Futbalu v Michalovciach počasie nežičilo. Vyhrali Ružomberčania

(Autor: ilustračné - TASR/AP)
Sportnet|28. nov 2015 o 19:35

MFK Zemplín Michalovce podľahol na domácej pôde Ružomberku 1:3.

MICHALOVCE. Futbalisti Michaloviec prehrali v sobotňajšom zápase 18. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 doma s Ružomberkom 1:3.

Michalovce prehrali tretíkrát za sebou.

Ružomberčania si pripísali prvé ligové víťazstvo od 3. októbra.

Priebeh stretnutia

Na ťažkom teréne, ktorý ovplyvnilo predzápasové sneženie, začali lepšie domáci.

Už v 7. minúte sa ujali vedenia, keď po centri Danka na dvakrát prekonal Tofiloského Vernon. V 12. min mohlo byť už 2:0, ale Dankovej strele chýbala razancia.

V 20. min sa opakovala situácia z predchádzajúceho domáceho zápasu Michalovčanov, keď vypadlo umelé osvetlenie.

Po asi pätnásťminútovej nútenej prestávke mali domáci naďalej hru vo svojej réžii a v 40. min Koscelník sám zoči-voči ružomberkému gólmanovi mieril len do neho.

Heslo nedáš-dostaneš sa potvrdilo na druhej strane, keď na center Zošáka najvyššie vyskočil Boszorád a vyrovnal.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil, na trávniku dominovali hostia. Tí svoju prevahu pretavili v gól už po piatich minútach, keď Jakubko poslal Ružomberok do vedenia.

Od tohto momentu hostia diktovali tempo hry. V 60. min mohli domáci vyrovnať, ale Koscelník mieril tesne vedľa a o 4 minúty Mensahova strela tesne minula ružomberskú bránu.

V 68. min už bol rozdiel v skóre dvojgólový, keď center z ľavej strany zužitkoval Faško.

Michalovčania sa už v závere nezmohli na väčší odpor a preto zaslúžene vyhrali lepší a efektívnejší hostia.

Hlasy trénerov

František Šturma, tréner Mcihaloviec: "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. To, čo sme chceli sa nám aj podarilo, rýchlo sme strelili gól. Mali sme aj ďalšie šance. Súhlasím s trénerom hostí, že im pomohla prestávka pri výpadku osvetlenia. Opäť sme doplatili na chyby, ktoré nás oberajú o body."

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: "Musím pochváliť celé mužstvo. Dnes sme vydreli tri body, ktoré sme potrebovali a chvalabohu, že odchádzame z Michaloviec s nimi. Zrejme nám pomohol aj výpadok osvetlenia, keďže sme si mohli povedať čo robíme zle.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 1:3 (1:1)

Góly: 7. Vernon - 41. Boszorád, 50. Jakubko, 68. Faško.

Rozhodoval: Ježík, ŽK: Hamuľak - Ondrek, Lupták, Boszorád, 1112 divákov.

Zostavy a striedania:

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen - Perez, Khubutia, Vernon, Šimčák - Sedlák - Kunca, Danko, Bayon (57. Mensah), Koscelník - Hamuľak (76. Montero)

MFK Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Lupták (59. Lovás) - Ondrek - Zošák, Ďubek, Boszorád - Jakubko (73. Lačný), Faško (84. Gerát)

tasr

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 po sobotňajších dueloch 18. kola:

sita

Domov»Sportnet na východe»Futbalu v Michalovciach počasie nežičilo. Vyhrali Ružomberčania