Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Za tri dni vychytal tri víťazstvá

Trebišovský rodák si však nemyslí, že doterajšiu jednotku vytlačí z brány.

V derby sa tešili z víťazstva. Tomáša Banovského (vpravo) bráni Martin Tkáč.(Zdroj: Róbert Andrejov)

MICHALOVCE. Michalovskí prvoligoví hokejisti rýchlo zabudli na minulotýždňovú krutú domácu prehru s Bardejovom a následne v priebehu troch dní dokázali dvakrát zvíťaziť.

V piatok si z ďalekej Trnavy priviezli výhru 3:1 a hneď nato triumfovali aj doma nad Prešovom 4:3 po predĺžení.

Výrazný podiel na zisku piatich bodov má gólman Roman Dzúr, o ktorom doteraz priaznivci Dukly veľa nevedeli.

Už cítil únavu

Keď si v zápase s Bardejovom privodil zranenie Dávid Okoličány, rozhodli sa michalovskí tréneri postaviť v Trnave medzi tri žrde mladého Romana Dzúra, ktorý podáva výborné výkony v drese extraligového juniorského celku HK Mládež.

A urobili dobre, iba 19-ročný brankár v slovenskom Ríme zachytal parádne. Následne dostal šancu aj proti Prešovu a „vojaci“ znova uspeli.

„Víťazstvá ma veľmi tešia, možno mi Okoličányho zranenie pomôže v mojej kariére. V Trnave sme museli vyhrať, lebo body potrebujeme, boli sme tam lepší. Doma s Prešovom to bolo už náročnejšie, ale chválabohu sme dosiahli ďalší triumf,“ rozhovoril sa rodák z Trebišova, ktorý do susedných Michaloviec prišiel v dorasteneckom veku.

A v posledných dňoch mal ozaj nabitý zápasový program, okrem dvoch súbojov v drese Dukly chytal v sobotu aj za juniorov proti Košiciam. A ako inak, aj v tomto dueli vychytal víťazstvo.

„V nedeľu som už po prvej tretine mal poriadne unavené nohy, ale podarilo sa mi ich uvoľniť.“

Myslel už na nájazdy

Pre Dzúra boli zápasy s Trnavou a Prešovom vôbec prvé medzi seniormi, v ktorých dostal šancu chytať od prvej minúty. Veľa nechýbalo a v tom druhom už takmer musel čeliť samostatným nájazdom.

„Keď už začalo predĺženie, tak som už na ne myslel, ale našťastie Fajtík (Juraj Faith, pozn. red.) to rýchlo rozhodol,“ usmial sa talentovaný brankár.

A aký je podľa neho rozdiel medzi mužskou prvou ligou a juniorskou extraligou?

„Predovšetkým v rýchlosti. Muži majú aj väčšie skúsenosti, keďže niektorí hrali aj lepšie súťaže. Hráči viac rozmýšľajú, ich strely sú silnejšie. Je to rozdiel, ale ja som v bráne na to, aby som pochytal čo najviac pukov, a to je jedno či u juniorov alebo u mužov.“

Dzúr sa medzi seniormi adaptoval výborne, podarí sa mu vytlačiť „Okiho“ z brány Dukly?

„Nemyslím si to. Uvidím, či po jeho uzdravení v ďalšom zápase dostanem šancu, to záleží na tréneroch,“ uviedol Dzúr.

Fakty

15. kolo:

Michalovce - Bardejov 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

Góly: 18. P. Klouda, 31. Banovský, 46. Luchnikov – 24. Mikolášek, 40. a 42. a F. Vaško, 54. a 59. Linet.

Vylúčení: 4:7, navyše D. Hančák – O. Gmitter obaja 5+DKZ. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: P. Korba - Riš, Smerek. Divákov: 1000.

HK DUKLA: D. Okoličány – D. Hančák, Shangin, Voronov, V. Urban, Buraľ, Boboš, Dolgoš, R. Jenčo – Jur. Faith, P. Klouda, Banovský – M. Schnelly, M. Drotár, Salnikov – P. Čížek, P. Huňady, Fedorko - Luchnikov, M. Gavura, M. Hinďoš.

BEMACO HC 46: R. Sabol - Loydl, M. Takáč, M. Pichnarčík, Všetečka, V. Polaček, Valjent, V. Mojdis – O. Gmitter, Kalináč, Marcel Baláž – Česelka, R. Cútt, Solomonchak – F. Vaško, Linet, Mikolášek – Borecký, Šimčák, D. Markuš.

16. kolo:

Trnava - Michalovce 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 6. M. Baran - 18. D. Hančák, 37. M. Drotár, 50. Fedorko.

Vylúčení: 8:8, navyše Buraľ (Michalovce) 10 min. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Babeliak - Kristian, Regec. Divákov: 200.

HK GLADIATORS: Mir. Hála – J. Reho, P. Poláček, Demo, Imrich, Mrázik, M. Hronec, Maury, Krotov - M. Baran, D. Schmidt, M. Kovaľ - M. Čunderlík, Peško, Glemba - Domaev, Hrbáčik, D. Trenčan - M. Lukačovič, S. Ševčík, Mrava.

HK DUKLA: R. Dzúr – D. Hančák, Shangin, Dolgoš, V. Urban, Buraľ, Voronov – Jur. Faith, P. Klouda, Fedorko - M. Schnelly, M. Drotár, Salnikov - Luchnikov, P. Huňady, P. Čížek - M. Hinďoš, R. Jenčo, M. Gavura.

17. kolo:

Michalovce - Prešov 4:3 pp (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 15. Salnikov, 32. a 46. M. Drotár, 61. Jur. Faith - 19. F. Pulščák, 47. Fajčák, 57. Halás.

Vylúčení: 6:5. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Tornay - Štofančík, Wolf. Divákov: 650.

HK DUKLA: R. Dzúr – D. Hančák, Shangin, Dolgoš, V. Urban, Buraľ, Voronov - Jur. Faith, P. Klouda, Fedorko - Luchnikov, M. Drotár, Salnikov - M. Schnelly, P. Huňady, P. Čížek - Banovský, R. Jenčo, M. Hinďoš.

HC PENGUINS: R. Marton - M. Tkáč, Novický, Obšut, Valentín, Nitriansky, M. Pitka - R. Kohutiar, R. Šechný, Halás - Dancsák, J. Prokop, Fajčák – F. Pulščák, Kivader, Tartaľ - K. Horvát.