Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Michalovskí basketbalisti triumfovali nad Sabinovom

Po dvoch prehrách opäť zabodovali naplno. Talentovaný Milan Janošov mladší zaznamenal 21 bodov.

Proti Sabinovu sa mu darilo. Milan Janošov mladší zaznamenal 21 bodov.(Zdroj: Róbert Andrejov)

MICHALOVCE. Až na konci januára sa basketbalisti 1. BKD Michalovce dočkali prvého víťazstva v tomto kalendárnom roku. V piatkovom súboji 13. kola druhej ligy Východ na domácej pôde nezaváhali proti Sabinovu, ktorý bez väčších problémov zdolali 77:57 (46:25).

Po dvoch prehrách v Rožňave a Krompachoch si tak opäť napravili chuť a dosiahli svoje ôsme víťazstvo v prebiehajúcej sezóne.

Michalovskí basketbalisti predošlé dva zápasy na pôde súperov prehrali, a bolo otázne, aké stopy to na ich družstve zanechalo a ako budú čeliť súperom zo Sabinova, ktorí pricestovali na zápas v plnej zostave.

Dá sa povedať, že zvíťazili jasne, aj keď sa v zápase z ich strany vyskytli niektoré chyby a bolo cítiť nervozitu, ale vážnejšie chyby, ktoré mali vplyv na výsledok, robil aj súper zo Sabinova.

Domáci pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne, o čom svedčilo aj to, že pripravení doň naskočiť boli aj hrajúci tréner Milan Janošov starší i skúsený Stanislav Smoľák. Družstvo v základnej zostave Branislav Holda, Tomáš Mižák, Tomáš Mitterpák, Milan Janošov mladší a Vladislav Mitterpák začalo výborne, hráči dobre bránili, keď dovolili exmichalovskému Andrejovi Tebeľákovi dať iba dva body.

Domáci mali dobrý a rýchly prechod do útoku, skóroval pritom každý hráč základnej zostavy, pričom Mižák dal výborných 11 bodov, takže ich 14-bodový náskok po štvrtine bol významný.

V podobnom duchu prebiehala aj druhá štvrtina a v družstve tímu od Laborca sa postupne dostali na ihrisko aj Ivan Kusko a bratia Matej a Miroslav Mihaľovci. Po polčase bolo jednoznačne 46:25 a zdalo sa, že to bude do konca len otázka skóre.

Sabinovčania však neboli v úlohe porazeného a v tretej štvrtine domácim začali poriadne brnkať na nervy, a to jednoduchou zmenou obrany na zónovú, proti ktorej sa hráči 1. BKD nevedeli presadiť, keďže sa im absolútne nedarila streľba zvonku.

Mižák musel z ihriska

V druhej minúte po prestávke došlo k prvej situácii, ktorá ovplyvnila priebeh zápasu, keď hráč hostí Martin Kandráč nezmyselne a tvrdo napadol jedného z dovtedy najlepších hráčov domácich Mižáka, ktorý musel z ihriska.

Michalovčania stratili niekoľko ľahkých lôpt, vôbec sa nevedeli presadiť v útoku, takže úsek siedmich minút prehrali 5:16 a celú štvrtinu 14:20, čo bolo prekvapujúce, ale aj tak po tretej štvrtine viedli o 15 bodov.

Hostia stratili pre päť chýb ich lídra Tebeľáka a následne pre nemiestne protesty aj Martina Tomka, čo bola citeľná strata.

Štvrtú štvrtinu síce začali košom hostia, ale Janošov ml. dal po sebe dve dvojky a jednu trojku, a tak náskok favorita bol znova 20-bodový.

Šarišania nedokázali využiť už ani to, že v tejto štvrtine hádzali desať trestných hodov, keď dali iba šesť, pričom domáci nehádzali ani jeden.

Dokázali však skórovať vždy dvojkovým košom, takže ich víťazstvo o 20 bodov bolo zaslúžené a jasné.

1. BKD Michalovce – MMBK Sabinov 77:57 (46:25)

Štvrtiny: 27:13, 19:12, 14:20, 17:12.

Najviac bodov 1. BKD: M. Janošov ml. 21, V. Mitterpák 17, Mižak 13, Mir. Mihaľ 8, T. Mitterpák 6.