Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Basketbalisti vyhrali, ženám sa to nepodarilo

Stále sú bez prehry na čele tabuľky, ženy s lídrom pelotónu na vlastnej pôde neuspeli.

Ženy podľahli vedúcemu celku. S košickým Unionom zaknihovali prehru o 18 bodov.Ženy podľahli vedúcemu celku. S košickým Unionom zaknihovali prehru o 18 bodov. (Zdroj: Róbert Andrejov)

MICHALOVCE. Druholigoví basketbalisti Michaloviec pokračujú vo víťaznom ťažení.

V sobotu si na svoje konto pripísali okrúhlu desiatu výhru v prebiehajúcej sezóne, keď Prešov B zdolali doma hladko 78:55.

Nedarilo sa ženskému kolektívu, ktoré favorizovanému Unionu Košice na vlastnej pôde podľahli 48:66. Počas najbližšieho víkendu budú mať oba celky 1. BKD voľno.

Ženy

1. BKD Michalovce – ŠŠK Union Press Košice 48:66 (25:36)

Štvrtiny: 12:18, 13:18, 6:14, 17:16.

Najviac bodov za MI: Regendová 12, Gazdová 10, Priščáková 8, V. Vargová 6.

Michalovčanky privítali vedúce družstvo súťaže Union Košice, a aj keď s týmto súperom prehrali menším rozdielom ako na jeho palubovke, bolo to po takom nemastnom a neslanom výkone. Paradoxom bolo, že len pri trochu kvalitnejšej hre všetkých hráčok domáceho tímu mohol byť výsledok prijateľnejší.

Zemplínčanky sa strelecky vyložene trápili a niekedy nedokázali dať koše ani z tých najvyloženejších pozícií, kde sa ako tak presadzovala iba Regendová, ostatným sa nedarilo, pričom napríklad Andrejčíková z jedenástich takýchto pokusov dala iba jeden, čo na hráčku jej kvalít bolo žalostne málo.

Na domácich sa naplno prejavila absencia tréningu a vírusové ochorenia na prelome rokov, ktoré neobišli ani jednu hráčku. Skúsený súper to zistil veľmi rýchlo a počas celého zápasu využíval nátlakovú celoplošnú obranu, na čo domáce fyzicky oslabené hráčky nedokázali reagovať.

Pretože súperkám, ktoré síce nehrali oslnivo, vychádzala aj streľba trojkových pokusov, keď v prvom polčase dokázali dať päť trojok zo siedmych pokusov, bolo jasné, že v tomto zápase bude 1. BKD ťahať za kratší koniec.

V poslednej štvrtine sa zverenky trénera Ladislava Janošova predsa len vypli k lepšiemu výkonu a v tejto časti hry potvrdili, že basketbal hrať určite dokážu lepšie, než ako to predvádzali v prvých troch štvrtinách.

Muži

1. BKD Michalovce – PU Akademik Prešov B 78:55 (45:27)

Štvrtiny: 23:17, 22:10, 21:4, 13:24.

Najviac bodov za MI: V. Mitterpák 22, Mižák 19, M. Janošov ml. 10, Mi. Mihaľ 10.

V prvom zápase odvetnej časti privítali privítal líder tabuľky na svojej palubovke rezervu prešovského Akademiku, ktorá napriek tomu, že je na poslednom mieste pelotónu, prišla do Michaloviec v kompletnej zostave, teda aj s extraligovým pendlujúcim Hrabčákom (je v kádri Spišskej Novej Vsi) a kadetskými reprezentantmi Baňasom a B. Brunarim.

Na hre hostí to bolo cítiť, pretože nastúpili sebavedomo a celú prvú štvrtinu boli domácim vyrovnaným súperom. Michalovce nastúpili v tradičnej základnej zostave Holda, Mižák, V. Mitterpák, Maškulík a nemocného T. Mitterpáka dobre nahradil kadet Janošov ml.

Favorit predsa len v druhej štvrtine výraznejšie zvyšoval svoj náskok, keď V. Mitterpák dal tri trojky po sebe a Janošov pridal tri koše zblízka, na čo súper nedokázal odpovedať, keďže obrana 1. BKD v tom čase fungovala výborne.

V podobnom duchu sa niesla aj tretia štvrtina, kedy domáci zvýšili svoj náskok na rozdiel 34 bodov (65:31). Do poslednej štvrtiny celok z metropoly Zemplína nastúpil v zostave s troma mladými kadetmi – Janošovom, Sklárom a Hasaralejkom, čo súper síce využil na skorigovanie výsledku, ale niektoré akcie, ktoré mladíci predviedli, či už s úspešným alebo menej úspešným koncom, sa prítomným divákom mimoriadne páčili.

Zdá sa, že keď títo chlapci budú na sebe ďalej pracovať dostatočne tvrdo, vhodne doplnia družstvo mužov v budúcich sezónach.