MŠ na ul. Leningradská 1
MŠ na ul. J. Švermu 8
od 18. 7. 2016 do 29. 7. 2016
MŠ na ul. Okružná 19
MŠ na ul. Leningradská 1
od 1. 8. 2016 do 19. 8. 2016 MŠ na ul. Vajanského 5

Od 22. 8. do 2. 9. 2016 nebude v prevádzke žiadna materská škola z dôvodu prípravy nového školského roka. Školský rok začína 5. 9. 2016. (ZDROJ: Odbor školstva, kultúry a športu MsÚ Michalovce)

Zemplínska knižnica G. Zvonického Michalovce

Obmedzené služby
Oznamujeme čitateľom a návštevníkom knižnice, že od 14. 6. 2016 do 25. 7. 2016 budeme poskytovať služby v obmedzenom režime.
Čiastočné obmedzenie sa týka oddelenia študovne, náučnej a krásnej literatúry a regionálneho oddelenia, z dôvodu pokládky podlahovej krytiny na 1. poschodí knižnice.
Čitateľom dennej tlače a periodík sa služby budú poskytovať na oddelení internetu (prízemie).
(ZDROJ: Zemplínska knižnica G.Zvonického Michalovce)

Kúpalisko

Mestské kúpalisko v Michalovciach bude OTVORENÉ od 1. júla do 21. augusta 2016 s možnosťou slnenia sa na trávnatej ploche v areáli kúpaliska.
OTVÁRACIE HODINY:
UTOROK – NEDEĽA od 10.00 hod. do 18.00 hod.
Vstupné: 2,00 €/osoba (vrátane detí)
od 15.00 do 18.00 hod. /1,00 € osoba (vrátane detí)
Rodič s dvoma a viac deťmi do 15 rokov má vstup za 1,00 €. /cena 1,00 € platí len pre rodiča, dieťa platí podľa platného cenníka/.

Odišli od nás

MICHALOVCE
Viliam Boťo Petický /74/
Michal Cibík /92/
Milan Andrašov /61/
Mária Kováčová /72/
Anna Šipošová /81/
Barbora Meňkyová /92/
Ladislav Rofár /65/
Helena Plišková /79/

TREBIŠOV
Emil Giba (†75)
Anna Megisová (†68)

Povedali si spoločné áno

MICHALOVCE
Jozef Bujdoš a Ing. Martina Chvastová
Mgr. Maroš Mitro a Lenka Irchová

Narodili sa

MICHALOVCE.
Amiel Valér Mižička

Lekárne

MICHALOVCE

28.6./utorok – Lekáreň MEDIPHARM, Nám. Osloboditeľov 1005/18
29.6./streda – Lekáreň SANAMUS, Nám. Osloboditeľov 1034/68
30.6./štvrtok – Lekáreň NEZÁBUDKA, Andreja Hrehovčíka 1
1.7./piatok – SUPER LEKÁREŇ, Duklianska 4
2.7./sobota – Lekáreň Dr. MAX, P. O. Hviezdoslava 5917/1
3.7./nedeľa – Lekáreň Dr. MAX, Sobranecká cesta 5910
4.7./pondelok – Lekáreň NEZÁBUDKA, Andreja Hrehovčíka 1

TREBIŠOV

28.6./utorok – Lekáreň TILIA, Komenského 2137/65
29.6./streda – Lekáreň Dr. MAX, OC Kaufland, Komenského 3884/6
30.6./štvrtok – RODINNÁ LEKÁREŇ, Čsl. Armády 3724
1.7./piatok – Lekáreň AVICENNA, SNP 3696/89
2.7./sobota – Lekáreň Dr. MAX, OC Kaufland, Komenského 3884/6
3.7./nedeľa – Lekáreň SCHNEIDER, Hypermarket Tesco, M. R. Štefánika 3824/208
4.7./pondelok – Lekáreň ALEXIS, J. Záborského 3777/1A


Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 5. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 6. Prehľad a automatizácia
 7. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 8. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete
 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Z vývoja paliva pre Formulu 1 ťažia aj bežní vodiči
 4. Trenčín potrebuje nový impulz!
 5. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 6. Sezóna slovenského ovocia je v plnom prúde
 7. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 8. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 17 776
 2. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 15 185
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 12 598
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur 7 701
 5. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 4 166
 6. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 3 379
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 2 891
 8. Kde u nás kúpite domácke potraviny 2 338

Blogy SME

 1. Gabriel Daniš: Invázia do bývalého Československa ako paralela s ruskou agresiou na Ukrajine
 2. Martin Morháč: Prečo ideme v digitalizácii opačným smerom ako ostatní?
 3. Věra Tepličková: Lacný Jožko a iné rozprávky (stručný výcuc z tlačovky)
 4. Martin Červenka: Nie je most ako most
 5. Martin Sústrik: Legenda o vzniku Európskej Únie
 6. Erik Kriššák: Jethro Tull v Trnave
 7. Tomáš Vodvářka: Moje druhé a poslední taneční - Manželské toccaty a fugy
 8. Teodor Hasala: Lož má krátke nohy
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 117 812
 2. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 14 277
 3. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 852
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 8 578
 5. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 6 678
 6. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 753
 7. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 4 158
 8. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 3 625
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Gabriel Daniš: Invázia do bývalého Československa ako paralela s ruskou agresiou na Ukrajine
 2. Martin Morháč: Prečo ideme v digitalizácii opačným smerom ako ostatní?
 3. Věra Tepličková: Lacný Jožko a iné rozprávky (stručný výcuc z tlačovky)
 4. Martin Červenka: Nie je most ako most
 5. Martin Sústrik: Legenda o vzniku Európskej Únie
 6. Erik Kriššák: Jethro Tull v Trnave
 7. Tomáš Vodvářka: Moje druhé a poslední taneční - Manželské toccaty a fugy
 8. Teodor Hasala: Lož má krátke nohy
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 117 812
 2. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 14 277
 3. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 852
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 8 578
 5. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 6 678
 6. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 753
 7. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 4 158
 8. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 3 625
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu