Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Michalovce uhrali v Ružomberku bezgólovú remízu

V 29. kole futbalovej Tipsport ligy futbalisti Michaloviec remizovali pod Čebraťom 0:0.

(Zdroj: ilustračné - SITA)

RUŽOMBEROK. V 4. minúte po ľavej strane prenikol Zošák, dostal sa takmer k päťke, ale z uhla trafil len bočnú sieť.

Liptáci sa od začiatku snažili byť aktívni, no aj hostia dokazovali, že pod Čebrať neprišli len brániť. Slušne kombinovali v strede poľa a dostali sa aj k bezprostrednému ohrozeniu domácej brány.

S pribúdajúcimi minútami mali aj viac z hry. V 10. minúte De Marco zblízka hlavičkoval presne do stredu brány, kde stál Tofiloski a v 15. minúte ružomberský gólman v "tutovej" pozícii vychytal Serečina.

O šesť minút neskôr Ďubek pred bránou Michaloviec našiel Lačného, ale útočník MFK z prvej pálil do oblakov.

V 33. minúte ihrisko musel opustiť zranený domáci kapitán Sapara, ktorého vystriedal Gerát. V 45. minúte sa Gerát pred odkrytou michalovskou bránou sa chystal hlavou usmerniť Rosov center, no v poslednej chvíli vysokou nohou loptu odkopol Perez, ktorý zasiahol aj Ružomberčanovu hlavu.

V nadstavenom prvopolčasovom dejstve dobrú príležitosť spálil Serečin.

Hamuľak trafil iba žrď

V 50. minúte ďalekonosný pokus Danka kryl Tofiloski. V 57. minúte Rosa po rohovom kope hlavičkoval nad.

V druhom dejstve sa Ružomberčania tlačili pred bránu hostí, no tí zase každú príležitosť sa snažili využiť na rýchly brejk.

V 65. minúte Hamuľak zdiaľky trafil ružomberskú žrď. O desať minút na to nebezpečný pokus Sedláka tesne minul domácu bránu.

Potom v 75. a 76. minúte mal dve veľké príležitosti Ružomberok, Kelemen zachránil pred Gálom-Andrezlym i Jakubkom. V druhom prípade vyrazená lopta skončila na brvne. Gól ale v Liptove nepadol.

Hlasy po zápase

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: "Ja nie som spokojný s prístupom, s tým, ako sme tento zápas odohrali, nám chýbala tá disciplína a zarputilosť, aby sme súpera zlomili. Bohužiaľ, platí, že nedávame góly. Keď nedá Miloš Lačný, nedá nik. No nie sme ani dostatočne agresívni. Celé mužstvo. Keď sa k tomu pripoja niektorí chyby, súper má šance. Na druhej strane, keby Jakubko využil v závere vyloženú šancu, asi by sme zápas zvládli."

Stanislav Griga, tréner Michaloviec: "Som spokojný s našou hernou disciplínou. Tiež s tým, že sme len nebránili a boli sme dostatočne nebezpeční, konečne aj na súperovom ihrisku a vytvorili sme niekoľko veľmi dobrých gólových príležitostí. Bohužiaľ naša strelecká nemohúcnosť pokračuje. Súper bol kvalitnejší na lopte, mal viac z hry, no gólových šancí bolo viac na našej strane. Napokon deľba bodov je zaslúžená."

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 0:0

Rozhodoval: Očenáš. ŽK: Boszorád, Lačný, Faško Perez, S. Danko, Bayon, 1 780 divákov.

Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Boszorád - Nagy (70. Jakubko) - Gál-Andrezly (82. Faško), Sapara (33. Gerát), Ďubek, Zošák - Lačný.

Michalovce: Kelemen - Perez, Podhorin, De Marco, Šimčák - Grič, Sedlák - Serečin (90. Sviarčinski), Danko (80. Bayon), Koscelník (86. Kunca) - Hamuľak.