V Turecku zaznamenali Michalovčania jednu výhru a dve prehry

Poradili si iba s bulharskou Vereyou Stara Zagora. Zdolali ju tesne 2:1, jeden z dvoch gólov MFK Zemplín strelil Martin Regáli (vpravo). (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|17. feb 2015 o 00:00

So švédskym Siriusom i poľským Bytówom utrpel najtesnejšie porážky. Pribudli zranení hráči.

So švédskym Siriusom i poľským Bytówom utrpel najtesnejšie porážky. V posledných dňoch pribudli zranení hráči.

ANTALYA. Michalovskí futbalisti, ktorým po jesennej časti DOXXbet ligy skupiny Východ patrí vedúca priečka, dnes končia svoje historicky prvé herné sústredenie v teple.

V tureckej Antalyi, presnejšie v stredisku Lara, strávili osem dní, počas ktorých trénovali a hrali na výborne pripravených trávnatých plochách. V krajine polmesiaca absolvovali dokopy tri duely s bilanciou jedna výhra a dve prehry.

Najprv v stredu porazili bulharského druholigistu FC Vereya Stara Zagora 2:1, následne v piatok podľahli účastníkovi druhej najvyššej švédskej súťaže IK Sirius FK 0:1 a na záver v pondelok nestačili ani na poľského druholigistu MKS Drutex Bytovia Bytów, s ktorým prehrali 1:2.

O sústredení

Zemplínčania našli v Turecku všetko, čo potrebovali. Aj keď ich na úvod pobytu privítalo chladné a upršané počasie. To sa potom umúdrilo a teploty sa pohybovali do 20 stupňov.

Výprava MFK Zemplín bola ubytovaná v krásnom hoteli Grand Park Lara, kde mala k dispozícii výbornú stravu, posilňovňu i podmienky na regeneráciu.

Mužstvo chodilo pilovať herné systémy na ihriská, ktoré boli od hotela vzdialené asi 15 kilometrov. Mužstvo stále trénovalo dvojfázovo, výnimkou bola len sobota, kedy dostalo od trénerov popoludňajšie voľno, ktoré chlapci využili na doliečenie zranení a šrámov, alebo prechádzku po prekrásnom stredisku plnom nádherných hotelov.

Súboje so Starou Zagorou a Bytówom odohrali len pár minút cesty autobusom od hotela, avšak duel so Siriusom až v Kamare, ktorý je vzdialený 50 kilometrov od Lary. Z

aujímavosťou bolo, že v rovnakom hoteli ako Michalovčania bolo ubytovaných aj množstvo ďalších tímov z celej Európy, spomenieme napríklad českú Zbrojovku Brno s Filipom Serečinom.

Súboje v skratke

1. zápas:

FC Vereya Stara Zagora - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:0)

V chladnejšom a veternom počasí sa hral dobrý futbal, v ktorom mali navrch michalovskí hráči. V prvom polčase však nedokázali skórovať, hoci zopár príležitostí na skórovanie si vypracovali, dve mal Turík, jednu Bayón.

Skóre otvoril až po prestávke Regáli, ktorý zužitkoval Turíkovu prihrávku a prestrelil bulharského brankára.

Vzápätí však bolo vyrovnané, keď na krížnu strelu Stefanova nemal Kira nárok. Potom ešte ten istý hráč nebezpečne strieľal z priameho kopu, ale sieť už nerozvlnil. V samom závere unikol po pravej strane Regáli, prihral do päťky Monterovi a ten rozhodol o najtesnejšom víťazstve Michaloviec.

Tréner František Šturma: „Bolo to kvalitné stretnutie s dobrým súperom, ktorý nás preveril vo všetkých smeroch. Som rád, že sme ho zvládli, lebo nebolo to jednoduché, Bulhari totiž hrali dosť na hrane tvrdosti, bolo to trošku vyhrotené a niektoré ich zákroky boli ozaj škaredé.“

Góly: 54. Stefanov - 52. M. Regáli, 87. Montero.

MFK ZEMPLÍN: Kira - Perez (82. M. Koscelník), Michal Gallo, Podhorin, Streňo - Morlacchi - D. Kunca, Bayón (46. Montero), Turík (80. S. Danko), M. Regáli - M. Hamuľak (36. A. Leško).

2. zápas:

IK Sirius FK - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)

Bol to súboj dvoch rozdielnych polčasov. Švédi boli výborným súperom a do žlto-modrých sa od úvodných sekúnd zápasu zahryzli. V prvej polhodine hry mali veľkú prevahu, ktorú sa im podarilo pretaviť do vedúceho gólu, keď už v 6. minúte po spätnej prihrávke z hranice šestnástky umiestnená strela Gustafssona skončila v sieti.

Po zmene strán však už diktovali tempo hry Zemplínčania, ktorí mali dostatok šancí na vyrovnanie, ale proti bol výborný brankár A. Andersson, ktorý predviedol niekoľko skvelých zákrokov, vytiahol sa napríklad pri strelách Regáliho, Danka či Kuncu. Aj keď mali Michalovce mohutný finiš, skórovať im súdené nebolo.

Tréner František Šturma: „Súper ukázal veľkú kvalitu, od môjho letného príchodu do MFK Zemplín sme s lepším nehrali. Hoci sme mu podľahli, hrali sme veľmi dobre. Urobili sme jednu chybičku, za ktorú nás Švédi potrestali. V druhom polčase sme ich nepustili do žiadnych vážnejších šancí, čo ma teší, defenzíva nám držala. Aj v útočnej fáze sme hrali dobre, ale odklonilo sa od nás šťastie, nepremenili sme ani jednu z piatich dobrých šancí. Aj napriek prehre chlapcov chválim, hrali naplno do poslednej minúty.“

Gól: 6. Gustafsson.

MFK ZEMPLÍN: Kira (60. P. Macej) - Perez, Michal Gallo, Podhorin, Montero (73. Šimčák) - Turík - M. Regáli (53. M. Koscelník), Bayón, A. Leško (53. S. Danko), D. Kunca - Streňo (73. L. Tóth).

3. zápas:

MKS Drutex Bytovia Bytów – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:0)

Poliaci mali lepší vstup do stretnutia, v úvodnej dvadsaťminútovke boli dôraznejší a hrali tvrdo. Postupne sa však začala hra vyrovnávať, ale po polhodine hry fauloval vo vlastnom pokutovom území Podhorin útočiaceho hráča a súper z penalty otvoril skóre.

V druhom polčase boli Michalovčania lepším tímom, vypracovali si šance, avšak Kunca či Tóth ich premeniť nedokázali. Vyrovnať sa podarilo až v 85. minúte Streňovi, ktorý prekonal brankára po krásnej akcii. MFK Zemplín však remízu neudržal, pretože v nadstavenom čase z brejku súper prestrelil Maceja a Bytów tak zvíťazil 2:1.

Tréner František Šturma: „Bytovia bola podobným súperom ako Švédi, hrali rýchlo, tvrdo a dôrazne. Sme radi, že sme s týmto mužstvom mohli hrať, lebo v našej lige sa s takým nestretneme. Po vyrovnaní chceli chlapci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, obrovskú šancu mal Podhorin, však nedokázal ju zužitkovať. V 93. minúte sme urobili hlúpu chybu a súper nás za ňu po prečíslení potrestal. V priebehu desiatich dní sme odohrali štyri náročné duely, navyše nás trápia zranenia, nastúpiť nemohli Hamuľak, Morlacchi, Caballero a ďalší. Nemáme až taký široký káder, tieto zápasy odohrali zhruba pätnásti hráči.“

Gól MI: 85. Streňo

MFK ZEMPLÍN: Raška (46. P. Macej) – Perez (46. D. Kunca), Michal Gallo, Podhorin, Šimčák (46. Streňo) – M. Koscelník, S. Danko, A. Leško, Montero, M. Regáli – T. Chovanec (70. L. Tóth).

Zatrénovali si aj na pláži pri mori. Michalovská výprava v plnej kráse. Foto: Róbert Andrejov

V Turecku našli ideálne podmienky na trénovanie. Tréningy absolvovali na ihriskách vzdialených asi 15 km od hotela. Foto: Róbert Andrejov

Domov»Sportnet na východe»V Turecku zaznamenali Michalovčania jednu výhru a dve prehry