Jasná výhra i tesná prehra

Zaknihovali najvyššie víťazstvo. „Vojaci“ na úvod sezóny vyprášili Považskú Bystricu. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|16. sep 2015 o 00:00

Považskej Bystrici nastrieľali trinásť gólov, potom siahali na body v Liptovskom Mikuláši. Dnes hostia lídra.

Považskej Bystrici nastrieľali trinásť gólov, následne siahali na body v Liptovskom Mikuláši. V stredu hostia lídra.

MICHALOVCE. Hokejisti michalovskej Dukly majú za sebou úvodné dve vystúpenia v novej prvoligovej sezóne.

Zemplínčania odštartovali ako z veľkej knihy, pretože v 1. kole na vlastnom ľade rozdrvili Považskú Bystricu 13:0, avšak v druhom súboji už prišlo menšie bolenie brucha a v Liptovskom Mikuláši prehrali tesne 3:4.

V stredu sa predstavia druhýkrát doma, keď vo „vojenskom“ derby privítajú senickú Duklu.

O prvom zápase

Michalovce zaznamenali proti Považanom najvyššie víťazstvo od svojho návratu do druhej najvyššej súťaže v lete 2008 a prvýkrát dali v jednom zápase trinásť gólov.

„Začali sme celkom dobre, dali sme rýchle góly, urobili si pokoj na hokejkách a potom to už išlo samo,“ výstižne poznamenal Tomáš Banovský, útočník HK Dukla.

„Vojaci“ po prvej tretine viedli 6:0, po druhej už 13:0 a s hosťujúcim tímom to vyzeralo zle-nedobre. Avšak v záverečnom dejstve sa domáci gólostroj zastavil.

„Trošku sme zvoľnili, boli tam aj nejaké chyby, ale našťastie sme neinkasovali ani jeden gól a naši brankári si udržali čisté konto,“ pokračoval michalovský odchovanec Banovský, ktorý veľkou mierou prispel k raketového štartu svojho mužstva, pretože už prvej tretine proti HK 95 zaznamenal hetrik.

„Rýchlejší som ešte v seniorskej kategórii nedal. V príprave mi to tam veľmi nepadalo, dúfam, že som sa šetril na ligu a budem takto pokračovať aj ďalej.“

O druhom zápase

Povzbudení vysokým víťazstvom cestovali v piatok zverenci trénera Petra Tirpáka k jednému z ašpirantov na popredné priečky tabuľky do Liptovského Mikuláša, kde im vôbec nevyšiel úvod a po necelých dvoch minútach už prehrávali 0:1, keď im z trestného strieľania dal gól skúsený Marek Uram, ktorý neskôr strelil dôležitý vyrovnávajúci gól svojho celku na 3:3 v oslabení.

„Upozorňovali sme sa Urama, že bude zabiehať za bránku. Vyšli mu niektoré striedania a dal dva góly,“ povedal michalovský center Patrik Huňady, podľa ktorého sa práve pri Uramovom druhom góle v prostrednej časti hry lámal chlieb zápasu.

Dukla viedla 3:2, vzápätí mala k dispozícii presilovú hru, počas ktorej však inkasovala.

„Je to veľká škoda, že sme na Liptove nebodovali, ale doplatili sme na tri hrubé chyby, ktoré nás stáli tri body. Od druhej tretiny sme podľa mňa boli lepším tímom, Mikuláš v podstate nevymyslel nič. V záverečnom dejstve sme čakali na svoju šancu, ale prišla veľká chyba a domáci dali štvrtý gól.“

O Senici

Dnes sa v metropole Zemplína predstaví senická Dukla, ktorá je po úvodných dvoch zápasoch bez straty bodu na čele prvoligovej tabuľky.

Hneď vo svojom prvom vystúpení prekvapila triumfom na ľade minuloročného víťaza súťaže Detvy, potom doma porazila aj Topoľčany.

„Seničania budú po dlhej osemhodinovej ceste autobusom, takže treba na nich v prvej tretine vybehnúť a dať im čo najviac gólov, aby sme čím skôr rozhodli. Musíme sa však na nich dobre pripraviť a v zápase sa vyvarovať hrubých chýb,“ podotkol Huňady.

„Vojenské“ derby sa začína dnes o 17. hodine.

Fakty

1. kolo:

Michalovce - Považská Bystrica 13:0 (6:0, 7:0, 0:0)

Góly: 4. M. Drotár, 4. Banovský, 9. Voronov, 10. a 17. Banovský, 19. Luchnikov, 27. Jur. Faith, 29. M. Gavura, 30. Jur. Faith, 34. P. Huňady, 37. Salnikov, 38. M. Gavura, 40. Salnikov.

Vylúčení: 4:8. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Kalina - Janiga, Riš. Divákov: 550.

HK DUKLA: D. Okoličány (32. Dzúr) – M. Drotár, Kubát, Voronov, V. Urban, Shangin, Boboš, Dolgoš, Buraľ – P. Klouda, Jur. Faith, P. Čížek - Salnikov, M. Hinďoš, Luchnikov - Banovský, P. Huňady, Fedorko – M. Schnelly, M. Gavura, R. Jenčo.

2. kolo:

Liptovský Mikuláš - Michalovce 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Góly: 2. M. Uram (tr. str.), 20. Brezniak, 33. M. Uram, 50. Holiga - 18. Banovský, 22. P. Huňady, 32. Jur. Faith.

Vylúčení: 6:10. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Husár - Štofančík, Vyšný. Divákov: 510.

HK DUKLA: D. Okoličány - Kubát, M. Drotár, V. Urban, Voronov, Shangin, Boboš, Buraľ, Dolgoš – P. Klouda, Jur. Faith, P. Čížek - Luchnikov, M. Hinďoš, Salnikov - Banovský, P. Huňady, Fedorko – M. Gavura, R. Jenčo, M. Schnelly.