Pondelok, 16. september, 2019 | Meniny má Ľudmila

Hráčky Iuventy si doma poradili s českou Porubou

Ich séria bez prehry pokračuje, v sobotu ich čaká poriadne ťažký zápas v Moste.

V sobotu sa jej darilo. Viktoria Krasková (vľavo) bola oporou Iuventy.V sobotu sa jej darilo. Viktoria Krasková (vľavo) bola oporou Iuventy.(Zdroj: Róbert Andrejov)

Ich séria bez prehry pokračuje, v sobotu ich čaká poriadne ťažký zápas v Moste, ktorému patrí druhé miesto v tabuľke.

MICHALOVCE. V poradí trináste víťazstvo v prebiehajúcom ročníku spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) si v sobotu večer na svoje konto pripísali hráčky úradujúceho slovenského majstra Iuventy Michalovce, ktoré v šlágri 16. kola interligy doma porazili nebezpečnú Porubu.

Nad DHC Sokol zvíťazili o šesť gólov 29:23 a v tabuľke sa mu vzdialili na rozdiel šiestich bodov. Zemplínčanky sú naďalej na vedúcej pozícii a stále nepoznajú chuť prehry.

V sobotu ich však čaká poriadna skúška ohňom, pretože nastúpia na ihrisku druhého Mostu.

Dobre sa pripravili

Zverenky lodivoda Františka Urbana mali skvelý vstup do zápasu, keď rýchlo si vypracovali trojgólový náskok, o ktorý však vlastnými chybami v priebehu prvého polčasu prišli a v tejto časti hry dlho len doťahovali tesné vedenie českého protivníka.

„Bolo to aj tým, že sme boli trošku unavené zo stredajšieho dohrávaného stretnutia s Veselí, cítili sme to v nohách. Preto to v prvom polčase nebolo také dobré, ako v tom druhom,“ povedala na úvod ukrajinská spojka v službách michalovského družstva Viktoria Krasková, ktorá však so svojimi spoluhráčkami dokázala už do polčasu otočiť nepriaznivý vývoj zápasu.

„Bol to veľmi ťažký duel, ale všetky sme išli za víťazstvom, veľmi sme chceli získať dva body. Dobre sme sa na súpera pripravili, naštudovali sme si jeho hru na videu. Vedeli sme, kde je nebezpečný. Veľmi nás teší dôležité víťazstvo,“ pokračovala vysoká legionárka Iuventy.

Zahrať ešte lepšie

Aj začiatok druhého dejstva bolo v réžii Michalovčaniek, ktoré odskočili súperovi už na rozdiel šiestich gólov.

Poruba už nato odpovedať nedokázala, Iuventa si stále udržiavala od súpera minimálne päťgólový odstup.

„Cez prestávku nás tréner nabádal k tomu, aby sme dobre bránili, stále išli naplno a na ihrisku sme spolu komunikovali. Siahli sme na dno svojich síl a výsledkom bola naša výhra,“ vyjadrila sa Viktoria Krasková, ktorá pôsobí v metropole Zemplína od minulého leta.

V sobotu jej zápas vyšiel, bola platná nielen v defenzívnej činnosti, ale aj v útoku, keď zaznamenala päť gólov.

„Robila som len svoju robotu, snažila som sa plniť trénerove pokyny. Veľmi som chcela družstvu pomôcť a som rada, že sa mi to podarilo,“ spokojne hovorila V. Krasková.

Aktuálne už žlto-modré začínajú prípravu na ďalší ligový duel, ktorý nebude o nič jednoduchší ako ten posledný.

Iuventu čaká zápas na pôde druhého Mostu, ktorý na ňu stráca štyri body, ale má jeden zápas k dobru.

„Čaká nás dlhá a náročná cesta, bude to veľmi ťažký zápas. Verím, že sa naň dobre pripravíme v obrane aj v útoku. Chceme a musíme zahrať ešte lepšie ako naposledy,“ dodala michalovská spojka.