Futbalisti Michaloviec vybojovali v Senici bod

(Autor: ilustračné – archív)
TASR|5. dec 2015 o 20:06

Z vedenia sa hostia tešili v prvom polčase iba štyri minúty.

SENICA/MICHALOVCE. Záhoráci nastúpili do posledného duelu v tomto roku bez trojice hráčov základnej zostavy, zranených Šullu s Hromadom a vykartovaného Čuntu. Po úvodných desiatich minútach prevzali hernú iniciatívu domáci a tlačili sa smerom dopredu.

Hostia boli zasa zatiahnutí pred vlastnou šestnástkou a snažili sa o protiútoky. Pozornosť brankára Kelemena vyskúšal dvakrát Kalabiška, následne aj Pavlík, ale jeho pokus letel vedľa brány. Z ničoho nič sa v 28. minúte dostali do gólovej príležitosti aj hostia, Kuncu však výborným zákrokom vychytal Junas.

Rýchla akcia - prvý gól

O minútu na druhej strane dostal loptu za obranu Mráz, tá ale po strele z otočky letela vedľa ľavej žrde. Po polhodine hry podnikli Michalovčania rýchlu akciu, domáca obrana nedokázala loptu odvrátiť do bezpečia a Kunca prestrelil brankára Junasa - 0:1.

Záhoráci sa však otriasli a už o štyri minúty bolo vyrovnané. Dôležitú loptu v strede poľa vybojoval Pillár pre Kalabišku, ten našiel pred šestnástkou voľného Kleca, ktorý mal dostatok času na usmernenie lopty do siete - 1:1.

Vyrovnaná hra

V druhom polčase bola hra vyrovnaná, obe mužstvá chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 47. minúte nepríjemne z diaľky vystrelil hosťujúci Danko, Junas loptu vyrazil na roh. O malú chvíľu Hamuľakovu nebezpečnú hlavičku Pillár tečoval vedľa.

Následne sa v gólovej možnosti ocitol aj Seničan Vengřínek, prvé jeho zakončenie výborne zneškodnil Kelemen a dorážkou nastrelil len michalovského obrancu.

Z rýchleho protiútoku následne zakončil Hamuľak, Junas však opäť ukázal svoje kvality. Do vedenia mohli ísť Seničania v 68. minúte, keď po rohu Dolného nastrelil Pillár hlavou brvno hosťujúcej brány.

V 77. minúte to aktívny stopér domácich opäť skúšal hlavou, no z rohu mieril nad bránu. Poslednú obrovskú možnosť na gól mali Záhoráci osem minút pred koncom, Kalabiška tentoraz zakončoval slabšou pravou nohou a brankár Kelemen ho vychytal.

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)

Góly: 37. Klec - 33. Kunca. Rozhodoval: Prešinský, ŽK: Pavlík - De Marco, Koscelnik, Danko, 1012 divákov.

zostavy a striedania:

FK Senica: Junas - Pavlík, Hušek, Pillár - Kosorín, Kontár, Komara (83. Krč), Klec (74. Varga), Vengřínek - Kalabiška, Mráz (64. Dolný)

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen - Perez (40. Mensah - 90.+1 L. Tóth), Chubutia, De Marco, Barroso - T. Sedlák - Kunca, Danko, Bayon, Koscelník - Hamuľak (86. Bellas)