Iuventa v pohári EHF končí, Metzingenu v odvete podľahla

(Autor: TASR/Roman Hanc)
TASR|16. jan 2016 o 19:00

V odvetnom zápase osemfinále s nemeckým TuS Metzingen prehrali 22:26 a ukončili svoju púť v prestížnej súťaži.

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v odvetnom zápase osemfinále pohára EHF s nemeckým TuS Metzingen 22:26 a ukončili svoju púť v prestížnej súťaži.

MICHALOVCE. V druhom zápase museli dobiehať štvorgólové manko, no až na stav 3:1 v úvode zápasu neustále len doťahovali náskok nemeckého tímu.

Priebeh stretnutia

V zaplnenej Chemkostav aréne sa vedenia 1:0 ujali hostky, no Michalovčanky po góle Habánkovej v 6. minúte viedli 3:1. V tej chvíli bolo ich manko už iba dvojgólové, no ďalšie minúty už patrili hráčkam nemeckého družstva.

Zverenky Františka Urbana v prvom polčase doplácali najmä na slabú efektivitu streľby, na ktorej mala zásluhu aj spoľahlivo chytajúca brankárka Metzingenu. Od 11. minúty až do konca prvého polčasu Michalovčanky ani raz neviedli a po štyroch góloch v rade prehrávali v 21. minúte už 8:12.

Po následnom oddychovom čase domáceho tímu Fiľková-Trehubová znížila a v 30. minúte Wollingerová vyrovnala na 13:13. Záver prvého polčasu však lepšie zvládli hráčky Metzingenu. Za stavu 13:14 nevyšla domácim hráčkam snaha o vyrovnanie, naopak v posledných sekundách prvého dejstva Stefaniová upravila na 13:15.

Snaha Michalovčaniek o vyrovnanie dostala vážne trhliny už v prvých minútach druhého polčasu. Losethová v 34. minúte strelila sedemnásty gól Metzingenu (13:17) a domáce hráčky delilo od postupu už osem gólov. Michalovčanky však zápas nevzdali a tromi gólmi znížili na 16:17.

V 21. minúte bolo vyrovnané 20:20 a nádej domáceho tímu stále žila. Hráčky nemeckého tímu však držali postupový stav a dôslednou obranou nedovolili domácemu tímu výrazne znížiť stav dvojzápasu.

Domáce napokon podľahli Metzingenu rozdielom štyroch gólov 22:26.

Hlasy po zápase

František Urban, tréner Iuventy Michalovce: "Mrzí nás to, pretože sme do zápasu vstúpili dobre. Mrzieť nás môžu nepremenené šance. V druhom polčase sme zahodili dve sedmičky v čase, keď sa zápas lámal. Veril som, že sa ten zápas zlomí v náš prospech. Žiaľ, nestalo sa."

Patrícia Wollingerová: "Oba tímy chceli vyhrať. Dostávali sme sa do šancí, nechýbala ani bojovnosť, no súperky mali viac šťastia v koncovke. Skúsené družstvo Metzingenu využilo naše chyby. Tréner nás pred zápasom upozorňoval na to, aby sme stále hrali svoju hru. Ako ony dokázali otočiť skóre v prvom zápase, tak sme mohli otočiť aj my v druhom. To sa však nestalo, pretože sme nepremenili šance."

Osemfinále pohára EHF, odveta

Iuventa Michalovce - Tus Metzingen 22:26 (13:15)

- prvý zápas 26:30, postúpil TuS Metzingen

Zostava Iuventy: Lafuenteová, Gubiková, Medveďová - Kučerová, Černovová, Holešová, Kišíková, Nagyová, Habánková, Levčenková, Wollingerová, Dziurová, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubová, Pederijová.

Rozhodovali: Maričová, Masičová (obe Srb.), 1800 divákov.

tasr

Foto k článku: TASR/Roman Hanc

Domov»Sportnet na východe»Iuventa v pohári EHF končí, Metzingenu v odvete podľahla