Cez víkend nastúpia v Krompachoch vo Final Four, v semifinále narazia na Dolný Kubín.

(Zdroj: Ilustračné - archív)

Pre ženy sa súťažný ročník skončil.

MICHALOVCE. Základná časť druhej basketbalovej ligy skupiny Východ u žien aj u mužov sa skončila.

Pre michalovské ženy aj celá sezóna, keďže sa im nepodarilo postúpiť do Final Four, lebo skončili piate. S ročníkom sa rozlúčili prehrou v Rožňave.

Muži, ktorí v záverečnom kole vyhrali v Humennom, sa medzi najlepšiu štvoricu tímov prebojovali, keď obsadili druhú priečku, preto ich počas najbližšieho víkendu čaká finálový turnaj.

Ten sa odohrá u víťaza dlhodobej časti v Krompachoch, kde sa okrem 1. BKD a domáceho Dastetu predstavia aj UVLF Košice a Dolný Kubín.

Práve s týmto súperom sa v sobotu Zemplínčania stretnú v semifinále. O deň nato porazení semifinalisti nastúpia v súboji o tretiu priečku, víťazi budú bojovať vo finále o celkové prvenstvo aj o postupovú miestenku.

Muži

1. BK Humenné – 1. BKD Michalovce 49:66 (28:38)

Štvrtiny: 16:23, 12:15, 6:22, 15:6.

Najviac bodov 1. BKD: Mižák 21, Mir. Miháľ 18, Maškulík 10, T. Mitterpák 5, Ferenčík ml. 4.

Michalovčania pricestovali na stretnutie bez opory Vladislav Mitterpáka, ale ako jasný favorit, a túto úlohu aj splnili. Základná zostava Holda, T. Mitterpák, Mižák, Maškulík a Mir.

Miháľ začala zápas dobre a prvú štvrtinu vyhrala pomerne jasne, aj keď v tejto časti hry dalo mužstvo iba jednu trojku (domáci tri).

Hráči 1. BKD však dokázali využiť streľbu zo stredných vzdialeností či spod koša.

V druhej štvrtine sa domácim predsa len podarilo ako tak odohrať vyrovnanú partiu, takže polčas hostia vyhrali len o 10 bodov.

Tretia štvrtina však bola zo strany favorita vynikajúca, strelecky sa presadzovali skoro všetci hráči a túto časť vyhral o šestnásť bodov, pričom domácim dovolil dať iba šesť bodov.

Do poslednej štvrtiny nastúpili v tíme hostí všetci mladí kadeti, ktorí boli k dispozícii - Ferenčík ml., Hasaralejko a Sklár, čo Humenčania využili aspoň na čiastočné zníženie hrozivého rozdielu, ale jasnej výhre hostí nezabránili.

Ženy

ŽBK Rožňava – 1. BKD Michalovce 78:47 (35:27)

Štvrtiny: 21:13, 14:14, 14:11, 29:9.

Najviac bodov 1. BKD: Priščáková 16, Gazdová 9, Fiedlerová 6.

Zemplínčanky prehrali na pôde Rožňavy jasným rozdielom, aj keď tri štvrtiny zápasu sa držali celkom dobre.

V ich družstve nastúpili iba tri skúsenejšie hráčky Priščáková, Fiedlerová a Lipková, chýbala im klasická vysoká hráčka, kde alternovala iba mladučká Kostovčíková, preto nemali veľa šancí na úspech.

Pod obidvoma košmi kraľovala skúsená Kerestešová, ktorá dokázala vyhrávať obranné i útočné doskoky, a aj skórovať, keď dala 23 bodov, pričom v tíme hostí nemala rovnocennú protihráčku.

Výrazný rozdiel v skóre nastal prakticky v poslednej štvrtine, kedy Michalovčanky nedokázali čeliť rýchlym protiútokom domáceho družstva, ktoré dokonale využilo svoju výškovú a fyzickú prevahu.