Michalovčania si z Liptova priviezli jednu hokejovú výhru

Na Liptove všetci traja skórovali. Zľava Igor Halás, Jakub Linet a Filip Podsedlý. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|10. feb 2015 o 00:00

Dukla vonku cieľ splnila, hoci nebola ďaleko ani od druhého víťazstva.

MICHALOVCE. S jedným víťazstvom a jednou prehrou sa v sobotu z Liptovského Mikuláša vrátili hokejisti michalovskej Dukly.

Na Liptove odštartovala v piatok štvrťfinálová séria dvoch tímov, ktoré v konečnej tabuľke dlhodobej časti prvej ligy delili od seba len dva body.

Vyrovnanosť mužstiev sa potvrdila hneď v úvodnom dvojzápase, pretože ani v jednom dueli sme víťaza nespoznali po šesťdesiatich minútach.

Hneď v tom prvom sa podarilo Michalovčanom vyhrať po samostatných nájazdoch 5:4, v druhom sa viac darilo domácim, ktorí triumfovali rovnakým výsledkom, ale gól dali pre zmenu v predĺžení. Séria sa dnes za stavu 1:1 sťahuje k Laborcu.

Mrzí ich druhý zápas

Zemplínčania prekvapili na Liptove hneď v prvom meraní síl, kde v nájazdoch strelil „zlatý“ gól útočník Igor Halás, ktorý zdá sa našiel stratenú streleckú formu, pretože v posledných siedmich dueloch zaznamenal päť gólov, a Dukla tak viedla na zápasy 1:0.

„Cieľ sme splnili, lebo išli sme do Mikuláša vyhrať aspoň jeden zápas, aj keď nás mrzí, že sme nevyhrali oba. Liptáci boli zdolateľní aj v tom druhom. No v ňom sme mali až 22 trestných minút, čo je v play-off zápase veľmi veľa. Oslabenia nám zobrali dosť síl, ktoré nám v závere zápasu chýbali. Nedokázali sme sa dostať do tempa. Robili sme hlúpe chyby, v tom vidím príčiny našej sobotňajšej prehry,“ rozhovoril sa športový riaditeľ HK Dukla Peter Tirpák, ktorý je po odchode lodivoda Milana Staša nápomocný trénerovi Štefanovi Tóthovi a jeho hrajúcemu asistentovi Richardovi Šechnému pri vedení mužstva.

Zbytočné chyby

Ešte šťastie, že domáci veľa presilových hier nevyužili, ale ako povedal P. Tirpák, bolo to hlavne tým, že hráči Dukly hrali v oslabeniach viac ako dobre.

V druhom zápase dokonca hrali Michalovčania v polovici duelu celé dve minúty v oslabení o dvoch hráčov, no dokázali to ustáť.

„Škoda toho, že stále, keď sa nám podarilo vyrovnať a na góly sme sa nadreli, urobili sme hlúpu chybu a hneď sme inkasovali. To boli zbytočné chyby, buď sme nepokryli hráča v predbránkovom priestore alebo sme prepadli v útoku. To sa nám v takých zápasoch stávať nemôže,“ hovoril športový riaditeľ.

V piatok sa rozhodlo v nájazdoch, o deň nato v predĺžení. „Nájazdy sú stále lotéria, teraz sme v nich mali šťastie my. Predĺženie rozhodla tečovaná strela.“

„Vojaci“ hrali na rozdiel od MHK 32 v oboch stretnutiach na štyri kompletné formácie, domáci len na tri, čo sa snažili využiť.

„V prvom dueli sme takto hrali päťdesiat minút, preto som veril, že v druhom zápase to môže rozhodovať. Avšak hrali sme viac ako jednu tretinu súboja v oslabení, na ľad sme posielali zhruba tých istých hráčov, a tým už v závere chýbali sily. Ak by sa toto nestalo, určite uspejeme aj v sobotu,“ hovoril P. Tirpák.

Stále je to 50 na 50

Séria hraná na tri víťazné stretnutia sa sťahuje do Michaloviec, kde sa dnes a zajtra o 17. hodine odohrajú ďalšie dve „bitky“ o semifinálovú účasť. Aj keď bude mať tentoraz výhodu domáceho prostredia Dukla, jeho tréneri si nemyslia, že aj stúpli ich šance na postup.

„Stále je to 50 na 50, obe mužstvá sú veľmi vyrovnané. Tak ako sa od nerozhodného stavu začínalo v Mikuláši, tak to bude aj u nás, lebo stav je 1:1. No budeme sa spoliehať na našich výborných fanúšikov, ktorí nám v play-off stále vedeli vytvoriť skvelú atmosféru a povzbudili nás. Všetci hráči aj my tréneri veríme, že príde plný dom, divácku pomoc budeme veľmi potrebovať.“

A čo podľa Petra Tirpáka bude v domácich zápasoch rozhodovať? „Po prvé nemôžeme byť toľko vylučovaní, lebo oslabenia nás stoja veľa síl. A po druhé, musíme sa vyvarovať zbytočných chýb. Vieme, aké robíme, počas voľných dní sme sa ich snažili odstraňovať.“

S dvojicou z Martina

Na ľade Liptovského Mikuláša sa v drese Michaloviec objavili aj dve nové tváre, ktoré prišli na výpomoc z extraligového Martina.

Obranné rady vystužil zadák Michal Dvořák, 21-ročný odchovanec MHC, a útočné pre zmenu rovnako starý center Andrej Jurášek, ktorý takisto pochádza z Turca. Či však nastúpia aj v domácich stretnutiach, je otázne, v hre je iba štart Dvořáka.

Do zostavy Dukly by sa mali vrátiť uzdravení útočníci Jakub Kubiš a Patrik Huňady.

Naopak, káder „vojakov“ opustil Peter Cmorej, ktorý počas sezóny viackrát pauzoval pre zranenia, a v novom roku sa v ich zostave neobjavil ani raz. Vedenie klubu s ním rozviazalo zmluvu. Bez angažmánu však dlho neostal, v sobotu už nastúpil za druholigové Humenné

Fakty

1. zápas:

Liptovský Mikuláš - Michalovce 4:5 sn (1:1, 0:1, 3:2 - 0:0, 0:1)

Stav série: 0:1

Góly: 11. T. Devečka, 50. Sukeľ, 51. Kadlubiak, 58. I. Roháč - 20. Podsedlý, 31. Halás, 57. M. Bednár, 59. P. Čížek, rozh. sam. nájazd Halás. Vylúčení: 4:5, navyše Macík (Lipt. Mikuláš) 10 min. Presilovky: 1:1.

Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach - Číž, Valko. Divákov: 1140.

MHK 32: J. Hollý – S. Hriňa, T. Devečka, M. Školiak, Kadlubiak, Janči, F. Mezovský, Nitriansky – P. Bartík, J. Kuric, R. Macík – I. Roháč, Trochta, Števuliak - Uhrík, Piatka, F. Poliaček - Janček, Sukeľ.

HK DUKLA: I. Fedor - Boboš, M. Šterbák, Kubát, M. Bednár, J. Šeliga, Dvořák, Buraľ, Briják - Banovský, R. Šechný, M. Drotár - Podsedlý, Linet, Halás – M. Schnelly, Š. Majerník, T. Méry - Rožník, Jurášek, P. Čížek.

2. zápas:

Liptovský Mikuláš - Michalovce 5:4 pp (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)

Stav série: 1:1

Góly: 5. P. Bartík, 34. R. Macík, 43. Piatka, 48. Trochta, 62. Uhrík - 10. M. Schnelly, 38. P. Čížek, 46. Linet, 60. Boboš. Vylúčení: 5:11, navyše Bartík (Lipt. Mikuláš) 10 min. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Štefik - Frimmel, Š. Mráz. Divákov: 1020.

MHK 32: J. Hollý - M. Školiak, T. Devečka, S. Hriňa, Kadlubiak, Janči, F. Mezovský, Nitrianský – P. Bartík, J. Kuric, R. Macík – I. Roháč, Trochta, Števuliak - Uhrík, Piatka, Sukeľ - Janček, F. Poliaček.

HK DUKLA: I. Fedor - Boboš, M. Šterbák, Kubát, M. Bednár, J. Šeliga, Dvořák, Buraľ - Banovský, R. Šechný, M. Drotár - Podsedlý, Linet, Halás – M. Schnelly, Š. Majerník, T. Méry - Rožník, Jurášek, P. Čížek.

ra

Domov»Sportnet na východe»Michalovčania si z Liptova priviezli jednu hokejovú výhru