Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement
AKTUALIZOVANÉ 21:31

Michalovce si neustrážili náskok, s Dunajskou Stredou doma len remizovali

Remízou 1:1 sa skončilo stretnutie MFK Zemplín Michalovce proti Dunajskej Strede.

(Zdroj: SITA/Štefan Madaras)

Remízou 1:1 sa skončilo utorňajšie stretnutie MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda v 28. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy.

MICHALOVCE. Michalovský tréner Stanislav Griga po prehre v Myjave urobil tri zmeny v základnej zostave. Tie Michalovciam pomohli a v úvodnej štvrťhodine mali prevahu.

Priebeh stretnutia

Hamuľákovu hlavičku v prvej dobrej šanci zostavila pravá žrď. Ďalší pokus mieril v 10. minúte vedľa a v 15. minúte vytlačil Tujvel hlavičku Podhorína na rohový kop.

V ďalších minútach mali viac šancí na svojich kopačkách hostia. Michalovce sa mohli ujať vedenia v 35. min, keď sa rútil Serečin sám na brankára Tujvela, no ten jeho strelu vytlačil na rohový kop.

Michalovčania sa dočkali minútu pred koncom prvého dejstva, keď Vernon predĺžil center hlavou a Hamuľák na dvakrát otvoril skóre.

Ani v druhom polčase sa obraz hry neznenil, viac šancí mali domáci, ktorí však zlyhali v koncovke. V 55. minúte kopol dlhý aut Šimčák, Serečin minul.

Po hodine hry sa hostia prihlásili o slovo Polievkom, ktorý v 70. minúte dostal loptu, no trafil len do Kelemena. V 85. minúte už michalovský brankár nemal nárok, keď ho prekonal striedajúci Černák a vyrovnal na 1:1.

Michalovce v oboch predchádzajúcich tohtosezónnych konfrontáciách dostali od Dunajskej Stredy tri góly.

Tentoraz obišli značne lepšie a vynieslo im to bod, siahali však po ešte cennejších troch.

Hlasy trénerov

Stanislav Griga, tréner Michaloviec: "Z našej strany to bol diametrálny zápas ako na Myjave, no na tri body to nestačilo. Chlapci hrali na doraz, no opäť sme doplatili na slabú koncovku."

Tomislav Marič, tréner DAC: "Som spokojný s bodom, bol to výborný zápas s viacerými šancami na oboch stranách. V našej základnej zostave boli hráči vo veku 20 až 22 rokov. Černáka som poslal na trávnik, aby dal gól a on to splnil."

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 28. kolo - utorok:

MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (1:0)

Góly: 44. Hamuľak - 85. R. Černák , ŽK: 43. Vernon de Marco Morlacchi - 43. B. Ľupták, 77. Pačinda, 82. Živkovič, rozhodovali: K. Horváth - Balko, Bednár, 2285 divákov

Zostavy:

Michalovce: Kelemen - Marcos Pérez, Podhorin, Vernon de Marco Morlacchi, Šimčák - T. Sedlák, Grič - Koscelník, Danko, Serečin - Hamuľak (82. Votinov)

Dunajská Streda: Tujvel - Pambou Loembet, M. Ljubičič, Egri (47. Kwin), Živkovič - Huk - Pačinda, V. Horváth (75. R. Černák) , Polievka - B. Ľupták - Stephens (61. Štepanovský)