Futbalisti Michaloviec si vezú domov prehru o tri góly

Na ihrisku Spartaku Myjava nestrelili Zemplínčania ani jeden gól.

(Zdroj: ilustračné archív)

Mohli dostať až štyri.

MYJAVA. Myjavčania boli od úvodných minút aktívnejším tímom. Prvú vážnu príležitosť si vypracovali v 16. minúte a hneď aj skončila gólom, keď Sládek našiel v pokutovom území Daniela, ktorý sa s loptou otočil a strelou rozvlnil sieť 1:0.

V 26. minúte hlavičkoval do priestoru hosťujúcej brány Škutka, úspešný zákrok si pripísal Kelemen. Postupne sa čoraz viac dostávali do hry aj hráči Michaloviec, v 32. minúte otestoval Hruškovu pozornosť Votinov. Kopaničari sa po druhý raz tešili z gólu v 38. minúte, Pekár bol však v ofsajde a gól neplatil.

Pokutový kop

V 43. minúte vznikla pred hosťujúcou bránou skrumáž, lopta sa dostala k Danielovi, ktorý ju posunul Beňovi a reflexívny zákrok predviedol Kelemen.

V 50. minúte bol v pokutovom území faulovaný Sládek a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. K jeho realizácií sa postavil faulovaný hráč, ale hrdinom okamihu bol hosťujúci brankár, ktorý vystihol smer a Sládekovu strelu vyrazil.

Myjavčania si aj v nasledujúcich minútach vedeli vypracovať šance, v 53. minúte bolo však Pekárovo zakončenie zblokované a o minútu nepustil za svoj chrbát Kelemen strelu Sládeka. Brankár hostí podržal svoj tím aj v 62. minúte, keď do priestoru troch žrdí smerovala hlavička Škutku.

Dva góly Daniela

Myjavčania stupňovali tlak, v 67. minúte bol v hlavnej úlohe opäť Kelemen, ktorý vyrazil Pekárovu strelu umiestnenú k žrdi. Domáci hráči sa druhého gólu dočkali v 72.minúte, keď presne zamieril hlavičkou Škutka 2:0.

V 81. minúte našiel center v pokutovom území nepokrytého Daniela, ten mal čas si loptu spracovať a po druhý raz v zápase rozvlnil sieť 3:0.

V nadstavenom čase ešte striedajúci Copko mieril do priestoru brány, skóre zápasu sa už nezmenilo.

Spartak Myjava MFK Zemplín Michalovce 3:0 (1:0)

Góly: 18. a 81. Daniel, 72. Škutka.

Rozhodoval: Horváth, ŽK: Beňo, Daniel, Machovec - Schiarchynski, Perez,