Korzár logo Korzár Dolný Zemplín

Michalovce majú svetového šampióna

Marco Lazar si priviezol zlato z Nemecka. S cennými kovmi sa vrátili aj ďalší dvaja borci.

Slovenská vlajka na stupni víťazov vďaka Michalovčanom. Z Hagenu si  priviezli cenné kovy Samuel Liška, Kristián Kudráč a Marco Lazar (sprava). Vľavo ich tréner Tibor Šimonič.Slovenská vlajka na stupni víťazov vďaka Michalovčanom. Z Hagenu si priviezli cenné kovy Samuel Liška, Kristián Kudráč a Marco Lazar (sprava). Vľavo ich tréner Tibor Šimonič. (Zdroj: MMA MI)

Okrem toho vybojoval aj bronz, s cennými kovmi sa vrátili aj ďalší dvaja borci z MMA TEAM SLOVAKIA Kristián Kudráč a Samuel Liška.

MICHALOVCE. V dňoch 16. až 18. októbra sa v nemeckom Hagene uskutočnili majstrovstvá sveta WFMC – WORLD FIGHT SPORTS and MARTIAL ARTS COUNCIL, kde nechýbali ani bojovníci michalovského klubu MMA TEAM SLOVAKIA.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Za účasti približne sedem stoviek súťažiacich zo štyridsiatich krajín sveta sa michalovským chlapcom podarilo dosiahnuť skvelé umiestnenia, keď vo svojich kategóriách skončili všetci medailových pozíciách.

SkryťVypnúť reklamu

Štyri cenné kovy

Marco Lazar sa stal majstrom sveta v kategórii grappling do 75 kg a v MMA získal bronz. Kristián Kudráč obsadil v kategórii grappling druhé miesto a Samuel Liška tretiu priečku.

„Za náš klub patrí veľká vďaka za reprezentáciu v neľahkej konkurencii. Najviac by som ocenil výkon Marca Lazara, ktorý štartoval naraz v oboch disciplínach. V úvodný deň musel absolvovať päť zápasov, takže veľa síl do finále mu nezostávalo. Na rad prišla taktika vedenia zápasu a bodovanie v jednotlivých častiach zápasov. V jednom z MMA zápasov sa mu podarilo zvíťaziť v čase okolo dvadsať sekúnd, čo bolo asi najrýchlejšie ukončenie na šampionáte,“ povedal na margo pekných úspechov tréner michalovských bojovníkov Tibor Šimonič, ktorý vyzdvihol aj účinkovanie ďalších dvoch zástupcov klubu Kudráča a Lišku.

SkryťVypnúť reklamu

„Tí aj napriek juniorskému veku vlastne zápasili medzi seniormi a takisto získali medailové umiestnenia. Pocta pre nás bola aj možnosť rozhodovať finálové zápasy majstrovstiev sveta, ktoré som v ringu odrozhodoval ja,“ uviedol Šimonič.

Pripravujú Fightmaniu 4

Michalovský klub MMA TEAM SLOVAKIA začal v nedávnom období aj s prípravou a tréningom detí v školskom veku.

„Cieľom programu je budovanie dobrej fyzickej a zdravotnej kondície a základných pohybových schopností. Dieťa sa naučí hravou formou disciplíne a vzájomnému rešpektu. Ďalším z dôležitých aspektov je nácvik základných techník rôznych bojových umení, ktoré v sebe MMA, čiže mixed martial arts, zahŕňajú. Tréningy sú zamerané na nácvik techník v postoji i na zemi s využitím pestrého repertoáru z boxu, kickboxu, muay thai, sambo, jiu jitsu, zápasenia a iných aj sebaobranných techník. Klub takto vlastne pripravuje svojich ďalších šampiónov,“ skonštatoval michalovský kormidelník.

SkryťVypnúť reklamu

Medzi nové talenty patria medzi chlapcami bratia Róbert a Marek Vargovci a Jakub Cverčko, medzi dievčatami Eva Šimková a Kristína Eštoková.

„Sme radi, že pri poslednej akcii organizovanej naším klubom, ktorou boli majstrovstvá Európy v bojovom sambe, nám vyšlo v ústrety aj mesto Michalovce, ktoré taktiež vytvára predpoklady na rozvoj športu predovšetkým u mládeže. Ďalšou akciou, ktorú organizuje náš klub, bude už štvrté pokračovanie Fightmanie, kde bude hlavným mottom boj proti drogám,“ prezradil Šimonič, ktorý bližšie informácie o Fightmanii 4 poskytne už čoskoro.

Autor: ra, mma

Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 97 419
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 061
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 750
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 462
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 994
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 265
  7. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 4 987
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 776
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu