Iuventa so skalpom španielskeho majstra živí nádej na postup

(Autor: TASR/Roman Hanc)
SITA|15. nov 2015 o 19:00

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v prvom zápase 3. kola Pohári EHF žien 2015/2016.

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v prvom zápase 3. kola Pohári EHF žien 2015/2016, keď v nedeľu zdolali španielsky tím Balonmano Bera Bera 34:29 (17:17) a udržali si reálnu nádej na postup.

Zverenky trénera Františka Urbana po dvoch víťazstvách v 2. kole nad luxemburským HC Standard Luxemburg úspešne zvládli aj svoje tretie domáce vystúpenie v tejto európskej pohárovej súťaži.

Zemplínčanky vo svojej Chemkostav aréne predĺžili tohtosezónnu súťažnú šnúru bez premožiteľa na trinásť stretnutí.

Odveta sa bude hrať na budúcu nedeľu 22. novembra od 12.00 h na palubovke španielskeho šampióna v San Sebastiáne.

Priebeh stretnutia

Začalo sa vo vysokom tempe. V úvode boli vo vedení domáce, ktoré ušli súperovi na trojgólový rozdiel. Taký náskok mali aj po štvrťhodine hry, keď sa presadila Kučerová (12:9).

Potom však začali hráčky Iuventy robiť chyby, čo španielske protivníčky využili a v 20. min vyrovnali na 12:12.

Po jednom z viacerých pokutových hodov Pinedová naklonila skóre na stranu Bera Bera - 14:13 v 23. min.

Následne zvýšili na 16:14 i 17:15, ale sľubný rozdiel si napriek presilovke neudržali. Michalovčanky podržala v závere I. polčasu brankárka Medveďová a Kučerová s Holešovou sa postarali o vyrovnanie na 17:17.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie hostkám, ktoré si vypracovali dvojgólové vedenie. Od stavu 21:19 však päťkrát za sebou inkasovali, Fiľková-Trehubová z pokutového hodu v 40. min otočila na 22:21 pre Iuventu a tá istá hráčka opäť zo "sedmičky" upravila už na 24:21.

Nádejne to vyzeralo v 52. min, keď znovu slovenská reprezentantka svojou ľavačkou zvýšila na 28:24. V zostávajúcom čase sa družstvo Bera Bera nezmohlo na zápletku.

Michalovčanky si vo vynikajúcej diváckej kulise napokon vybojovali cenný triumf 34:29.

Hlasy po zápase

(zdroj: Sport1TV):

František Urban (tréner Iuventy Michalovce): "Som veľmi rád, že nám vyšiel vstup do zápasu. V prvom polčase sme však osemkrát inkasovali z pokutového hodu, nepamätám si toľko nariadených sedmičiek proti jednému tímu za polčas. Pred druhým dejstvom sme si povedali, že nemáme čo stratiť. Potešil ma zlom, ktorý v ňom nastal. V útoku nám fungovali kombinácie a v obrane sme sa tiež zlepšili. Môžem vysloviť spokojnosť. Výsledok je fajn."

Tetyana Fiľková-Trehubová (spojka Iuventy Michalovce): "Bol to napínavý zápas, naše víťazstvo sa rodilo ťažko. Španielky bránili na šiestich metroch, preto sme potrebovali dávať góly aj z diaľky, čo nám vychádzalo. Dúfame, že nám päťgólový náskok bude v odvete stačiť."

Výsledok

Pohár EHF žien 2015/2016 - 3. kolo - prvý zápas - nedeľa

Iuventa Michalovce (SR) - Balonmano Bera Bera (Šp.) 34:29 (17:17)

sita

Foto k článku: TASR/Roman Hanc

Domov»Sportnet na východe»Iuventa so skalpom španielskeho majstra živí nádej na postup