Z nováčikovského derby so Skalicou Michalovčania vyťažili tri body

(Autor: SITA/Štefan Madaras)
Sportnet|18. okt 2015 o 15:20

Michalovčania v súboji nováčikov najvyššej slovenskej súťaže prevýšili Skaličanov 3:1.

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce vyrovnali tohtosezónnu vzájomnú bilanciu s hráčmi MFK Skalica na 1:1.

Domáci Michalovčania v nedeľňajšom súboji nováčikov najvyššej slovenskej súťaže v 13. kole Fortuna ligy prevýšili Skaličanov 3:1, hoci zaostávali 0:1.

Na vedúci gól hosťujúceho Ľubomíra Ulricha zo 14. min vzápätí premeneným pokutovým kopom odpovedal španielsky legionár Samuel Bayón a po zmene strán o osude stretnutia dvoma zásahmi v krátkom časovom rozpätí rozhodol Stanislav Danko.

Zemplínčania sa Záhorákom revanšovali za najtesnejšiu prehru 0:1 z 2. kola FL 2015/2016.

Priebeh stretnutia

Úvod zápasu bol rozpačitý z oboch strán a mužstvá čakali na chybu súpera. Prvá prišla z domácej strany, keď center sprava zachytil Čermák, no jeho strelu vyrazil Kelemen. na druhej strane sa neujal prienik Nworaha.

V 14. minúte sa už skóre menilo. O prvý gól sa postaral Ulrich, ktorý sa presadil strelou spoza šestnástky. Hostia však viedli iba tri minúty. Nworah sa opäť dostal do šestnástky, kde ho však obrana hostí zastavila až faulom a nariadenú penaltu premenil Bayon - 1:1.

V ďalšom priebehu sa hral medzišestnástkový futbal. V 22. minúte musel Kelemen zasiahnuť po nebezpečnej strele Lietavu. Štyri minúty pred koncom polčasu domáci brankár zastavil aj jedovku Hlinku.

Michalovčania vstúpili do druhého polčasu aktívne, čo sa im vyplatilo hneď po štyroch minútach, keď Nworahov center posunul Mensah Dankovi a ten poslal svojich do vedenia. Domácim narástli krídla a o ďalšie štyri minúty viedli už dvojgólovým rozdielom.

Tečovanú strelu Nworaha vrátil Koscelník do šestnástky a Danko upravil na 3:1.

Po góle síce prevzali iniciatívu hostia, ich tlak však bol jalový a nevypracovali si väčšie šance. Až v samom závere mieril Ciprys nad a v 85. minúte vyrazil jeho strelu Kelemen na roh.

Michalovčania sa víťazstvom odrazili z poslednej priečky tabuľky, ktorú tak prenechali Podbrezovej.

Hlasy trénerov

František Šturma, tréner Michaloviec: "Som veľmi rád, že sme to zvládli a že sme konečne vyhrali. Bol na nás vyvíjaný dosť veľký tlak. Z oboch strán to bolo dobré stretnutie. Som veľmi rád, že nám vyšiel začiatok druhého polčasu, v ktorom sme dvakrát skórovali a prakticky rozhodli o zápase. Dostali sme sa z posledného miesta tabuľky, no čakajú nás ďalšie náročné stretnutia."

Aleš Křeček, tréner Skalice: "Gratulujem domácim k víťazstvu, dali tri góly a vyhrali zaslúžene. Zápas sme začali veľmi dobre, dali sme gól, mali sme viac z hry, viac šancí, no domácich podržal brankár Kelemen. Bohužiaľ, rýchlo sme po našom góle inkasovali a opäť po našej individuálnej chybe. Tie sme opakovali aj na začiatku druhého polčasu, keď sme dvakrát inkasovali a bolo po zápase."

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 13. kolo - nedeľa:

MFK Zemplín Michalovce - MFK Skalica 3:1 (1:1)

Góly: 49. a 53. S. Danko, 16. Bayón (z pok. kopu) - 14. Ľ. Ulrich, ŽK: 51. E. Mensah - 16. Fišan, 68. Ciprys, rozhodovali: K. Horváth - Žákech, Ferenc

Zostavy:

Michalovce: Kelemen - Marcos Pérez, Chubutia, Vernon de Marco, Eric Barroso Sánchez - T. Sedlák - Koscelník (76. Šimčák), S. Danko, Bayón (63. Grič), E. Mensah - P. Nworah (80. Kunca)

Skalica: Fišan - Kurák, Pavol Majerník, R. Konečný, Ciprys - Mazan (70. Jakubek), Marek Hlinka, Bariš (56. Michal Gašparík), A. Čermák (82. Šebesta) - Ľ. Ulrich, Lietava

sita

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 po 13. kole:

1. AS Trenčín 13 10 2 1 25:10 32

2. ŠK Slovan Bratislava 13 8 3 2 21:11 27

3. MŠK Žilina 13 7 3 3 31:20 24

4. Spartak Myjava 13 7 2 4 15:14 23

5. FC Spartak Trnava 13 6 2 5 19:18 20

6. DAC 1904 Dunajská Streda 13 5 3 5 20:16 18

7. MFK Ružomberok 13 4 5 4 17:16 17

8. FK Senica 13 4 3 6 15:22 15