Korzár logo Korzár Dolný Zemplín
Nedeľa, 27. september, 2020 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

V najlepšej jedenástke šiestej ligy je aj bratská dvojica Jurčovcov

Až sedem futbalistov obhájilo svoje pozície z uplynulého ročníka.

Marek Jurčo (FK Žbince).Marek Jurčo (FK Žbince). (Zdroj: archív)

V pondelok 6. júla sa v jednom z michalovských hotelov uskutočnil Aktív zástupcov FO a FK súťaží ObFZ Michalovce, na ktorom bola vyhlásená aj najlepšia jedenástka šiestej ligy mužov za sezónu 2014/15.

MICHALOVCE. Až sedem futbalistov obhájilo svoje pozície z uplynulého ročníka, medzi najlepších sa opäť dostali Martin Bodnár, Štefan Kišík, Patrik Išky, Marcel Makula, Pavol Pivarník, Michal Seňko a Marek Šalacha.

Prvý menovaný sa do jedenástky ObFZ dostal už po piatykrát za sebou.

O zložení najlepšej jedenástky rozhodli futbalové kluby šiestej ligy.

Skryť Vypnúť reklamu

Okrem nej sa vyhlasovali aj po traja najlepší hráči v jednotlivých najvyšších súťažiach riadených ObFZ.

Výsledky

Muži: 1. Marek Jurčo (FK Žbince), 2. Dávid Kostovčík (TJ Pokrok Krásnovce), 3. Jozef Kendra (OŠK Pavlovce nad Uhom)

Dorastenci: 1. Tomáš Karafa (OFK Hatalov), 2. Jakub Škodi (FK Žbince), 3. Dávid Doda (TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom)

Žiaci: 1. Radoslav Lazár (ŠK Nacina Ves), 2. Erik Meňovčík (ŠK Strážske), 3. Kristián Sabovčík (OFK Lastomír)

Mladší žiaci: 1. Kevin Hudák (ŠK Agro Palín), 2. Štefan Pulko (TJ Družstevník Svornosť Bracovce), 3. Jakub Čurma (ŠK Strážske)

Najlepšia jedenástka šiestej ligy mužov

Martin Bodnár

Narodený: 12. marca 1987 v Michalovciach

Post: brankár

Klub: OŠK Horovce/OŠK Vinné

S futbalom začínal v Horovciach v družstve dorastencov. Materskému tímu bol dlho verný od začiatku svojej kariéry, aj keď v minulosti bol na skusoch v trebišovskom Slavoji a v Topoľanoch. V zime však už horovský celok prvýkrát opustil, keď odišiel do piatoligového Vinného. Jeho prvým trénerom bol Juraj Čižmár, potom ho viedli aj Ján Eľko a Ľubomír Marjov. Vzorom vysokého gólmana je Španiel Iker Casillas, na Slovensku fandí MFK Košice, v Európe FC Barcelona a reprezentácii Nemecka. Po skončení kariéry sa možno dá na trénerskú dráhu.

Pavol Pivarník

Skryť Vypnúť reklamu

Narodený: 15. októbra 1979 v Michalovciach

Post: pravý obranca

Klub: TJ Družstevník Malčice

Odchovanec malčického futbalu bol svojmu materskému klubu podobne ako Bodnár dlhé roky verný, ale v jeseni 2014 bol na hosťovaní v piatoligových Zalužiciach, odkiaľ sa však po polroku vrátil späť do Malčíc. V TJ Družstevník postupne prešiel žiakmi a dorastencami až ku mužom. Jeho trénermi boli Július Šuhaj, Attila Szabó, Ján Ľoch, Ladislav Rofár, Ladislav Ambróz, Ján Šaffa, Jaroslav Pivarník a Milan Capik. Medzi obľúbené tímy tohto futbalistu patria Sparta Praha a Argentína, obdivuje Diega Maradonu a Roberta Carlosa. Aktívne chce futbal hrať ešte minimálne tri sezóny.

Peter Geroč

Narodený: 21. januára 1985 v Humennom

Post: zadný stopér

Klub: TJ Sokol Močarany

Skryť Vypnúť reklamu

Futbalovo vyrastal v Michalovciach, kde prešiel všetkými vekovými kategóriami, dokonca si zahral aj v A-mužstve. Potom hájil aj farby Tatrana Prešov, Pušoviec, Lastomíra, Veľkých Revíšť a Topolian. Pôvodne bol útočníkom, pred pár rokmi z neho „urobili“ stopéra. Jeho trénermi boli Marek Zahorčák, Ervín Bakajsa, Vladimír Rusnák mladší, Jozef Škrlík, Martin Melník, Emil Sudimák, Jozef Uchaľ a teraz pôsobí v Močaranoch pod vedením Jaroslava Komendu. Jeho obľúbenými mužstvami sú MFK Zemplín Michalovce a Manchester United, futbalovými vzormi Eric Cantona, David Beckham a Ronaldo. Čo by robil po skončení aktívnej kariéry, o tom ešte nerozmýšľal, jeho snom je dostať sa na štadión Old Trafford.

Štefan Kišík

Narodený: 26. marca 1987 v Michalovciach

Post: predný stopér

Klub: OFK Dúbravka

V dorasteneckom veku začal hrávať v rodnej Dúbravke, ktorej je verný dodnes. Možno však v budúcej sezóne prvýkrát zmení dres. Začínal pod vedením lodivoda Mareka Eštoka, ďalej ho viedli Rudolf Feňuš, Jozef Pižňarský, Ján Adamčík, Radovan Melník, Jaroslav Komenda a Ján Varga. Nedávno si splnil futbalový sen, keď navštívil domovský stánok Manchestru United, ktorý je jeho obľúbeným klubom. Okrem tohto tímu fandí aj Spartaku Trnava a reprezentáciám Brazílie a Portugalska. Jeho obľúbenými hráčmi sú David Beckham a Christiano Ronaldo. Futbal chce hrať dovtedy, kým mu bude slúžiť zdravie.

Michal Seňko

Narodený: 5. januára 1991 v Michalovciach

Post: ľavý obranca

Klub: TJ Pokrok Krásnovce

Je odchovancom michalovského futbalu, kde ešte hrával aj za mladších dorastencov, no potom zamieril do Krásnoviec. V TJ Pokrok je až doteraz. Futbalovo sa zdokonaľoval pod vedením kormidelníkov Antona Smetanu, Vladimíra Moroza, Martina Melníka, Jozefa Marca, Vladimíra Smaržíka a Milana Holeja. Obdivuje Lionela Messiho a Carlesa Puyola, je fanúšikom bratislavského Slovana, FC Barcelona a Nemecka. Jeho futbalovým snom je obliecť si reprezentačný dres, v budúcnosti chce byť trénerom.

Marek Jurčo

Narodený: 5. mája 1990 v Michalovciach

Post: pravý záložník

Klub: FK Žbince

S futbalom začínal v Hatalove v žiackom družstve, pôsobil tam aj v doraste. Jeho ďalšie kroky smerovali do Lastomíra, odkiaľ pred tri a pol rokom prišiel do Žbiniec, kde má aj trvalé bydlisko. Futbalovo napredoval pod vedením trénerov Petra Vasiľa, Jozefa Grajcára, Mariána Horváta, Jozefa Uchaľa, Jaroslava Komendu, Lukáča a Radovana Melníka. Po skončení kariéry netúži byť trénerom ani rozhodcom. Na Slovensku obľúbený klub nemá, v Európe fandí FC Barcelona, obdivuje aj hru nemeckej reprezentácie. Jeho vzormi sú dlhoročné opory aktuálneho víťaza prestížnej Ligy majstrov Lionel Messi a Andrés Iniesta.

Ján Kufa


Narodený: 8. mája 1981 v Michalovciach

Post: stredný záložník

Klub: OŠK Pavlovce nad Uhom

Prvé futbalové kroky robil v rodnej obci v Pavlovciach nad Uhom v tíme mladších žiakov a v OŠK postupne prešiel všetkými vekovými kategóriami. Väčšinu doterajšej kariéry strávil tento tvorca hry v materskom klube, ale vyskúšal si aj dresy Vysokej nad Uhom, Petroviec nad Laborcom a Lastomíra. Jeho prvým trénerom bol Miroslav Kertés, neskôr ho viedli aj Alexander Čižmár, Štefan Kondor, Tibor Čiriban, Jozef Štafura, Viktor Senjuž, Tibor Tabak a Csaba Balog. Fandí Michalovciam, Barcelone a Brazílii, vzorom mu je Cafú. Chcel by si ešte zahrať vyššiu súťaž, pomaly už rozmýšľa nad koncom aktívnej kariéry, po ktorej je jeho cieľom venovať sa svojej rodine.

Lukáš Jurčo

Narodený: 20. januára 1992 v Michalovciach

Post: ľavý záložník

Klub: FK Žbince

S futbalom začínal v Hatalove v žiackom družstve. Potom jeho kroky viedli do rodných Žbiniec, krátko pôsobil aj v Lastomíre. Trénovali ho Peter Vasiľ, Jozef Grajcár, Marián Horvát, Jozef Uchaľ, Lukáč, Viktor Senjuž a Radovan Melník, ktorý ho viedol aj v uplynulej sezóne v Žbinciach. Rád by zmenil dres, páči sa mu futbalový prejav Alexisa Sancheza, Mesuta Özila, Robina Van Persieho a obľubuje tímy Michaloviec, Arsenalu a Nemecka. Futbalovú kariéru chce ukončiť až okolo štyridsiatky, rád by sa stal mládežníckym trénerom.

Marcel Makula

Narodený: 18. júla 1988 v Košiciach

Post: ľavé krídlo

Klub: OŠK Pavlovce nad Uhom

Futbalovo vyrastal v rodných Malčiciach, kde dlhé roky preukazoval svoje kanonierske schopnosti. Pred rokom zaujal ambiciózne Pavlovce nad Uhom, v drese ktorých v minulej sezóne nastrieľal 29 gólov a spoločne s Patrikom Iškym sa stal najlepším strelcom šiestej ligy. Jeho veľkou prednosťou je rýchlosť. V doterajšej kariére ho viedli tréneri Michal Duda, Ladislav Ambróz, Radoslav Ďuraš a Csaba Balog. Je fanúšikom Slovana Bratislava, FC Barcelona, Španielska a Nemecka, jeho vzormi sú Cristiano Ronaldo a Lionel Messi.

Marek Šalacha

Narodený: 23. októbra 1989 v Michalovciach

Post: stredný útočník

Klub: OFK Hatalov

Futbalovú abecedu sa učil v Starom v dorasteneckom družstve, kde začínal na poste útočníka. Potom zamieril do Zbudze a momentálne oblieka dres Hatalova. Jeho prvým trénerom bol Severín Činčár, ďalším Peter Vasiľ. Obdivuje reprezentáciu Nemecka a vzorom mu je Holanďan Arjen Robben. Keď skončí hráčsku kariéru, možno sa dá na trénerskú dráhu.

Patrik Išky

Narodený: 13. januára 1989 v Michalovciach

Post: pravé krídlo

Klub: OŠK Tušice TNV

Je odchovancom futbalu v Tušiciach, v žiackom veku ešte hrával aj v Dvoriankach na poste stredopoliara. Potom sa však vrátil do Tušíc a ich dres oblieka až doteraz, ale už „presedlal“ do útoku a ukazuje, že to bol výborný krok. Trénovali ho Mikuláš Kulík, Ľubomír Micák, Jozef Daňko, Ľubomír Micák, Miroslav Michalec, Peter Škultéty, Maroš Gazda a Ľuboš Asnaď. Je fanúšikom reprezentácie Belgicka, na klubovej scéne drží prsty trnavskému Spartaku a londýnskej Chelsey.

Foto k článku: archív

Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
 2. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
 3. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 4. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 5. Regionálne poklady nájdete aj v Kauflande
 6. Slováci zisťujú, že mať plán je dobrá vec
 7. Týchto 5 nehôd v domácnosti vás presvedčí - poistenie sa oplatí
 8. Chcete mať ekologickú domácnosť? Začnite od zelenej elektriny
 9. Šport je dôležitý pre fyzické aj mentálne zdravie
 10. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 1. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
 2. Mobilný zdvihák pre pacienta
 3. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 4. Otázky zo zubárskeho kresla: Zubné implantáty
 5. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
 6. Únava, Stres ? Nízke libido ? Riešenie je jednoduché!
 7. Veľký úspech slovenskej kávy v medzinárodnej súťaži Great Taste
 8. Obľúbená značka YES! sa rozrastá o nové proteínové tyčinky
 9. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 10. Štyri znaky nesprávneho zateplenia a ako sa im vyhnúť
 1. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 23 888
 2. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 15 685
 3. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 14 068
 4. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy 13 873
 5. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu? 10 084
 6. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 9 545
 7. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 9 524
 8. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 9 229
 9. Školský rozvrh s kalendárom prázdnin v denníku SME 9 078
 10. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali 8 688
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Testy odhaľujú čoraz viac infikovaných.
Priebežne aktualizované

Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

Ako sa skončili zápasy a podujatia v rôznych športoch. Priebehy online.

Okolie Mlynského náhonu si bola pozrieť pätica vybraných tímov, z ktorých jeden rozhodne o jeho novom vzhľade.
Vedenie mesta avizovalo stopku drevenému sedeniu. V praxi sa však neuplatnila.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop