Nedeľa, 22. október, 2017 | Meniny má Sergej

Michalovské hádzanárky siahali po senzácii, nádej na postup žije

Iuventa prehrala v prvom zápase osemfinále Pohára EHF žien s bundesligovým Metzingenom o štyri góly.

(Zdroj: ilustračné - TASR/Roman Hanc)

TÜBINGEN/MICHALOVCE. V sobotňajšom prvom stretnutí osemfinálového 4. kola Pohára EHF v hádzanej žien prehrali hádzanárky slovenského majstra Iuventy Michalovce v Tübingene s bundesligovým TuS Metzingen 26:30.

Zverenky trénera Františka Urbana viedli v polčase o tri góly (19:16) a po zmene strán v 44. minúte dokonca už 25:19 a zdalo sa, že kráčajú k výhre.

V 55. minúte však už po osemgólovej sérii domácich bolo naraz 27:25 pre Metzingen. Iuventa ešte skorigovala na jednogólový rozdiel, do konca však už skórovali len domáce a ich náskok narástol na štyri góly.

Michalovčanky si napriek prehre uchovali nádej na ceste k historickému medzinárodnému úspechu klubu, ktorým by bol postup do štvrťfinále Pohára EHF, druhej najvýznamnejšej klubovej súťaže hádzanárok v Európe.

Odveta v Michalovciach sa bude hrať v sobotu 16. 1. o 17.30 h.

Prvý polčas priniesol nádej

Hostky mali v prvom polčase navrch a dokazovali to od prvých minút. Zásluhou Wollingerovej sa ujali vedenia 1:0 a v 7. minúte bolo po presnom zásahu Černovej 2:5.

Michallovce si náskok udržiavali do 14. minúty, keď na 6:6 vyrovnala Loerperová. Ani to však rozbehnuté hráčky Iuventy nevyviedlo z tempa.

Tesný náskok rýchlo získali späť a naďalej pokračovali v efektívnej hre v ofenzíve. V 17. minúte sa domáce prvýkrát dostali do vedenia (9:8) zásluhou Temesovej, ale zverenky Františka Urbana reagovali šnúrou troch gólov.

Nasledujúce minúty priniesli vyrovnaný priebeh a v 25. minúte bol stav opäť priaznivejší pre Metzingen, keď na 15:14 upravila Dinkelová.

Záver polčasu však výborne vyšiel Michalovčankám, ktoré po sérii piatich gólov viedli 19:15. Na prvopolčasových 16:19 skorigovala domáca Vollebregtová.

Úsek od 44. minúty prehrali 1:11...

Slovenský tím pokračoval v zodpovednom výkone aj v úvode druhého polčasu. Po góle Stefaniovej, ktorá znížila na 19:21, nasledovala výborná desaťminútovka Michalovčaniek, počas ktorej nedovolili domácemu družstvu ani jeden gól.

Svoj náskok zvýšili v 44. minúte na rozdiel šiestich (19:25), keď výborný úsek zvýraznila premenenou sedmičkou Fiľková-Trehubová.

Domáce však zápas nevzdávali a rýchlo dokázali skorigovať. Zo šesťgólového náskoku bol v 49. minúte už iba dvojgólový a tréner Iuventy Urban zareagoval oddychovým časom.

Ani ten však domáce nezabrzdil a v 53. minúte už bolo po góle Behnkeovej vyrovnané - 25:25. Nasledovali ďalšie dva góly domáceho tímu, na ktoré odpovedala v 57. minúte Kučerová (27:26).

Hostkám však v závere nezostali sily na zvrat a Nemky pridali ďalšie tri góly.

Hlas po zápase

František Urban (tréner Iuventy Michalovce): "Duel sa mi ťažko hodnotí. Súper nás neprekvapil, mali sme dobrý vstup do zápasu a prvý polčas sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom ako o tri góly. Po zmene strán sme nezačali dobre, ale potom nám vyšla pasáž po 44. minútu. Následne sme spravili tri banálne chyby v obrane a útoku a napokon sme zvyšok stretnutia prehrali 1:11. Keď sme viedli o šesť gólov, niektoré naše hráčky sa asi uspokojili a ďalšie zľakli. Zápas sme mali dovtedy jasne pod kontrolou. Škoda, lebo sme mohli odchádzať domov s úsmevom, teraz prevládla veľké´sklamanie. Ešte sa však nevzdávame."

TuS Metzingen - Iuventa Michalovce 30:26 (16:19)

Iuventa: Lafuenteová, Gubiková, Medveďová - Kučerová 7, Černovová 3, Holešová 1, Kišíková, Nagyová, Habánková 3, Levčenková 3, Wollingerová 5, Dziurová, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubová 2/2, Perederijová 2.

Najviac gólov Metzingenu: Behnkeová 5, Temesová 5/1, Stefaniová 4, Loerperová 4.

Rozhodovali: Vujačičová, Kažanegrová (Č. Hor.), vylúčené: 4:6, 7 m hody: 2/1 - 2/2, 1 770 divákov.