Vydarená domáca rozlúčka

Michalovčania podali výborný výkon a súpera z Rožňavy poľahky zdolali.

V poslednom zápase sa mu darilo. Vladislav Mitterpák zaznamenal proti Rožňave 26 bodov.V poslednom zápase sa mu darilo. Vladislav Mitterpák zaznamenal proti Rožňave 26 bodov. (Zdroj: Róbert Andrejov)

Michalovčania podali výborný výkon a súpera poľahky zdolali.

MICHALOVCE. Základná časť druhej basketbalovej ligy mužov Východ sa skončila. Jej víťazom sa stal tím Dastetu Krompachy, za ktorým v tesnom závese skončil 1. BKD Michalovce.

Zemplínčania sa s dlhodobou časťou a domácim prostredím rozlúčili hladkým víťazstvom nad Rožňavou, ktorú porazili 91:47 (41:14).

Počas najbližšieho víkendu odohrajú na pôde víťaza základnej časti turnaj Final Four, kde okrem nich a domácich Krompách budú štartovať aj Dolný Kubín a Rožňava, s ktorými budú bojovať o celkový triumf v druhej lige Východ.

1. BKD Michalovce – BK ŠPD Rožňava 91:47 (41:14)

Štvrtiny: 21:10, 20:4, 23:17, 27:16.

1. BKD: V. Mitterpák 26, Kusko 13, T. Mitterpák 13, Mižák 11, Mir. Mihaľ 11, B. Holda 7, Mat. Mihaľ 5, R. Štec 5.

Michalovčania v poslednom zápase dlhodobej časti súťaže proti nebezpečnej Rožňave odohrali jeden vydarený basketbalový zápas, keď súperovi dovolili hlavne v prvom polčase veľmi málo a ich výkon pobavil divákov, lebo sa bolo na čo pozerať.

Hostia síce prišli bez svojej opory Miroslava Lichvára, ale v domácom družstve pre zmenu nemohli nastúpiť Milan Janošov mladší a Michal Maškulík. Ostatní hráči však boli k dispozícii, takže sa čakal tuhý boj.

Základná zostava v zložení Vladislav Mitterpák, Branislav Holda, Tomáš Mižák, Tomáš Mitterpák a Richard Štec začala veľmi dobre v obrane.

Vychádzala im aj streľba zvonku, kedy hneď na začiatku dali dve trojky, a zakončovali aj po vniku, kde sa darilo V. Mitterpákovi a Mižákovi.

Po úvodnej štvrtine tak bolo 21:10 v prospech 1. BKD. V druhej domáci ešte vystupňovali úsilie v obrane, súper bol stále nervóznejší a skóre narastalo veľmi rýchlo. Michalovským basketbalistom sa veľmi darilo v obrannom i útočnom doskoku, kde vynikali Miroslav Mihaľ, Ivan Kusko a T. Mitterpák.

V niektorých chvíľach sa domáci snažili zakončovať len trojkovou streľbou, ale úspešnosť mali iba tri zo sedemnástich pokusov. Dokázali však úspešne zakončiť iným spôsobom, preto aj túto štvrtinu hladko vyhrali.

Rožňavčania rozhodení výbornou obranou domácich dali svoje štyri body iba z trestných hodov. Polčas teda Zemplínčania vyhrali 41:14, keď vynikajúco bránili, ale aj predvádzali niektoré akcie v útoku tak, že bavili všetkých prítomných divákov a aj samých seba.

Druhý polčas bol predsa len vyrovnanejší, pretože hosťom sa začal presadzovať pod košom vysoký Csaba Ádám. Streľbu zvonku však nezlepšili. Náskok Michalovčanov po tretej štvrtine bol jednoznačný – viedli o 33 bodov a bolo jasné, že víťazstvo zostane doma.

Hráči 1. BKD ešte ukázali niekoľko ukážkových basketbalových akcií na dve či tri rýchle prihrávky, a aj keď nie všetky šance skončili v súperovom koši, bolo sa stále na čo pozerať.

Je potrebné zdôrazniť, že hoci v poslednej štvrtine bol zo skúsenejších hráčov na palubovke iba V. Miterrpák a s ním bratia Mihaľovci, Kusko a mladý Štec, aj v tejto zostave hrali chlapci výborne a náskok ešte navýšili, pričom okrem siedmich riadnych košov dali aj štyri trojky.

Zvyšné výsledky 22. kola II. ligy mužov Východ:

Tydam Košice – Krompachy 60:77 (30:40), UVLF Košice – voľno, Prešov B – Sabinov 59:69 (26:31), Dolný Kubín – voľno, Levoča – Humenné 79:60 (50:20).