Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

Iuventa v druhom finále zlyhala, Šaľa vyrovnala sériu

V druhom finálovom zápase o titul majstra podľahli doma michalovské hádzanárky Šali 23:26.

Hráčka Iuventy Michalovce Patrícia Wollingerová a hráčka Dusla Šaľa Katarína Pócsiková.(Zdroj: TASR/Roman Hanc)

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce si vo finálovej sérii národného play-off o titul šampióna SR žien 2015/2016 nevybojovali v nedeľu majstrovský mečbal.

Zverenky trénera Františka Urbana zaváhali v druhom finále, keď podľahli hráčkam HK Slovan Duslo Šaľa 23:26 (13:16).

Hostky na rozdiel od soboty, keď tri štvrtiny držali s obhajcom prvenstva krok, ale napokon podľahli 25:30, tentoraz dotiahli duel v Chemkostav aréne do víťazného konca a vyrovnali stav série na 1:1.

Tá bude pokračovať v Šali, kde je tretie stretnutie na programe v sobotu 21. mája od 18.00 h.

Priebeh stretnutia

Iuventa síce lepšie začala, išla do vedenia 3:1 a úvodnú desaťminútovku vyhrala 8:5, ale Šalianky ešte v prvej štvrťhodine vyrovnali na 9:9 a v 16. min Klučková prvýkrát naklonila skóre na stranu Dusla (10:9).

Záver I. polčasu patril hostkám, ktoré troma gólmi po sebe získali náskok (16:13). Ten po zmene strán ešte mierne zveľadili (17:13, 18:14 a 19:15).

Potom však stačilo Iuvente päť minút, aby manko vymazala. Kučerová na začiatku 47. min vyrovnala na 19:19.

Vzápätí prišli chvíle Bujnochovej, ktorá trikrát namierila presne a opäť získala pre Šaľu sľubný náskok (22:19).

Domáce sa však nevzdávali, Levčenková v 54. znížila na 21:22, ale michalovské družstvo následne trikrát inkasovalo a zo stavu 21:25 v 57. min už nedokázalo otočiť vývoj.

Hlasy po zápase

František Urban, tréner Michaloviec: "Nepremenili sme množstvo čistých šancí, čo rozhodlo. Jedenásť technických chýb, to nie je zlé, no boli sme bezzubí zo spojky. Keď je jednému družstvu dva dni tolerované niečo neskutočné, tak sa hrá veľmi ťažko..."

Michal Lukačín, tréner Šale: "Aj včera sme hrali dobrý zápas, no vydržali sme iba 45 minút. Dnes to bolo až do konca a preto sme vyhrali. Zvíťazili sme zaslúžene a táto výhra ma veľmi teší. Séria je vyrovnaná, doma sa ju pokúsime ukončiť v náš prospech."

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 23:26 (13:16) - stav série 1:1

Iuventa: Álvarezová-Lafuenteová, Medveďová - Kučerová 1, Černovová 2, M. Holešová 3, V. Kišíková, S. Nagyová 2, Habánková 1, Barátová, Levčenková 4, Wollingerová 2, Dziurová, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubová 3/3, Perederijová 5.

Duslo: Haládiková, Kvasnicová, M. Ladicsová - Trochtová 2/1, Rácková 3, Klučková 5/2, Špendlová 1, Pócsíková 1, Perczeová 2, Tulipánová, I. Bahýlová 5, Veselková, Bujnochová 7, Demajová

Pok. hody: 3/3 - 3/3, vylúčené: 5 - 5, ČK: 20. Wollingerová za faul - 36. Perczeová, rozhodovali: M. Sivák a Oťapka, 800 divákov.