Utorok, 14. júl, 2020 | Meniny má KamilKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 20:58

Michalovčania na pôde úradujúceho majstra neuspeli

Posledný, teda druhý gól padol v Trenčíne v nadstavenom čase do siete Michaloviec.

Trenčan Ibrahim Rabiu (vľavo) a dvojica hráčov Michaloviec Vernon De Marco (uprostred) a Milan Šimčák v zápase 12. kola futbalovej Fortuna ligy medzi AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce.Trenčan Ibrahim Rabiu (vľavo) a dvojica hráčov Michaloviec Vernon De Marco (uprostred) a Milan Šimčák v zápase 12. kola futbalovej Fortuna ligy medzi AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce. (Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa)

TRENČÍN, KOŠICE. Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotňajšom domácom stretnutí 12. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy nad hráčmi MFK Zemplín Michalovce 2:0.

AS sa po deviatom víťazstve v sezóne 2015/2016 s 29 bodmi na konte výraznejšie vzdialil najbližším prenasledovateľom a je naďalej lídrom v tabuľkovom poradí, druhý MŠK Žilina aj tretí Šk Slovan Bratislava získali dosiaľ 24 bodov.

Michalovce klesli na poslednú dvanástu priečku za Podbrezovú, ako nováčik medzi elitou získali v dvanástich zápasoch sedem bodov.

Priebeh stretnutia

Nováčik súťaže prišiel do Trenčína s taktikou udržať čo najdlhšie nerozhodný výsledok a majster sa do šancí v úvode zápasu dostával ťažko.

O individuálnu šancu sa po pätnástich minútach hry pokúšal Bala. Z uhla však trafil iba bočnú sieť Kelemenovej brány.

Šancí v prvom polčase bolo ako šafranu a iba kvalitná kombinácia a trpezlivosť mohla domácemu tímu pomôcť k tomu, aby mali možnosť ohroziť Kelemena. V 27. min. hosťujúci gólman podbehol center, no jeho spoluhráči loptu odkopli do bezpečia.

Po polhodine hry centrovanú loptu síce minul Wesley, tá sa dostala až k Rabiouvi, ktorý umiestnenou strelou k tyči otvoril skóre zápasu. V 40. minúte ani na dvakrát nedokázali Trenčania po rohovom kope prepasírovať loptu do siete, a tak do kabín odchádzali s jednogólovým vedením.

Obraz hry sa po prestávke prakticky nezmenil. Hostia napriek jednogólovej prehre zostali v obrannej ulite. Po hodine hry mohol upokojujúci druhý gól Trenčína po rohovom kope pridať Wesley, Kelemen však jeho hlavičkové zakončenie dokázal vyraziť.

O desať minút poslal Madu center na Gubu, ten sa snažil prehodiť brankára, ktorý napokon končekmi prstov loptu vytesnil na brvno. V 78. min namiesto lopty skončil v sieti Wesley, keď nedočiahol na prudkú loptu.

Štyri minúty pred naplnením deväťdesiatej minúty mohli Michalovce vyrovnať. Spoza pokutového územia vypálil Mensah a lopta z jeho kopačky rozozvučala brvno.

V nadstavenom čase sa domácim predsa len podarilo streliť druhý gól, keď pri brejkovej situácii zostal vo veľkom vápne nikým nepokrytý Bero a upravil na konečných 2:0.

Povedali po zápase

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Dnes to bolo predovšetkým o dobýjaní súperovej brány. Aj keď sme boli dominantní, ťažko sme sa presadzovali v krídelných priestoroch. Po prestriedaní nastalo zlepšenie. Dostávali sme sa až do predfinálnej fázy. Koncovka nebola podľa našich predstáv. Do ďalších zápasov musíme ísť trpezlivo a rýchlejšie v práci s loptou. Na dva góly sme sa až príliš nadreli."

Vladimír Rusnák, asistent trénera Michaloviec: "V Trenčíne sme chceli hrať zo zabezpečenej obrany. Prvý polčas sme obranný blok stiahli až veľmi a mali sme hrať o zónu vyššie. V druhom polčase to bolo o čosi lepšie. V závere sme siahali na bod, viackrát nás podržal brankár. Pri troche šťastia sme mohli streliť gól. Domáci po celý čas kontrolovali hru a vyhrali zaslúžene."

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)

Góly: 31. Rabiu, 90.+1 Bero. Rozhodoval: Marhefka, 2315 divákov

zostavy a striedania:

AS Trenčín: Šemrinec Šulek, Kleščík, Rundič, Madu Koolwijk Rabiu, Bero Schet (56. Guba), Wesley (86. Holúbek), Bala (46. Van Kessel)

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen Perez, Khubutia, De Marco, Šimčák Koscelník, Grič (76. Hamuľak) Bayon (53. Danko), Sedlák, Mensah Nworah (53. Kunca)