Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia
AKTUALIZOVANÉ 21:31

Michalovce si neustrážili náskok, s Dunajskou Stredou doma len remizovali

Remízou 1:1 sa skončilo stretnutie MFK Zemplín Michalovce proti Dunajskej Strede.

(Zdroj: SITA/Štefan Madaras)

Remízou 1:1 sa skončilo utorňajšie stretnutie MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda v 28. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy.

MICHALOVCE. Michalovský tréner Stanislav Griga po prehre v Myjave urobil tri zmeny v základnej zostave. Tie Michalovciam pomohli a v úvodnej štvrťhodine mali prevahu.

Priebeh stretnutia

Hamuľákovu hlavičku v prvej dobrej šanci zostavila pravá žrď. Ďalší pokus mieril v 10. minúte vedľa a v 15. minúte vytlačil Tujvel hlavičku Podhorína na rohový kop.

V ďalších minútach mali viac šancí na svojich kopačkách hostia. Michalovce sa mohli ujať vedenia v 35. min, keď sa rútil Serečin sám na brankára Tujvela, no ten jeho strelu vytlačil na rohový kop.

Michalovčania sa dočkali minútu pred koncom prvého dejstva, keď Vernon predĺžil center hlavou a Hamuľák na dvakrát otvoril skóre.

Ani v druhom polčase sa obraz hry neznenil, viac šancí mali domáci, ktorí však zlyhali v koncovke. V 55. minúte kopol dlhý aut Šimčák, Serečin minul.

Po hodine hry sa hostia prihlásili o slovo Polievkom, ktorý v 70. minúte dostal loptu, no trafil len do Kelemena. V 85. minúte už michalovský brankár nemal nárok, keď ho prekonal striedajúci Černák a vyrovnal na 1:1.

Michalovce v oboch predchádzajúcich tohtosezónnych konfrontáciách dostali od Dunajskej Stredy tri góly.

Tentoraz obišli značne lepšie a vynieslo im to bod, siahali však po ešte cennejších troch.

Hlasy trénerov

Stanislav Griga, tréner Michaloviec: "Z našej strany to bol diametrálny zápas ako na Myjave, no na tri body to nestačilo. Chlapci hrali na doraz, no opäť sme doplatili na slabú koncovku."

Tomislav Marič, tréner DAC: "Som spokojný s bodom, bol to výborný zápas s viacerými šancami na oboch stranách. V našej základnej zostave boli hráči vo veku 20 až 22 rokov. Černáka som poslal na trávnik, aby dal gól a on to splnil."

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 28. kolo - utorok:

MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (1:0)

Góly: 44. Hamuľak - 85. R. Černák , ŽK: 43. Vernon de Marco Morlacchi - 43. B. Ľupták, 77. Pačinda, 82. Živkovič, rozhodovali: K. Horváth - Balko, Bednár, 2285 divákov

Zostavy:

Michalovce: Kelemen - Marcos Pérez, Podhorin, Vernon de Marco Morlacchi, Šimčák - T. Sedlák, Grič - Koscelník, Danko, Serečin - Hamuľak (82. Votinov)

Dunajská Streda: Tujvel - Pambou Loembet, M. Ljubičič, Egri (47. Kwin), Živkovič - Huk - Pačinda, V. Horváth (75. R. Černák) , Polievka - B. Ľupták - Stephens (61. Štepanovský)

Horský záchranár: Slovenský raj niektorí turisti podceňujú

Úspešný zásah ich napĺňa vynikajúcim pocitom.

Kontroverzný Lenin prišiel do Seattlu z Popradu

Pred Nežnou revolúciou mal byť pýchou Popradu, dnes irituje obyvateľov mesta Seattle.

Rýchly vodič zrazil cyklistu, súd poukázal na jeho spoluzavinenie

Tragická dopravná nehoda sa stala ešte v roku 2010.

Rokliny a tiesňavy robia Slovenský raj tým, čím je

Vyberte si túru zo sprístupnených trás.

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.