Štvrtok, 19. september, 2019 | Meniny má Konštantín
AKTUALIZOVANÉ 20:46

V Trnave sa zrodilo prekvapenie. Michalovčania vyhrali

Futbalisti Michaloviec dosiahli historicky prvé víťazstvo v najvyššej slovenskej súťaži na súperovej pôde.

(Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj)

TRNAVA, MICHALOVCE. Odniesla si to Trnava, kde Zemplínčania zvíťazili 1:0 v rámci sobotňajšieho 9. kola Fortuna ligy 2015/2016.

Postaral sa o to záložník Stanislav Danko, ktorý v 25. min prekonal domáceho brankára Ľuboša Kamenára.

Michalovčania sa vďaka trojbodovému zásahu odrazili od dna ligovej tabuľky, na ktoré klesne Podbrezová.

Priebeh stretnutia

Domáci z úvodných troch rohových kopov nič nevyťažili a prvoustrelou ohrozil brankára Kelemena až v 9. minúte Mikovič po prihrávke Harbu. Hostia hrozili cez hrotového Nworaha, s ktorým mali trnavskí stopéri, hlavne Nikolič a Godál, chvíľami plné ruky práce.

V 25. minúte najskôr vyrazil brankár Kelemen strelu Harbu na bočnú sieť, potom sa z protiútoku dostal cez trnavskú obranu Danko a sám pred Kamenárom s prehľadom skóroval.

Hostia po góle ožili a otraseným domácim nedovolili dostať sa do zakončenia, i keď v závere polčasu prišiel na ihrisko Depretris.

Trnavčania sa v 2. polčase všemožne snažili o vyrovnanie, ale proti dobre fungujúcej prevažne legionárskej obrane hostí s brankárom Kelemenom sa im to nepodarilo, i keď príležitostí mali niekoľko.

Strela Haliloviča i Janečku letela nad, rovnako ako hlavička Schranza, v 67. minúte Kelemen vyrazil gólovú strelu Haliloviča a 10 minút pred koncom nevedeli spartakovci dosiahnuť gól ani zo skrumáže, keď najskôr Majtán a vzápätí ani Halilovič neprestrelili obranu hostí.

Šesť minút pred koncom v dobrej pozícii prestrelil opäť Halilovič. Hostia v 2. polčase vystrelili iba v 57. minúte Koscelníkom, jeho jedovatú strelu však brankár Kamenár vyboxoval.

Trnavčania tak v prvom vzájomnom stretnutí s nováčikom z Michaloviec ťahali nakoniec za kratší koniec a prekvapujúco, ale zaslúžene prehrali.

Hlasy trénerov

Ivan Hucko, tréner Trnavy: "Sme sklamaní, bez gólov sa nedá vyhrávať. Prespali sme prvý polčas a v druhom napriek snahe to už nešlo. Výsledkom je naša prehra."

František Šturma, trémer Michaloviec: "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, vedeli sme, kde má súper silné a kde slabé stránky. Chceli sme hrať na kontry, jedna nám vyšla a mohli sme dať aj druhý gól. To sa nám nepodarilo, napriek tomu patrí vďaka mojim chlapcom, ktorí získali dôležité tri body."

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 9. kolo - sobota

FC Spartak Trnava - MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:1)

Gól: 25. S. Danko, ŽK: 34. Godál, 75. Čonka - 50. S. Danko, rozhodovali: Pavlík - Mikulaj, Hrmo, 7050 divákov

Zostavy:

Trnava: Kamenár - Janečka, Miloš Nikolič, Godál, Ľ. Hanzel (38. Depetris, 56. Schranz) - Baéz (73. Casado) - Majtán, Halilovič, Čonka - Harba, Mikovič

Michalovce: Kelemen - Marcos Pérez, Chubutia, Vernon de Marco, Šimčák - T. Sedlák - M. Koscelník (81. Kerič), Turík, S. Danko (70. Grič) - Kunca, P. Nworah (61. Hamuľak)