Iuventa nezaváhala, má ďalší titul

Majstrovská radosť Michalovčaniek. Iuventa získala piaty titul v rade.
Majstrovská radosť Michalovčaniek. Iuventa získala piaty titul v rade. (Autor: tasr)
Róbert Andrejov|25. máj 2015 o 00:00

V Partizánskom triumfovala o štyri góly a v celej sérii hladko 3:0 na zápasy.

MICHALOVCE. Michalovská Iuventa sa stala prvým družstvom v ére samostatného Slovenska, ktorý získal päť majstrovských titulov za sebou.

Celkovo ôsmy v klubovej histórii získali hádzanárky z metropoly Zemplína v sobotu večer, keď dokázali zvíťaziť na palubovke Partizánskeho v treťom finálovom dueli 27:24 a celú sériu vyhrali bez problémov 3:0 na zápasy.

Lepší druhý polčas

Zverenky lodivoda Františka Urbana vstúpili do záverečného súboja sezóny razantne a rýchlo viedli trojgólovým rozdielom, avšak Slávia päťgólovou šnúrou otočila stav na 5:3 a vo zvyšnom priebehu úvodného dejstva hry si udržiavala dvoj až trojgólový náskok.

„Bol to kvalitný zápas s naším dobrým začiatkom, ale strnulým koncom prvého polčasu. Nepremenili sme v ňom množstvo príležitostí a urobili sme veľa technických chýb,“ povedal F. Urban, ktorého družstvo už po prestávke pridalo.

„Konečne dievčatá začali plniť pokyny. V útoku to išlo ľahšie, v obrane sme boli istejší. Zmenili sme obranný systém,“ pokračoval michalovský kormidelník.

Krebsová ich nakopla

Po zmene strán okamžite Zemplínčanky zmazali polčasové jednogólové vedenie Partizánskeho a do vedenia ho už do konca stretnutia ani raz nepustili.

Domáce ešte v 55. minúte dokázali znížiť na rozdiel jediného gólu, ale na viac sa nezmohli.

„Veľmi dobré zákroky mala Lucka Gubiková, ale asi ten najdôležitejší v závere za stavu 24:22 pre nás predviedla Saša Krebsová, ktorá zneškodnila Michnovej sedemmetrový hod. To nás nakoplo až do konca zápasu,“ vyjadril sa F. Urban, pre ktorého to bol vôbec prvý majstrovský titul v pozícii hlavného trénera Iuventy.

„Som rád, že sme to zvládli a k triumfu v interlige a Slovenskom pohári sme pridali aj národný titul.“

Partizánske - Michalovce 23:27 (13:12) - konečný výsledok série 0:3, Iuventa je majster SR 2014/2015.

Pok. hody: 3/2 - 5/5, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Oťapka a M. Sivák, 800 divákov.

HK SLÁVIA: Súlovská, Škvareninová - Vasičová 9, Blažeková, Szokeová, Kubáňová, Kankulová, Radovanovičová 3, Michnová 3/2, Bettáková 1, Gajdošová 3, Krajčovičová 1, Hollá 3, Šimáková.

IUVENTA: Gubiková, Zykovová, Krebsová - Kučerová 1, M. Holešová 2, Rebičová, Geričová, Habánková 1, Horňáková 7, S. Nagyová 1, Wollingerová 1, Dziurová, Krasková 4, Trehubová 9/5, Levčenková 1, Geci.