Michalovčania si z Ružomberka vezú ďalší bod

(Autor: ilustračné - TASR/Milan Kapusta)
Sportnet|29. aug 2015 o 21:01

V Ružomberku sa v sobotu v zápase s Michalovcami zrodila remíza 2:2.

RUŽOMBEROK, MICHALOVCE. Futbalisti Ružomberka si ani na siedmy pokus nepripísali víťazstvo v najvyššej slovenskej súťaži v sezóne 2015/2016. Zverenci trénera Ivana Galáda nezdolali ani druhého nováčika, v sobotu remizovali v domácom dueli v rámci 7. kola s Michalovcami 2:2.

Priebeh stretnutia

V 10. minúte brankár hostí Kira vyrazil pred seba Zošákovu strelu z uhla a Jakubko už len zasunul loptu do michalovskej siete 1:0. Liptáci, ktorí do zápasu vstúpili aktívnejšie, gólový impulz ale nevyužili.

A tak Zemplín vyšiel zo svojej ulity a skúšal to aj v ofenzíve. V 13. minúte Koscelník krížnou strelou narobil starosti Tofiloskému. Potom sa pred bránami absolútne nič nedialo, hra s množstvom nepresností sa odvíjala len medzi šestnástkami.

Hlavička Boszoráda v 41. minúte bola do prestávky výnimkou.

V 50. minúte sa Regáli ocitol zabudnutý v hĺbke ružomberskej šestnástky a presne trafil pravý dolný kút 1:1. Vzápätí Ďubek z priameho kopu našiel Jakubkovu hlavu, ale ten mieril len do Kirovho "koša".

V 57. minúte sa do šestnástky hostí predral Boszorád, no Zošák v gólovej pozícii loptu zluftoval a Faško potom spoza šestnástky mieril iba nad.

Vyrovnávajúci gól Michalovce nabudil a v 60. min Kunca zblízka otočil skóre na 1:2. Kunca vzápätí mal aj dve výborné príležitosti na poistenie vedenia hostí. Obrana Liptákov bola v tých fázach úplne chaotická.

V 72. minúte bol však blízko k vyrovnaniu Jakubko, zblízka ale poslal loptu nad. O chvíľu nato zase Tofiloského z diaľky testoval agilný Kunca. V 78. minúte sa Danko sám rútil na Tofiloského, ale gólman MFK zázračne zasiahol pravou nohou.

V jeho náručí skončila aj Perezova hlavička po štandardnej situácii.

V 84. minúte po zákroku Šimčáka na prenikajúceho Zošáka, Straka nariadil pokutový kop, no Ďubek opečiatkoval iba brvno. V 89. minúte sa predsa Ruža dočkala vyrovnania, Zošák plachtiacim oblúčikom prekvapil Kiru.

Povedali po zápase

Ivan Galád, tréner Ružomberka: "Do 30. minúty sme hrali, čo sme si predstavovali a čoho sme schopní. Potom súper prevzal iniciatívu a hlavne v druhom polčase bol lepší a zaslúžil si vyhrať. Za výsledok a za vystúpenie je zodpovedný tréner a musím povedať, že druhý polčas z našej strany nebol dobrý. Naopak, Michalovce hrali pekne a vytvorili si aj šance. Podľa mňa, pokutový kop by sme mali premeniť a možno by bol výsledok iný."

František Šturma, tréner Michaloviec: "Mne sa zápas hodnotí veľmi dobre. Vedeli sme, že súper má veľmi dobre prepracovanú, defenzívu, čo aj potvrdil na začiatku stretnutia. Do 20. minúty bol Ružomberok lepší, my sme mu pomohli chybičkou, za ktorú nás potrestal. Od tej doby sme sa domácim vyrovnali a snažili sme sa hrať našu hru. Mali sme lepší vstup do druhého polčasu i v jeho priebehu sme boli aktívnejší a vytvorili sme si viac šancí. Také tri-štyri sme mali premeniť, boli naozaj gólové."

MFK Ružomberok MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:0)

Góly: 10. Jakubko, 89. Zošák 50. M. Regáli, 60. Koscelník.

Rozhodoval: Straka, ŽK: Rosa, Cheptin, Zošák M. Regáli, Kira, ČK: 90. Rosa po druhej žltej, 2531 divákov

Zostavy a striedania:

Ružomberok: Tofiloski Boszorád, Kružliak, Rosa, Lupták M. Nagy, Faško (67. Masaryk) Zošák, Ďubek, Lovás (56. Cheptin) Jakubko

Michalovce: Kira Perez, Podhorin, Marco, Šimčák Grič Koscelník, M. Regáli, Turík (84. Gallo), Hamuľak (69. Danko) Nworah (57. Kunca)