Sobota, 26. september, 2020 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky

V obrane horia, potrebujú posilniť

Skúsený útočník bol prvou hviezdou zápasu s Novými Zámkami, zaznamenal čistý hetrik.

Proti nováčikovi z Nových Zámkov zahviezdil. Útočník Peter Klouda zaznamenal hetrik, takto sa tešil z tretieho presného zásahu.Proti nováčikovi z Nových Zámkov zahviezdil. Útočník Peter Klouda zaznamenal hetrik, takto sa tešil z tretieho presného zásahu. (Zdroj: Róbert Andrejov)

MICHALOVCE. Aj po reprezentačnej prestávke nadviazali prvoligoví hokejisti HK Dukla Michalovce na kolísavé výkony z predchádzajúcich týždňov.

Najprv v stredu sklamali na ľade priemernej Spišskej Novej Vsi (3:5), aby o dva dni nato zdolali doma jedno z najlepších mužstiev súťaže Nové Zámky (7:5).

Akým výkonom sa prezentujú „vojaci“ v dnešnom súboji na pôde víťaza uplynulého ročníka prvej ligy Detvy?

Namiesto 4:3 bolo 6:2

Hráči Dukly sa za prehru na Spiši revanšovali tým najlepším spôsobom. Proti ambicióznemu nováčikovi z Nových Zámkov podali výborný výkon podčiarknutý tromi bodmi.

Na štvrtý pokus sa im tak podarilo pred svojimi divákmi zdolať súpera z prvej štvorky (predtým podľahli Detve, Bardejovu a Liptovskému Mikulášu).

„Predchádzajúce zápasy sme nezvládli, hoci s Bardejovom a Detvou sme ich mali veľmi dobre rozbehnuté. Stále dostaneme kontaktný gól a začneme robiť chyby, ktoré nerobia ani deti v prípravke,“ rozhovoril sa michalovský útočník Peter Klouda, ktorý bol najväčšou hviezdou piatkového duelu, pretože za štrnásť minút zaznamenal čistý hetrik a do štatistík si pripísal aj dve gólové asistencie.

Popradský rodák začal „úradovať“ za stavu 2:2, vďaka nemu ušli Zemplínčania svojmu súperovi na rozdiel troch gólov.

Ale keby rozhodca Lauff uznal gól hostí na 3:4 (pôvodne tak aj urobil, ale potom svoje rozhodnutie správne zmenil), mohol to byť úplne iný zápas.

„Bol to zlomový moment. Novým Zámkom neuznali gól, my sme sa nakopli a dali sme ďalšie dva. To bolo rozhodujúce,“ pokračoval Klouda.

Musia dať sedem gólov...

Keď zverenci trénera Petra Tirpáka viedli o štyri góly a na ľade dominovali, zdalo sa, že je po zápase. Novozámčania však rýchlo využili dve presilovky a vrátili sa do hry o body.

„Všetci vidia, že nemáme obranu. Je smutné, že my doma musíme dať sedem gólov, aby sme vyhrali zápas,“ skonštatoval skúsený 37-ročný center.

Podľa neho práve pre to zaostáva Dukla za špičkou a v tabuľke jej patrí až šiesta priečka.

„Útok máme dobrý, ale v obrane horíme. To nie sú také góly, že nás súperi prehrávajú, ale z predbránkového priestoru alebo po individuálnych chybách obrancov. Podľa mňa to vidí každý. Keď nás v blízkej dobe neposilnia nejakí zadáci, tak sa to ani nezlepší. Ale to už nie je parketa pre mňa,“ kriticky hovoril aktuálne tretí najproduktívnejší hráč súťaže.

V piatok trinásteho videli michalovskí priaznivci doteraz najlepší duel sezóny. „Diváci môžu byť spokojní, len my máme nervy, lebo skoro ešte aj tento zápas sme prehrali,“ dodal Klouda.

V Detve prvýkrát

Michalovčanom sa proti nováčikovi zatiaľ darí, dokázali ho zdolať už druhýkrát v tejto sezóne.

„Možno sa nám hrá lepšie proti súperom, ktorí chcú hrať hokej. Oni sú hokejoví, a to nám vyhovuje. Spišská Nová Ves nás bila, hrala škaredý hokej, a to na nás stačilo.“

Dobrý výkon z duelu s Novými Zámkami budú môcť „vojaci“ potvrdiť dnes na ľade nebezpečnej Detvy, ktorá sa po slabšom vstupe do sezóny rozbehla a z posledných ôsmich zápasov vyhrala až sedemkrát.

„Ja som v Detve ešte nikdy nehral, takže neviem, čo ma tam bude čakať. Avšak čo sledujem ich výsledky, tak oni doma na súpera vybehnú a dajú nejaké góly, takže nato si musíme dať pozor,“ vyjadril sa Klouda.

Neobáva sa toho, že po päťbodovom zápise ho hráči spod Poľany budú viac strážiť?

„Neviem, či budú alebo nebudú. Hlavne ma ten piatkový hetrik bude stáť kartón piva do kabíny,“ širokánskym úsmevom zakončil debatu Klouda, ktorý do HK Dukla prišiel v lete z rumunského Brašova.

Fakty

18. kolo:

Spišská Nová Ves - Michalovce 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

Góly: 5. a 27. Púchovský, 11. Lesňák, 43. M. Findura, 60. Môcik - 9. P. Čížek, 14. Luchnikov, 42. P. Huňady.

Vylúčení: 4:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0.

Rozhodovali: Korba – Hric, Janiga. Divákov: 420.

HK: M. Borároš - Janovčík, J. Hrubý, Osuský, Medvec, Cvengroš, Bdžoch - Smotrila, F. Koky, M. Findura - Môcik, Ištocy, Piják – J. Lesňák, Giľák, L. Hamráček - J. Lapšanský, P. Findura, Púchovský.

HK DUKLA: D. Okoličány – D. Hančák, Shangin, Dolgoš, V. Urban, Buraľ, Boboš – Jur. Faith, P. Klouda, M. Hinďoš - Luchnikov, M. Drotár, Salnikov - Fedorko, P. Huňady, P. Čížek – M. Schnelly, R. Jenčo.

19. kolo:

Michalovce - Nové Zámky 7:5 (2:2, 4:0, 1:3)

Góly: 3. a 54. Banovský, 19. a 40. M. Drotár, 25., 35. a 39. P. Klouda – 4. Podstavek, 8. Mamonovs, 45. Martin Chovan, 46. P. Gula, 58. D. Hegyi.

Vylúčení: 9:8, navyše Voronov 10 minút - Gutov 10 minút. Presilovky: 3:2. Oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: R. Lauff - Vyšný, Smerek. Divákov: 808.

HK DUKLA: D. Okoličány – D. Hančák, Shangin, Dolgoš, V. Urban, Buraľ, Voronov, Boboš – Jur. Faith, P. Klouda, M. Drotár - Luchnikov, M. Hinďoš, P. Čížek - Fedorko, P. Huňady, M. Schnelly - Banovský, R. Jenčo, Salnikov.

HC MIKRON: M. Kristín (39. L. Šinkovič) - Martin Chovan, J. Ďurčo, Baron, M. Šiška, P. Gula, Hrudík, R. Ölvecký, D. Konc ml. - Podstavek, Čaládi, Jar. Svoboda - Lokhanin, Gutov, Mamonovs - Koutník, D. Hegyi, Dubec – E. Weissmann, O. Štefanka, Priganc.