Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel
AKTUALIZOVANÉ 20:36

Futbalisti Michaloviec doma vydreli iba remízu

V dueli dvoch tímov namočených do boja o záchranu remizovali so Zlatými Moravcami 1:1.

(Zdroj: ilustračné - AP)

MICHALOVCE. Futbalisti Michaloviec remizovali v sobotňajšom stretnutí 26. kola najvyššej slovenskej súťaže so Zlatými Moravcami 1:1.

Priebeh stretnutia

V prvom polčase jasne dominoval domáci tím. Michalovce sa snažili postupnými útokmi prepracovať čo najbližšie k šestnástke súpera, naopak hostia stavili na obranu a sústredili sa na rýchle protiútoky.

V úvode zápasu mal dve dobré šance na otvorenie skóre Kunca, v oboch prípadoch sa ale zaskvel brankár ViOnu Kováč. Tlak Michaloviec pokračoval, v 33. min. sa opäť Kunca osamotený rútil na Kováča, v pokutovom území po súboji spadol na trávnik, no rozhodca penaltu neodpískal.

O štyri minúty neskôr prvýkrát pohrozili aj hostia, no strela Perišiča tesne minula pravú žrď a Kelemen nemusel zasahovať.

Domáci sa dočkali v 39. min., keď ich poslal do zaslúženého vedenia Hamuľák - 1:0.

V druhom dejstve pokračovali Michalovce v aktivite, krátko po prestávke zachránil Zlaté Moravce od druhého gólu Kupec, ktorý v poslednej chvíli poslal loptu smerujúcu za bránkovú čiaru mimo nebezpečenstva.

ViOn sa postupne osmelil smerom dopredu a v 63. min. vyrovnal skóre úplne zabudnutý Bamba, ktorý pekným volejom prekonal bezmocného Kelemena - 1:1.

Zápas potom rozkúskovali početné fauly a striedania. Veľkú príležitosť na rozhodnutie spálil v závere striedajúci Bayón, jeho zakončenie však nebolo dôrazné a na bránkovej čiare trafil jedného z obrancov Zlatých Moraviec.

Duel sa tak skončil remízou, ktorá viac potešila hostí.

Hlasy trénerov

Stanislav Griga, tréner Michaloviec: "Je to obrovská škoda, keby bolo po polčase 3:0, nikto by nemohol nič povedať. Sú to pre nás stratené body, trápili sme sa a súper to využil. Statili sme jasný zápas, najmä kvôli koncovke. Potešiteľné je, že sme si konečne vytvorili tlak a mali obrovské množstvo gólových príležitostí. Čo však z toho, keď ich nepremeníme."

Libor Fašiang, tréner Zlatých Moraviec: "Je to pre nás doslova zlatý bod. Do zápasu sme vstúpili zle. Nervozita nám zväzovala ruky aj nohy, robili sme obrovské chyby v defenzíve, z toho pramenili domáce šance. Ešte šťastie, že ich súper nevyužil a po polčase bolo iba 1:0. Nezachytili sme ani úvod druhého dejstva, našťastie súper opäť svoje šance nevyužil. Nám sa podarilo streliť krásny gól a domov si vezieme cenný bod."

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (1:0)

Góly: 40. Hamuľak - 63. Mouroukou Farras Bamba,

ŽK: 43. Sverčinskij, 71. Podhorin, 90.+ Votinov - 44. Perišič, 88. P. Kováč, rozhodovali: Smolák - Pozor, Hrmo

Zostavy:

Michalovce: Kelemen - Šimčák, Vernon de Marco Morlacchi, Podhorin, Sverčinskij - Kunca (73. Bayón), T. Sedlák, Danko (74. Savvidis), Koscelník - Hamuľak (81. Bellas), Votinov

Zlaté Moravce: P. Kováč - Kupec, Tipurič, Jhonnes Marques de Souza, Majkič - Karlík, Perišič (55. Mouroukou Farras Bamba) - Gešnábel (80. Krznarič), D. Školnik (61. Cebara), Orávik - M. Kuzma