Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Súboj majstrov v prospech michalovskej Iuventy

Hádzanárky Iuventy Michalovce prechádzajú česko-slovenskou súťažou WHIL bez straty bodu.

Iuventa si poradila s Mostom. V šlágri jesene doma zvíťazila o šesť gólov.Iuventa si poradila s Mostom. V šlágri jesene doma zvíťazila o šesť gólov. (Zdroj: sita)

Hádzanárky Iuventy Michalovce prechádzajú aj po víkendovom deviatom kole česko-slovenskou súťažou WHIL bez straty bodu. Zverenky trénera Františka Urbana totiž zdolali v súboji majstrov a tímov, ktoré v lige doteraz nestratili ani jeden bod, DHK Baník Most vo výbornom zápase 28:22 (17:11), a pripravili tak českému majstrovi prvú tohtosezónnu porážku.

MICHALOVCE. V michalovskej Chemkostav aréne sa v sobotu v posledný októbrový deň hrala hádzaná ako remeň.

Šláger jesene totiž do bodky splnil všetko, čo sa od neho očakávalo. Diváci videli viaceré nadpriemerné výkony hráčok, pekné akcie, ale aj výborné zákroky brankárok.

Tak Raquel Alvarez Lafuenteová (zneškodnila štyri sedemmetrové hody), ako aj Dominika Mullnerová totiž boli ozdobou stretnutia.

Zaslúžené víťazstvo

Michalovčanky mali síce ideálny vstup do zápasu a rýchlo viedli 4:0, no súpera týmto vôbec nezlomili. Ten sa dotiahol na 9:8.

Záver prvého dejstva vyšiel lepšie domácim, ktoré natiahli polčasové vedenie na 17:11.

V druhom polčase sa ale začali diať veci. V jeho prvej minúte síce zvyšovala Fiľková–Trehubová na 18:11, no v ďalších osemnástich minútach Michalovčanky zaznamenali iba dva góly, čo spôsobilo, že Szarková v 48. minúte zrovnala na 20:20.

Našťastie, hluchá pasáž Michalovčaniek pominula a absolútny záver im vyšiel lepšie. Poslednú 12-minútovku vyhrali 8:2 a celý zápas 28:22.

„Chcem pogratulovať domácemu družstvu k zaslúženému víťazstvu,“ rozhovoril sa na pozápasovej tlačovej konferencii tréner DHK Baník Ľuboš Hudák.

„Michalovčanky hrali agresívnejšie v útoku. Naša obrana bola v prvom polčase dosť deravá. Cťou pre nás môže byť, že sme sa do zápasu vrátili aj napriek sedemgólovému manku. Bohužiaľ, otočiť zápas už bolo nad naše sily,“ pokračoval Hudák, ktorý v sezóne 2012/13 získal s michalovským mužským celkom HC winLand historický bronz.

Čo chýbalo českému majstrovi, aby definitívne zlomil zápas na svoju stranu?

„Rozhodli naše nepremenené šance. Zahodili sme štyri sedmičky aj ďalšie príležitosti, čo by sa stávať nemalo. To nás stálo lepší výsledok,“ dodal na záver svojho hodnotenia Hudák.

Chceli ukázať, že sú najlepšie

Oveľa spokojnejší, ako predchádzajúcu sobotu po zápase s Porubou (24:20), bol tréner michalovskej Iuventy František Urban.

Jeho zverenkám vyšiel ideálne hlavne prvý polčas, v ktorom až na krátku pasáž dominovali. Na rozdiel od Poruby im vyšiel aj začiatok zápasu.

„To bolo spojené s tým, že pred Porubou sme hrali s luxemburským HC Standard a dievčatá tie ľahké víťazstvá ešte mali v hlave. Poruba nás následne kruto zobudila,“ uviedol Urban na margo výborného začiatku svojho družstva.

Ten následne pokračoval v hodnotení šlágra nielen deviateho kola, ale aj celej jesennej časti WHIL.

„Myslím, že diváci videli celkom dobrú reklamu na hádzanú. Obidve družstvá ukázali kvalitu. V prvom polčase dievčatá takmer do bodky splnili taktické pokyny. Vychádzalo nám prakticky všetko, na čo sme siahli. V druhom polčase sa dôležitý moment odohral za stavu 18:11 v náš prospech. Počas presilovky sme dvakrát mierili do žrde, čo Most nakoplo až k vyrovnaniu. Keby tie lopty spadli do brány, zápas by sa určite zlomil. Súper sa ale nevzdával a ukázal tiež kvalitu. Hral až do konca, čo sa mi na ňom veľmi páčilo. Divák si určite prišiel na svoje. Ja s výkonom svojho tímu som spokojný. Boli tam hluché pasáže, či chyby, ktoré si spolu rozoberieme, no aj tie patria k športu a hádzanej. Cením si, že dievčatá hrali so srdcom a chceli dokázať, že sú najlepšie. Myslím si, že v tomto smere sme zápas zvládli,“ dodal zjavne spokojný michalovský kormidelník, ktorého zverenky sa tak v ligovej tabuľke udržali na prvom mieste a aj po ôsmych odohraných zápasoch majú na svojom konte plný počet bodov.