Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric
AKTUALIZOVANÉ 19:33

Iuventa v pohári EHF končí, Metzingenu v odvete podľahla

V odvetnom zápase osemfinále s nemeckým TuS Metzingen prehrali 22:26 a ukončili svoju púť v prestížnej súťaži.

(Zdroj: TASR/Roman Hanc)

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v odvetnom zápase osemfinále pohára EHF s nemeckým TuS Metzingen 22:26 a ukončili svoju púť v prestížnej súťaži.

MICHALOVCE. V druhom zápase museli dobiehať štvorgólové manko, no až na stav 3:1 v úvode zápasu neustále len doťahovali náskok nemeckého tímu.

Priebeh stretnutia

V zaplnenej Chemkostav aréne sa vedenia 1:0 ujali hostky, no Michalovčanky po góle Habánkovej v 6. minúte viedli 3:1. V tej chvíli bolo ich manko už iba dvojgólové, no ďalšie minúty už patrili hráčkam nemeckého družstva.

Zverenky Františka Urbana v prvom polčase doplácali najmä na slabú efektivitu streľby, na ktorej mala zásluhu aj spoľahlivo chytajúca brankárka Metzingenu. Od 11. minúty až do konca prvého polčasu Michalovčanky ani raz neviedli a po štyroch góloch v rade prehrávali v 21. minúte už 8:12.

Po následnom oddychovom čase domáceho tímu Fiľková-Trehubová znížila a v 30. minúte Wollingerová vyrovnala na 13:13. Záver prvého polčasu však lepšie zvládli hráčky Metzingenu. Za stavu 13:14 nevyšla domácim hráčkam snaha o vyrovnanie, naopak v posledných sekundách prvého dejstva Stefaniová upravila na 13:15.

Snaha Michalovčaniek o vyrovnanie dostala vážne trhliny už v prvých minútach druhého polčasu. Losethová v 34. minúte strelila sedemnásty gól Metzingenu (13:17) a domáce hráčky delilo od postupu už osem gólov. Michalovčanky však zápas nevzdali a tromi gólmi znížili na 16:17.

V 21. minúte bolo vyrovnané 20:20 a nádej domáceho tímu stále žila. Hráčky nemeckého tímu však držali postupový stav a dôslednou obranou nedovolili domácemu tímu výrazne znížiť stav dvojzápasu.

Domáce napokon podľahli Metzingenu rozdielom štyroch gólov 22:26.

Hlasy po zápase

František Urban, tréner Iuventy Michalovce: "Mrzí nás to, pretože sme do zápasu vstúpili dobre. Mrzieť nás môžu nepremenené šance. V druhom polčase sme zahodili dve sedmičky v čase, keď sa zápas lámal. Veril som, že sa ten zápas zlomí v náš prospech. Žiaľ, nestalo sa."

Patrícia Wollingerová: "Oba tímy chceli vyhrať. Dostávali sme sa do šancí, nechýbala ani bojovnosť, no súperky mali viac šťastia v koncovke. Skúsené družstvo Metzingenu využilo naše chyby. Tréner nás pred zápasom upozorňoval na to, aby sme stále hrali svoju hru. Ako ony dokázali otočiť skóre v prvom zápase, tak sme mohli otočiť aj my v druhom. To sa však nestalo, pretože sme nepremenili šance."

Osemfinále pohára EHF, odveta

Iuventa Michalovce - Tus Metzingen 22:26 (13:15)

- prvý zápas 26:30, postúpil TuS Metzingen

Zostava Iuventy: Lafuenteová, Gubiková, Medveďová - Kučerová, Černovová, Holešová, Kišíková, Nagyová, Habánková, Levčenková, Wollingerová, Dziurová, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubová, Pederijová.

Rozhodovali: Maričová, Masičová (obe Srb.), 1800 divákov.

tasr

Foto k článku: TASR/Roman Hanc

V pešej zóne im povolili štyri autá. Dorazilo ich trinásť

Z Hlavnej si organizátor promo večierka urobil parkovisko vozidiel Renaultu a Tempusu.

Do parku na Aničke autá nesmú. Ale rely tam bude

Preteky v rekreačnej zóne vyvolávajú otázky. Magistrát: Majú všetky povolenia.

Ohlásil bombu na súde, ten ho vzal do väzby

Starší Košičan sa v pondelok postaral o 20. evakuáciu budovy košických súdov.

Ťahanovčania, pozor. Prišli svine z Družstevnej

Starosta: Je ich priveľa, ľudia sa boja.

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.