Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Tadiaľto cesta k záchrane vo Fortuna lige nevedie

Zemplínčania dostali ďalšiu facku, v Trnave inkasovali tri góly.

V slovenskom Ríme Michalovčania hladko prehrali. Dva góly im strelil David Depetris (vľavo), ktorého bráni Vernon De Marco Morlacchi.V slovenskom Ríme Michalovčania hladko prehrali. Dva góly im strelil David Depetris (vľavo), ktorého bráni Vernon De Marco Morlacchi. (Zdroj: sita)

MICHALOVCE. Strelecká mizéria michalovského nováčika na ihriskách súperov pokračuje. MFK Zemplín vonku neskóroval už v šiestich zápasoch v rade.

Nepriaznivú sériu natiahol v sobotu v Trnave, kde domácemu Spartaku podľahli rozdielom triedy 0:3 (0:1). Pre Michalovčanov bol súboj v slovenskom Ríme posledným na súperovom trávniku v tejto sezóne.

A určite si ho predstavovali inak...

Zlostil sa zbytočne

Nováčik výrazne zaostal za výkonmi z posledných zápasov, či už s Dunajskou Stredou, Ružomberkom alebo Senicou.

Slabo zahral v defenzíve, nič nevymyslel ani v ofenzíve. Až na jedinú šancu Michala Hamuľaka, ktorá sa zrodila už v druhej minúte...

„Sme veľmi sklamaní, že to takto dopadlo. Prvý polčas bol z našej strany lepší ako ten druhý, dostali sme však trošku smolný gól. Hneď po prestávke sme inkasovali druhý a tretíkrát a upustili sme od svojej hry. Trnava zápas kontrolovala a bez problémov dotiahla do víťazného konca. Tadiaľto cesta k záchrane nevedie,“ smutne hovoril španielsky legionár v michalovskom drese Vernon De Marco Morlacchi.

Poriadne sa čertil po úvodnom domácom zásahu a okamžite sa rozbehol za asistentom rozhodcu, pretože sa dožadoval odmávania ofsajdu strelcovi Ivanovi Schranzovi.

„Bol som nahnevaný, ale keď som si potom pozrel video, videl som, že Schranz nebol v ofsajde, lebo za ním boli ešte naši brániaci hráči.“

Mať čím skôr pokoj

Žlto-modrí v Trnave asi dlhšie zostali mysľou v kabíne, pretože v úvode druhého dejstva hry rýchlo inkasovali dva góly z kopačky kanoniera Davida Depetrisa, ktorými ich Spartak položil na kolená.

„Máme v tíme veľa mladých chlapcov, ktorí stále iba zbierajú prvoligové skúsenosti, a sú pod tlakom, keďže hráme o záchranu, preto sa dopúšťame takých chýb hlavne v zápasoch vonku. Musíme sa z nich poučiť,“ skonštatoval rodák z argentínskeho Rosaria.

Už pred zápasom so Spartakom zverenci trénera Stanislava Grigu vedeli, že ich súper v boji o udržanie sa v lige Skalica prehrala a v prípade víťazstva u červeno-čiernych mohli oslavovať záchranu. Body však nezískali, a tak ešte musia bojovať.

„Hráme ešte o veľa. Čakajú nás domáce súboje so Slovanom Bratislava a Žilinou. Najlepšie by bolo, keby sme rozhodli už teraz v piatok, aby sme mali čím skôr pokoj,“ zakončil debatu Vernon De Marco Morlacchi.