Michalovce doma s Trnavou prehrali najtesnejším rozdielom

Zapálená svetlica vo fanúšikovskom sektore Spartaka Trnava.
Zapálená svetlica vo fanúšikovskom sektore Spartaka Trnava. (Autor: TASR/Roman Hanc)
Sportnet|27. feb 2016 o 19:07

Domáci mali po celý čas mierne navrch, ale napokon Trnavčanom podľahli.

MICHALOVCE. Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v sobotňajšom súboji prvého jarného kola Fortuna ligy na trávniku nováčika MFK Zemplín Michalovce 1:0.

Jediný gól stretnutia strelil v 57. min David Depetris. Argentínsky bývalý kanonier Trenčína, ktorý má aj slovenské občianstvo, dorazil do siete loptu vyrazenú brankárom domácich Mariánom Kelemenom.

Bola to jediná väčšia šanca hostí v zápase a Trnavčania ju využili.

Zároveň tým odplatili Michalovčanom šokujúcu septembrovú domácu prehru 0:1.

Stretnutie sa hralo pred vyše 4000 divákmi.

Priebeh stretnutia

Obojstranne vyrovnaný zápas, v ktorom boli domáci mierne lepším tímom.

V 12. minúte išiel priamy kop Lukiča tesne vedľa, v 19. minúte Michalovčania rýchlo zakombinovali, Lukič odcentroval do pokutového územia, kde obrana hostí odpratala loptu na roh.

Najväčšia šanca polčasu sa zrodila v 22. minúte, keď sa Koscelník rútil na Kamenára, ale mieril tesne vedľa. Michalovce aj naďalej dominovali a v 35. minúte mohli skórovať, keď po rýchlej kontre obrana hostí vykopávala na rohový kop.

V závere zaujali strely spoza 16-tky na jednej strane Čonku a na druhej Lukiča.

Aj v druhom polčase sa hra odvíjala v strede poľa, aktívnejší boli síce Michalovčania, no iba po súperovu 16-tku.

V 50. minúte urobil tlak na obranu hostí Hamuľák a Tóth si skoro dal vlastný gól.

Hostia toho vpredu veľa nevymysleli, v 56. minúte však prišiel center z pravej strany, ktorý sa odrazil k voľnému Depetrisovi a ten otvoril skóre zápasu.

Domáci tlak nepricházal a tak sa z víťazstva tešili hostia.

Hlasy trénerov

Stanislav Griga, tréner Michaloviec: "Bol to vyrovnaný zápas. Tak ako sme ho prehrali, sme ho mohli vyhrať. Rozhodli naše nepremenené šance, ktorých sme mali viac ako súper. Chlapci bojovali, dreli, no chýbalo nám šťastie v koncovke."

Ivan Hucko, tréner Trnavy: "Bol to bojovný zápas o jednom góle, ktorý sa podarilo spraviť nám. Na tom teréne, aký bol, sa dalo hrať ťažko futbal. Bola to viac-menej taká nakopávaná a nám jedna lopta padla do bránky."

MFK Zemplín Michalovce - Spartak Trnava 0:1 (0:0)

Gól: 57. Depetris. Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Vernon - Kadlec, Schranz, Čonka, 4135 divákov

Zostavy a striedania:

Michalovce: Kelemen Peres, Chubutia, Vernon, Sviarčinskij (83. Bayón) - Grič, Sedlák (66. Savvidis), Kunca, Lukič, Koscelník - Hamuľák

Spartak: Kamenár Čonka, Tóth, Horník, Kadlec Baéz, Jež (89. Bello) - Mikovič, Schranz, Halilovič (73. També) - Depetris (82. Mihálik)

Foto k článku: TASR/Roman Hanc

Domov»Sportnet na východe»Michalovce doma s Trnavou prehrali najtesnejším rozdielom