Michalovská Iuventa si znovu počínala víťazne

Exspoluhráčky si zahrali proti sebe. Julia Kucherová zvádzala súboje aj s Laurou Geričovou. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|12. apr 2016 o 00:00

V Partizánskom triumfovala bez problémov o osem gólov, hoci mala až jedenásť vylúčených hráčok.

MICHALOVCE. Hádzanárky michalovskej Iuventy majú na dosah obhajobu prvenstva v spoločnej slovensko-českej súťaži (WHIL).

Ďalší krok k siedmemu triumfu v interlige urobili v sobotu na ihrisku Partizánskeho, kde zvíťazili presvedčivo 30:22 (16:12).

Na čele pelotónu majú zverenky kormidelníka Františka Urbana dve kolá pred koncom dvojbodový náskok pred druhou Slaviou Praha a k spečateniu prvého miesta im stačí získať dva body, pretože so „zošívanými“ majú lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov.

Stále vo vedení

Zemplínčanky v súboji dvoch najlepších slovenských celkom uplynulého ročníka nenechali nič na náhodu a od úvodných minút išli pevným krokom za okrúhlym dvadsiatym ligovým víťazstvom v tejto sezóne.

Rýchlo vyhrávali 3:0 a vo zvyšnom priebehu zápasu už vedenie z rúk nepustili. Už do prestávky mali štvorgólový náskok, ktorý po zmene strán ešte zveľadili.

„Nebolo to jednoduché stretnutie, lebo skoro celý jeden polčas sme hrali o jednu hráčku menej, keďže sme mali veľa vylúčených. V závere sa však ukázalo, že sme lepšie trénované a duel sme dotiahli do víťazného konca,“ uviedla michalovská stredná spojka Julia Kucherová.

Na margo jedenástich dvojminútových trestov lídra poznamenala: „Ako stále sme hrali tvrdo v obrane, no rozhodcom sa zdalo, že nedovoleným spôsobom a tak nás často vylučovali. Nehovorím, že fauly to neboli, ale nie všetky boli na dve minúty.“

Podali dobrý výkon

Jednu z najskúsenejších hráčok Iuventy domáca Slávia v sobotňajšom zápase ničím neprekvapila.

„Partizánske hralo hru, akú sme aj očakávali. Ich stredná spojka Klaudia Michnová to skúšala kľučkami, streľbu mali na starosti ďalšie dve spojky. Nič nové, boli sme na domáce pripravené,“ skonštatovala rodáčka z ukrajinskej Ternivky, ktorá len nedávno získala slovenské občianstvo.

Konečný osemgólový rozdiel v skóre je podľa nej reálne odzrkadlenie síl na ihrisku.

„Vyhrali sme úplne zaslúžene. Spoľahlivo nám zachytali brankárky, obrana bola dobrá a aj v útoku nám to fungovalo. Z našej strany to bol dobrý zápas,“ uviedla Kucherová.

Iuventu vo WHIL-ke čakajú už iba záverečné dva súboje, v stredu v predohrávke 26. kola nastúpia v Prešove a v sobotu doma privítajú Zlín. Nikto v tábore žlto-modrých si nepripúšťa, že by došlo k nejakému zaváhaniu.

„Sme silnejšie ako naši súperi a mali by sme ich zdolať. Istotu prvenstva chceme mať už po derby zápase na prešovskej pôde,“ dodala na záver.

Partizánske – Michalovce 22:30 (12:16)

Pokutové hody: 2/0 – 0, vylúčené: 3:11.

Rozhodovali: M. Sivák a Oťapka – 300 divákov.

HK SLÁVIA: Súlovská, Škvareninová – Savičová 6, Blažeková 2, Szökeová 6, Geričová 2, Španihelová, Michnová 5, Bettáková, Štetáková, Hollá 1.

IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová – Kucherová 7, M. Holešová 2, V. Kišíková, S. Nagyová 2, Habánková, Levchenková 7, Wollingerová 2, Dziurová, Bajčiová, Golubevová, Fiľková – Trehubová 5, Perederyiová 5.