Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Až štyri góly inkasovali Trebišovčania od Moldavy po štandardkách

V Moldave nad Bodvou prehrali 2:5, doplatili na zbabraný prvý polčas. Rozlúčka s druhou ligou už v piatok.

Znižoval na rozdiel jediného gólu. Ani zásah Matúša Stropkaya Slavoju na body nestačil.Znižoval na rozdiel jediného gólu. Ani zásah Matúša Stropkaya Slavoju na body nestačil. (Zdroj: Róbert Andrejov)

TREBIŠOV. Ani v poslednom jarnom vystúpení na ihrisku súpera sa futbalistom trebišovského Slavoja nepodarilo zabodovať.

Zverenci kormidelníka Martina Uporského vyšli naprázdno aj na pôde Moldavy nad Bodvou, kde síce až dva razy napli súperovu sieť, ale keďže inkasovali až päť gólov, do tabuľky si nepripísali ani jeden bod.

Pred Zemplínčanmi je už iba posledný zápas sezóny, ktorý odohrajú už v piatok o 17. hodine na vlastnom štadióne proti Dolnému Kubínu.

Zvýšili aktivitu

Trebišovský celok, ktorý už naisto obsadí vo východnej skupine druhej ligy poslednú priečku a teda po roku opúšťa túto súťaž, inkasoval pri Bodve úvodný gól už po štvrťhodine hry a do prestávky dostal ešte ďalšie dva.

„Prvý polčas nám nevyšiel, dva góly sme inkasovali po štandardných situáciách, čo by sa nám nemalo stávať,“ uviedol tréner Slavoja M. Uporský, ktorý na nepriaznivý polčasový stav reagoval cez prestávku dvojitým striedaním, keď z ihriska stiahol Francúza Andrelyho Makelu a Angličana Jetmira Essa, namiesto ktorých poslal do hry Patrika Gracera a Jakuba Bandoľu.

„V druhom polčase sme už začali hrať oveľa lepšie, hoci ani v tom prvom to do prvého gólu nebolo až také zlé,“ pokračoval lodivod.

Rozlúčiť sa víťazne

Zlepšený výkon priniesol žlto-modrým ovocie v podobe dvoch gólov v rozmedzí siedmich minút, keď sa do čierneho trafili Michal Lechman a Matúš Stropkay, a razom bolo z 3:0 už 3:2.

„Zvýšili sme aktivitu, podarilo sa nám znížiť na rozdiel jediného gólu, ale v závere sme dostali ďalšie dva góly po štandardkách. Dokopy sme takto inkasovali až štyrikrát. Rohové alebo priame kopy skrátka nevieme brániť,“ povzdychol si M. Uporský.

V piatok sa budú Trebišovčania lúčiť s druhou najvyššou súťažou, v ktorej vydržali iba jedinú sezónu.

Prečo sa vlastne hrá netradične v piatok a nie ako býva zvykom v nedeľu?

„Požiadavka vyšla zo strany Dolného Kubína. Nám je jedno, kedy budeme hrať. Chceme sa rozlúčiť víťazstvom, uvidíme, čo bude v nasledujúcom ročníku.“

Moldava nad Bodvou – Trebišov 5:2 (3:0)

Góly: 14. Rudiuk, 26. A. Ribár, 42. E. Mensah, 77. S. Dzurik, 85. A. Kovács – 58. Lechman, 65. Stropkay.
ŽK: Dimič, Levický (obaja Trebišov). Rozhodoval: Piatka – 250 divákov.

FK BODVA: Brza – Halčišák (15. Martin Lukáč), Rudiuk, Chukwuebuka, Dzvonka – S. Dzurik, A. Ribár, Keresteš (78. Kompuš), Czingely (66. A. Kovács) – E. Mensah, Kalugin.

SLAVOJ: P. Macej – Pačuta, Vaňo, Dimič, Levický – Makela (46. Gracer), Sarik, Mujkovič (84. Hirko), Stropkay, Lechman – Esso (46. Bandoľa).