Pondelok, 28. september, 2020 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

Kickboxeri boli úspešní doma aj v zahraničí

V Lučenci sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenského zväzu kickboxu, ktorých sa zúčastnilo 290 štartujúcich zo 16 klubov.

Michalovčan Samuel Erik Stanko. Stal sa majstrom Slovenska vo svojej kategórii.Michalovčan Samuel Erik Stanko. Stal sa majstrom Slovenska vo svojej kategórii. (Zdroj: archív)

Posledný májový víkend sa v lučeneckej mestskej športovej hale Aréna uskutočnili Majstrovstvá Slovenského zväzu kickboxu, ktorých sa zúčastnilo 290 štartujúcich zo 16 klubov Slovenského zväzu kickboxu.

MICHALOVCE. Celodenné zápolenia o tituly majstrov SR boli večer ukončené vybranými finálovými duelmi v ringu.

Až sedem medailí

Tejto súťaže sa zúčastnili aj štyria kickboxeri z klubu Seiken Michalovce vrátane Dávida Vartáša z klubu Spiritual gym Michalovce, ktorý využil možnosť štartovať na Majstrovstvách Slovenska vo farbách klubu Seiken.

Úspešní pretekári vybojovali až sedem medailových umiestnení. Napriek tomu, že išlo všetko o nováčikov na národnom šampionáte, boli nadmieru úspešní.

Výsledky:

Samuel Erik Stanko - prvé miesto a majster Slovenska v disciplíne light contact kadetov nad 63 kg a strieborná medaila v disciplíne kick light nad 63 kg.

Dávid Vartáš - prvé miesto a majster Slovenska v disciplíne K-1 mužov do 67 kg.

Patrik Babjak - strieborná medaila v disciplíne semikontakt kadetov do 52 kg a bronzová medaila light contact kadetov do 52 kg.

Ján Vaľovčík - bronzová medaila v disciplíne light contact kadetov do 57 kg a kick light kadetov do 57 kg.

Bronz pre Stričíka

Ešte v dňoch 21. až 24. mája sa v mestskej športovej hale v maďarskom Szegede uskutočnil 21. ročník WAKO Svetového pohára v kickboxe, na ktorom štartovalo 775 štartujúcich zo 76 klubov (výberov) z 20 krajín.

Podujatia sa zúčastnil aj reprezentačný výber Slovenského zväzu kickboxu, ktorého súčasťou bol aj michalovský pretekár Michal Stričík z klubu Seiken Michalovce.

V ťažkej medzinárodnej konkurencii vybojoval pre Slovensko bronzovú medailu, keď pre zranenie nedokončil veľmi dobre rozbehnutý semifinálový zápas proti francúzskemu pretekárovi Fabienovi Bignellovi, ktorý sa nakoniec stal víťazom celej disciplíny po finálovom víťazstve nad tureckým pretekárom.

Michal Stričík sa tak po minuloročnom zlate v ringu, ktoré bolo posledné pre Slovensko, sa v tomto roku dokázal presadiť už na prvej seniorskej svetovej súťaži, aj keď v tatami disciplíne.

Za slovenskú výpravu získalo 37 pretekárov pri 59 štartoch celkovo 39 medailí, z toho 7 zlatých, 12 strieborných a 20 bronzových.

Zranenie M. Stričíkovi neumožnilo ani štart na Majstrovstvách Slovenska 2015 a obhajobu troch víťazstiev z minuloročnej súťaže.