Michalovčania po prehre na pôde Trnavy už myslia na Slovan

Tomáš Sedlák. Aj on bol z michalovského vystúpenia sklamaný. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|10. máj 2016 o 00:00

Rozhodnuté bolo za hodinu, v boji o záchranu stále nemajú nič vyhraté.

Už myslia na Slovan.

MICHALOVCE. Michalovskí futbalisti majú za sebou posledný zápas na súperovej pôde v tejto sezóne.

V dobrom na neho spomínať určite nebudú, pretože na Štadióne Antona Malatinského v Trnave podľahli tamojšiemu Spartaku hladko 0:3 (0:1).

Nadviazali tak na nevydarené vystúpenia v Podbrezovej či Myjave, kde výkonom takisto neoslnili.

Dva rýchle góly rozhodli

Pritom úvod súboja bol z oboch strán svižný, najprv sa vo veľkej šanci ocitol Ivan Schranz a po ňom na opačnej strane aj Michal Hamuľak, ale svoje príležitosti nevyužili.

S pribúdajúcimi minútami sa však prevaha domácich zvyšovala, čoho výsledok boli tri góly v sieti Mariána Kelemena.

„Neviem povedať, prečo nám vonku znovu nevyšiel zápas. Súper bol jednoducho lepší a vyhral zaslúžene. My sme výkonom sklamali,“ rozhovoril sa stredopoliar MFK Zemplín Tomáš Sedlák.

Polčasový stav ešte dovoľoval nováčikovi myslieť na bodový zisk, po nástupe zo šatní sa všetko rýchlo zmenilo.

„Tréner nám v kabíne zdôrazňoval, že sa nemáme báť hrať a musíme byť oveľa odvážnejší. Dostali sme však dva góly v priebehu piatich minút a bolo po zápase. V tejto pasáži sa rozhodlo o osude zápasu,“ skonštatoval.

Bola iba 60. minúta a už 3:0 pre Spartak. Čo vtedy vírilo hlavou Tomáša Sedláka?

„Dva rýchle góly s vašou psychikou stále zamávajú. Snažil som sa však myslieť pozitívne, že strelíme nejaký gól a zápas zdramatizujeme. Určite som sa nechcel vzdať a nebál som sa, že by sme inkasovali ešte ďalšie góly.“

Potrebujú získať body

Až v treťom vzájomnom dueli týchto dvoch tímov sa z víťazstva radoval domáci celok, lebo predtým vyhrali zakaždým hostia po výsledku 1:0. Bolo na Trnavčanoch vidieť väčšiu chuť po predchádzajúcej výhre na ihrisku vedúceho Trenčína?

„Ja si to nemyslím. Stretli sme sa s nimi tretíkrát v sezóne a hrali podobne ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch. Teraz si však vypracovali dosť šancí a aj ich premenili,“ uviedol Tomáš Sedlák.

Dve kolá pred koncom ligy majú žlto-modrí pred Skalicou naďalej náskok štyroch bodov. Záchrana je blízko, ale stále nie v suchu.

Záhoráci musia v oboch zostávajúcich dueloch vyhrať, Zemplínčanom stačia aj dva body. Už v piatok o 20.30 hod. hostia grigovci doma bratislavský Slovan.

„Na prehru v Trnave musíme čím skôr zabudnúť a poučiť sa z nej. Treba sa na belasých čo najlepšie pripraviť. Vieme, že potrebujeme získať body, takže musíme pozbierať fyzické sily a dať do zvyšných dvoch domácich zápasov všetko, aby sme potešili svojich fanúšikov,“ vyhlásil skúsený defenzívny záložník.

Fakty

Trnava – Michalovce 3:0 (1:0)

Góly: 21. Schranz, 55. a 59. Depetris.

ŽK: Schranz – T. Sedlák.

Rozhodoval: Michlian – 4750 divákov.

FC SPARTAK: A. Jakubech – Kadlec, L. Greššák, Godál, Čonka – Bello (80. Košťál), Baez – Schranz, Jež, Mikovič (66. Halilovič) – Depetris (82. Majtán).

MFK ZEMPLÍN: Kelemen – Perez (49. Sviarchynski), Khubutia, Morlacchi, Šimčák – T. Sedlák, Grič – F. Serečin, S. Danko (71. Lukič), M. Koscelník (61. D. Kunca) – M. Hamuľak.

Predpredaj už odštartoval

Aj napriek nevydarenému zápasu v Trnave sa v najbližšom domácom zápase očakáva v Michalovciach „plný dom“.

K Laborcu totiž zavíta bratislavský Slovan. Keďže o lístky na duel s belasými je obrovský záujem, vedenie MFK Zemplín ich začalo na svojom sekretariáte predávať už v pondelok popoludní.

V ďalších dňoch bude predpredaj prebiehať v tomto čase: utorok, streda a štvrtok stále od 11.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hod.

Vedenie klubu zároveň upozorňuje, že do predaja vyčlenilo z celkového počtu iba 15 percent zľavnených vstupeniek v cene 1 € (pre držiteľov senior kariet a preukazov ZŤP, deti do 150 cm, ženy).

Po vypredaní týchto lístkov bude možné zakúpiť si na nekryté tribúny len vstupenky v cene 5 €. Na kryté tribúny je ich cena 7 €.

ra

Koniec sezóny pre Pereza?

Oveľa smutnejší ako ostatní spoluhráči bol po sobotňajšej prehre Marcos Calero Perez. Španielsky pravý obranca si v Trnave privodil svalové zranenie.

Nešťastný moment sa udial iba tri minúty po prestávke, keď pri útočnom výlete centroval do domácej šestnástky.

Okamžite po odohratí lopty sa chytil za pravú nohu a padol na trávnik ako podťatý. Hneď bolo jasné, že je zle.

„Asi som si natiahol sval, nevyzerá to dobre. Možno sa už pre mňa sezóna skončila,“ povedal Perez, ktorý mal včera skúsiť zľahka trénovať, či to jeho noha vydrží.

Ak nie, dnes pôjde na vyšetrenia k lekárom, ktorí určia presnú diagnózu.

ra

Domov»Sportnet na východe»Michalovčania po prehre na pôde Trnavy už myslia na Slovan