Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Sympatický výkon nováčika

Plzni nastrieľala Iuventa vyše štyridsať gólov, na ihrisko sa dostali všetky hráčky.

Ruská legionárka Julia Chernovová. Proti nováčikovi sa presadila štyrikrát.(Zdroj: Róbert Andrejov)

Plzni nastrieľala vyše štyridsať gólov, na ihrisko sa dostali všetky hráčky.

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v 19. kole spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL na domácej pôde nad nováčikom súťaže HC Plzeň hladko 41:17, keď už do polčasu viedli 21:8.

Zverenky trénera Františka Urbana si tak naďalej držia prvú priečku v tabuľke, o skóre pred svojím doteraz jediným premožiteľom v súťaži Slaviou Praha.

Korektný súper

Po dvoch týždňoch sa michalovské hádzanárky znova predstavili vo svojej domovskej Chemkostav aréne.

Zatiaľ čo vtedy sa so Šaľou herne trápili, v zápase s nováčikom súťaže ukázali lepšiu hru.

Tréner Urban po zápase chválil svoje zverenky, ako aj súpera.

„Chcel by som súperovi poďakovať za korektnú hru. Chcel hrať hádzanú, nezdržiaval, nenaťahoval čas. To si od neho veľmi vážim. K nášmu výkonu. Som spokojný hlavne s obranou a s tým, že šancu dostala každá jedna hráčka. Dievčatá k zápasu pristúpili veľmi pozitívne a nič nepodcenili. Vysoké víťazstvo teší, teraz sa však už sústredíme na ďalší ťažký program,“ podotkol Urban, ktorého zverenky v sobotu absolvujú šláger 20. kola WHIL na pôde Poruby.

Dočkajú sa päťdesiatky?

Michalovčanky v zápase s Plzňou boli okrem stavu 0:1 v prvej minúte ustavične vo vedení. Už do polčasu mali na svojom konte trinásťgólový náskok (21:8) a ten v druhom polčase narástol na 24 gólov, a to aj napriek tomu, že šancu dostali aj hráčky z lavičky.

„Som veľmi rád, že dostali možnosť aj ony. Vladka Bajčiová pomaly začína dostávať väčšiu sebadôveru. Proti Plzni jej síce nevyšiel začiatok, no potom sa jej hra ustálila. Na to, že má sedemnásť rokov je určite perspektívnou hráčkou, potrebuje však hrať veľa ťažkých zápasov. Relatívne dobre v obrane zahrala Vlaďa Kišiková, ktorá v útoku premenila všetko, čo mala. Dobre zahrali aj krídla, no a takisto dosť času na palubovke dostala Aňa Golubevová, ktorá takisto nesklamala. Za sobotňajší zápas nemám na svoje družstvo veľa výčitiek. Boli tam síce z našej stránky nejaké pasáže, ktoré sa mi nepáčili, no za 60 minút, kedy sme zahrali 60 útokov, nemôže byť naša hra vždy excelentná,“ uviedol tréner michalovskej Iuventy.

Toho 41 gólov v sieti súpera potešilo, no cieľom družstva bolo podľa neho ešte viac gólov.

„Dievčatá v šatni pred zápasom spomínali päťdesiatku, ktorú sme ešte nikdy nedali. Určite však súper na to súci nebol. Hral sympaticky. Až taký veľký rozdiel medzi tímami nebol, aj keď sme na opačných póloch tabuľky. Keď chceme dať v zápase päťdesiat gólov, musíme všetko premeniť a hrať takmer bez chýb. Stále si pred zápasom snažíme dať cieľ. Ja som zase hovoril, že ma nezaujíma päťdesiatka, ale to, koľko gólov dostaneme. Radšej by som teda mal výsledok 30:5, ako 50:30,“ dodal na záver František Urban.

Juniorky znova lídrom

Iuventa má za sebou naozaj úspešný víkend. Okrem prvého tímu boli na domácej palubovke v hre aj juniorky či dorastenecké tímy a všetky vyhrali. Michalovčania videla zaujímavý zápas aj v nedeľu, kedy sa uskutočnil šláger 13. kola prvej ženskej ligy.

V ňom privítali juniorky Iuventy bratislavský Inter, a keďže dovtedajší líder z Trenčína v sobotu zakopol v Hlohovci, zo zápasu o druhé miesto sa stal bojom o prvú pozíciu v tabuľke.

Tú si nakoniec vybojovali michalovské juniorky, ktoré Inter zdolali 34:24, a vyšvihli sa tak na prvé miesto.

To budú môcť potvrdiť už túto stredu, kedy v predohrávke 14. kola privítajú o 17. hodine práve AS Trenčín, ktorý zosadili z prvej priečky.

Michalovce – Plzeň 41:17 (21:8)

Pokutové hody: 4/4 – 3/2, vylúčené: 3:2.

Rozhodovali: Cibere a Richvalský – 500 divákov.

IUVENTA: Lafuenteová, Gubiková, Medveďová – Chernovová 4, M. Holešová 3, V. Kišíková 5, S. Nagyová 2, Habánková 3/1, Levchenková, Wollingerová 3, Dziurová 2, Bajčiová 4/1, Golubevová 1, Fiľková-Trehubová 11/2, Perederyiová 3.

HC: Dresslerová, Vidršperková, Boháčková – Pešíčková 3, Šelaisová 1, Rumlová, Cepníková 1, Drozdová 7, Škopková, Ketnerová, Buchnerová 3/2, Vaňková 1, P. Sedláčková, Roubalová 1.