Čičarovce utrpeli s Lastomírom tesné víťazstvo

Prvý gól Čičaroviec. Postaral sa oň útočník Otto Dobos (v páde).
Prvý gól Čičaroviec. Postaral sa oň útočník Otto Dobos (v páde). (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|21. apr 2015 o 00:00

Okresné derby veľa futbalovej krásy neprinieslo.

Súboj dvoch celkov z horných poschodí piatoligovej tabuľky zemplínskej skupiny sa odohral v nedeľu na ihrisku Čičaroviec, kde sa predstavili hráči Lastomíra.

ČIČAROVCE. Okresné derby veľa futbalovej krásy neprinieslo a v bojovnom stretnutí sa napokon zrodilo najtesnejšie víťazstvo domáceho favorita, ktorý zdolal svojho súpera 2:1 (1:0).

Skoro aj vyrovnali

Lastomírčania v Čičarovciach držali bezgólový stav takmer celý prvý polčas, nalomil ich gól do šatne z kopačky Otta Dobosa, ktorý skóroval päť minút pred prestávkou.

„Bol to dôležitý moment, pri štandardke sme nepokryli hráča. Z našej strany to bol celkom dobrý výkon, v prvom polčase bolo veľmi málo šancí, bol to skôr taktický boj. Čičarovce sa snažia postúpiť, zo skúseností viem, že vtedy sa hrá ťažko, keď musíte vyhrať. Štvrťhodinu pred koncom sa nám podarilo znížiť a potom sme mohli pri troške šťastia aj vyrovnať, čo sa nám už nepodarilo. Domáci sa na konci trošku stiahli, chceli ubrániť výhru. Dali dva góly, kým my iba jeden, preto zvíťazili,“ konštatoval kormidelník OFK Lastomír Viktor Senjuž.

Veľká katastrofa

Hoci hráči TJ Družstevník doma naplno zabodovali, ich lodivod Attila Szabó nebol po zápase vôbec spokojný.

„Bola to jedna veľká katastrofa, veľa sme toho neukázali, viazla nám súhra a prispôsobili sme sa súperovi, keď sme začali nakopávať lopty na útočníka Dobosa. Mali sme aj problémy so zostavou, jeden hráč chýbal pre trest, druhý sa zranil na rozcvičke a ďalší v prvom polčase, už som takmer musel nastúpiť aj ja. Chlapci však nepristúpili k duelu najlepšie, mohli sa viac zomknúť. Ale o ten gól si myslím, že sme boli lepší, mali sme aj viac šancí. Z nášho výkonu som sklamaný, tešia ma len tri body. Najbližšie ideme do Palína, ktorý vyhral v Borši, pred súperom máme rešpekt. Dúfam, že tam zahráme lepšie,“ povedal A. Szabó.

Čičarovce – Lastomír 2:1 (1:0)

Góly: 40. O. Dobos, 58. G. Molnár – 76. Verbič. ŽK: Černej, Rácz – M. Mihalík, R. Petro. Rozhodoval: Klovanič – 150 divákov.

TJ DRUŽSTEVNÍK: P. Filo – Szakala, Černej, Ovák, D. Očenáš – Hajdók (46. Rácz), T. Nagy, Tárczy, G. Molnár – O. Dobos, T. Szabó.

OFK: J. Adam – Remák, Andrašov, L. Béreš, M. Mihalík – R. Petro (66. Šalitroš), Uhľár, D. Vasiľ, M. Porvaz – Verbič, Sabovčík (87. Drab).