Michalovčanky majú na dosah ôsmy hádzanársky titul

Dvanásťgólová strelkyňa. Tatiana Trehubová sa prediera obranou Slávie.
Dvanásťgólová strelkyňa. Tatiana Trehubová sa prediera obranou Slávie. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|19. máj 2015 o 00:00

Domáce prostredie využili na sto percent, túžia oslavovať už v sobotu.

MICHALOVCE. Veľký favorit na zisk majstrovského titulu Iuventa Michalovce nenechal v úvodných dvoch dueloch finálovej série, ktoré odohral v domovskej Chemkostav aréne, nič na náhodu.

Svojho súpera z Partizánskeho v obidvoch stretnutiach poľahky zdolal, keď o svojich triumfoch rozhodol už prakticky do prestávky.

V sobotu podvečer zvíťazili Zemplínčanky 31:17 (15:9) a o deň nato dopoludnia 29:22 (16:8). K dispozícii majú teraz tri mečbaly, séria hraná na tri víťazstvá sa sťahuje na pôdu Slávie.

Podarí sa im ukončiť finále v najkratšom možnom čase?

V nedeľu hrali lepšie

Oba zápasy boli jednoznačne v réžii obhajcu prvenstva, Partizánske ho dokázalo potrápiť len v úvodných minútach prvého dejstva. Keď Iuventa hrala naplno, súper nemal žiadnu šancu. Aj keď v sobotu bolo jej víťazstvo výraznejšie, podľa kanonierky Tatiany Trehubovej lepšie zahrali v nedeľňajšom súboji.

„Zdalo sa mi, že v druhom zápase sme urobili menej technických chýb a aj v útoku to bolo z našej strany lepšie. Ale prečo bola naša výhra nižšia ako deň predtým? V nedeľu sme nepremenili veľa šancí. To už sa v našom prípade stáva zvykom...“ povedala naturalizovaná Slovenka a druhá najlepšia strelkyňa nedávno skončeného ročníka WHIL.

Bude to ťažšie

Už len maličký krôčik delí aktuálneho víťaza slovensko-českej súťaže hádzanárok aj Slovenského pohára od zisku druhého treble v rade.

Finálová séria bude počas najbližšieho víkendu pokračovať v Partizánskom, tretí zápas je na programe v sobotu o 18. hodine, prípadný štvrtý v nedeľu v rovnakom čase.

Aj keď má Iuventa ôsmy titul na dosah, stále ho ešte v rukách nemá. A ako sa zvykne hovoriť, posledný krok býva najťažší.

„Určite to bude v Partizánskom ťažšie a náročnejšie ako u nás. V domácom prostredí budú jeho hráčky bojovať, pretože Slávia je bojovný typ družstva. My však dúfame, že všetko vyjde podľa predstáv a už v sobotu sa budeme vracať s majstrovským titulom,“ dodala T. Trehubová, ktorá v úvodných dvoch zápasoch finále strelila dovedna 12 gólov.