Michalovčania sa zachránili. Žilinu zdolali, ostávajú medzi elitou

(Autor: TASR/Roman Hanc)
Sportnet|20. máj 2016 o 22:23

V poslednom zápase sezóny presvedčivo zvíťazili a udržali si príslušnosť v najvyššej súťaži aj pre budúcu sezónu.

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Skalica po roku opúšťajú najvyššiu slovenskú dlhodobú súťaž. Rozhodnutie padlo v piatkovom záverečnom 33. kole sezóny 2015/2016.

Medzi elitou sa z ohrozeného tandemu nováčikov a zároveň debutantov zachránil MFK Zemplín Michalovce.

Najvýchodnejší účastník teda zostáva vo Fortuna lige na úkor toho najzápadnejšieho.

Michalovciam stačil na udržanie vlastnými silami bod z duelu s MŠK Žilina, pred svojimi fanúšikmi zvíťazili jasne 3:0.

Priebeh stretnutia

Domáci sa v boji o záchranu nechceli spoliehať na pomoc Trenčína a do súpera sa pustili od úvodu. V 9. minúte však ešte tiesnený Dominik Kunca nenamieril presne.

Entuziazmus Michalovčanov mohol v 13. schladiť Hlohovský, jeho technická strela však minula žrď Kelemenovej bránky. Aktívny Kunca sa dočkal v 32. minúte, keď využil dobrú prihrávku za obranu hostí a krížnou strelou prestrelil Mandousa v žilinskej bránke.

Domáci boli na koni a o sedem minút sa radovali opäť. V 39. minúte sa lopta po rohovom kope dostala až ku Koscelníkovi, ktorý v ideálnej pozícii nezaváhal - 2:0.

V 41. minúte zachránila domáceho brankára Kelemena žŕdka a z následnej dorážky neuspel Káčer.

Hostia sa v úvode druhého polčasu snažili o skorigovanie výsledku, ale do výhodnej streleckej pozície sa dlho nevedeli dostať.

Ich šance na zvrat v zápase výrazne naštrbil kapitán Švejdík, ktorý po faule na prenikajúceho Kuncu v 65. minúte videl červenú kartu.

Krátko nato sa za obranu hostí dostal Koscelník, brankára Mandousa síce obstrelil, ale tesne minul bránku.

V 76. minúte hosťom takmer vyšiel protiútok, utešená strela Michlíka sa však od brvna odrazila na bránkovú čiaru. V 79. minúte sa na ihrisko dostal Hamuľak, ktorého prvý dotyk s loptou znamenal strelu na Mandousa. Tú žilinský brankár vyrazil priamo pred nekrytého Kuncu, ktorý pohodlne pridal tretí gól.

Domáci tak v poslednom zápase sezóny presvedčivo zvíťazili a udržali si príslušnosť v najvyššej súťaži aj pre budúcu sezónu.

Hlasy po zápase

Stanislav Griga, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Som veľmi šťastný, že sa to podarilo. Môj angažmán v Michalovciach patril k najťažším v kariére. Dnes skladám kompliment pred tým, ako hráči pristúpili k zápasu. Žilinu sme dnes, na rozdiel od predošlého vzájomného zápasu, zdolali zaslúžene. Myslím si, že to bol najlepší výkon tímu, odkedy ho vediem."

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina: "Dnes sme podali sterilný výkon najmä v ofenzíve. Proti dravým domácim hráčom sa takouto hrou nedal vyhrať zápas. Michalovčania mali správny "chtíč" a podporu divákov. Vyhrali úplne zaslúžene."

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 3:0 (2:0)

Góly: 32. Kunca, 39. Koscelník, 80. Kunca. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Vernon, Sviarčinski, ČK: 65. Švejdík (Žilina), 3984 divákov.

Zostavy a striedania:

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen - Sviarčinski, Chubutija, Vernon, Šimčák - Sedlák - Koscelník, Lukič (59. Bayón), Danko (84. Grič), Kunca - Serečin (79. Hamuľak)

MŠK Žilina: Mandous Diaz, Káčer, Švejdík, Špalek Hlohovský (66. Hučko), Letič, Haskič (40. Michlík), Králik Škvarka, Mabouka

17 gólov: Gino van Kessel (Trenčín)

15 gólov: Matúš Bero (Trenčín), David Alberto Depetris (Trnava)

12 gólov: Tamás Priskin (Slovan Bratislava)

11 gólov: Leandre Gael Tawamba Kana (Zlaté Moravce), Peter
Sládek (Myjava)

tasr

Fakty

Prehľad trénerských zmien vo Fortuna lige 2015/2016:

Slovan Bratislava: Dušan Tittel - Nikodimos Papavasiliou (od 6. kola)

ViOn Zlaté Moravce: Milko Djurovski - poverené duo Libor Fašiang, Jozef Pavlík (od 7. kola)

Spartak Trnava: Juraj Jarábek - dočasne poverený Branislav Mráz (od 7. kola) - Ivan Hucko (od 8. do 28. kola) - Miroslav Karhan (od 29. kola)

FK Senica: Eduard Pagáč - Juraj Sabol (od 8. kola)

MFK Ružomberok: Ivan Galád - Ladislav Pecko (od 8. kola)

ŽP Šport Podbrezová: Zdenko Frťala - Marek Fabuľa (od 10. kola)

MFK Skalica: Aleš Křeček - Štefan Horný (po 14. kole)

Zemplín Michalovce: František Šturma - Stanislav Griga (od 20. kola)

FK DAC 1904 Dunajská Streda: Tomislav Marič (po sezóne skončí)