Korzár logo Korzár Dolný Zemplín
Utorok, 23. apríl, 2019 | Meniny má Vojtech
Nájdete nás na webe

Piatoligoví tréneri z okresu Michalovce hodnotia jesennú časť

Prinášame vám druhú časť hodnotení piatoligových mužstiev patriacich pod okres Michalovce.

Petrovce n/L a Lastomír. Družstevník je deviaty, OFK je na 5. mieste.Petrovce n/L a Lastomír. Družstevník je deviaty, OFK je na 5. mieste.(Zdroj: Róbert Andrejov)ZEMPLÍN. V predchádzajúcom vydaní nášho týždenníka sme sa obzreli za jesennou časťou štyroch tímov pôsobiacich v piatej lige, skupine zemplínskej, konkrétne sme hodnotili prvú časť sezóny Čičaroviec, Nacinej Vsi, Palína a Budkoviec.

Dnes vám prinášame pohľad do kuchýň zvyšných piatich účastníkov súťaže, ktorí patria do Michalovského okresu.

Ako sú spokojní s jeseňou vo Vinnom, Lastomíre, Petrovciach nad Laborcom, Zalužiciach a Krišovskej Lieskovej?

OŠK Vinné

Mužstvo spod Vinianskeho hradu v jeseni príjemne prekvapilo a môže sa pochváliť tým, že na svojom konte má najmenej prehier aj inkasovaných gólov.

„Podstatné bolo, že sme mali veľmi dobrú tréningovú účasť, čo ma tešilo, lebo v tejto súťaži sú tréningy dôležité. Okrem toho sa vytvorila aj dobrá partia a aj to je dôvodom toho, že sme v tabuľke tak vysoko,“ povedal na úvod lodivod OŠK Dušan Kukuč, ktorý spoločne s trénerským kolegom Jurajom Fešovičom dotiahol celok na výbornú druhú priečku.

Nie je náhodou, že mužstvo inkasovalo v jeseni iba 11 gólov.

„Ja som bol počas hráčskej kariéry obrancom, preto sa aj viac venujeme defenzíve. Snažíme sa hrať zo zabezpečenej obrany a tá musí fungovať na 150 percent. A keď dáme gól, tak to je len plus. Stále sme hrali rovnakým systémom, či sme už hrali vonku alebo doma. Snažím sa chlapcom odovzdávať skúsenosti nadobudnuté aj z reprezentácie, v ktorej som v minulosti pôsobil,“ pokračoval D. Kukuč, ktorý však priznal, že ofenzívu, hoci v tíme je druhý najlepší strelec súťaže Miroslav Mesaroš, nemá OŠK takú, ako si predstavuje.

Korunný jesenný princ súťaže mohol zimovať aj na vedúcej priečke, ale v predposlednom dueli zakopol u poslednej Krišovskej Lieskovej (1:2).

„Mrzí nás táto strata, ale ešte viac domáca remíza s Úporom, či zápas v Budkovciach, kde sme inkasovali vyrovnávajúci gól v 95. minúte.“

Hoci je Vinné v tabuľke vysoko, o postupe sa v klube nehovorí. „Chceli by sme sa však umiestniť do tretieho miesta,“ vyjadril sa D. Kukuč, ktorý na záver dodal, že úspešný káder by mal v zime ostať pokope.

„Chlapci sa vyjadrili, že chcú obliekať dres Vinného aj v jari. Ale radi by sme ešte doplnili mužstvo o dvoch-troch hráčov.“

Strelci gólov (26): 13 – Miroslav Mesaroš, 3 – Martin Firda, Maroš Duda, 2 – Jaroslav Tomko, Lukáš Kudroč, 1 – Juraj Olexa, Peter Borko + 1 vlastný (Martin Kovalčin/Parchovany).

treneri_res.jpg

Trénerská dvojica Vinného. Vľavo je Dušan Kukuč, vedľa neho Juraj Fešovič. Foto: Róbert Andrejov

OFK Lastomír

Solídna piata priečka tradičného účastníka súťaže nie je pre– kvapením, pretože celok sa pred sezónou posilnil, keď doň prišli skúsení Daniel Vasiľ a Ľuboš Uhľár.

„Konečne sme sa po dlhej dobe posilnili. Preferovali sme ofenzívny futbal, jeseň nehodnotím zle, avšak rátal som, že získame viac bodov a možno budeme aj vyššie v tabuľke. Začali sme veľmi dobre, po piatom kole sme boli dokonca na vedúcej pozícii, ale potom, hoci sme stále hrali dobre, sme nedokázali vyhrávať nad papierovo slabšími súpermi,“ skonštatoval 48-ročný matador Viktor Senjuž, ktorý dokončil jeseň ako hrajúci tréner, keďže kouč Jozef Uchaľ sa rozhodol po dueli 8. kola s Palínom skončiť.

A prečo podľa ukrajinského rodáka mužstvo strácalo body so slabšími protivníkmi? „Bolo to tým, že sme neboli skoncentrovaní, zvykli sme poľaviť, dostali sme gól a potom sa nám to už ťažko otáčalo.“

V. Senjuža potešil najviac domáci súboj s Čičarovcami, v ktorom OFK vyhral rozdielom triedy 3:0. „A to napriek tomu, že v závere polčasu nám za bezgólového stavu vylúčili hráča. Po prestávke sme sa zomkli a strelili tri góly. Celkom dobrý zápas bol aj s Cejkovom, ktorý sme vyhrali 3:1.“

V lastomírskom tíme by v zime nemalo dôjsť k veľkému pohybu. „Máme celkom dobrý káder, partia je dobrá a budeme sa ju snažiť udržať,“ povedal V. Senjuž, ktorý pravdepodobne bude pôsobiť v pozícii hrajúceho lodivoda aj v jarnej časti.

Strelci gólov (27): 14 – Milan Verbič, 4 – Marcel Juraško, Ľuboš Uhľár, 2 - Milan Porvaz, Ivan Adam, 1 – Jakub Porvaz.

TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom

Počínanie minuloročného víťaza súťaže bolo veľkým sklamaním. Petrovčania sa trápili predovšetkým vonku, kde nezabodovali ani raz a viackrát inkasovali vysoké prehry.

Na to doplatil aj kormidelník Jozef Štafura, ktorého vedenie klubu odvolalo z funkcie. Paradoxne po domácom víťazstve 7:0 nad Trakanmi.

„Súperi sa na nás ako na najlepší tím uplynulej sezóny veľmi dobre pripravili, hlavne v domácom prostredí. U súperov sme dostávali veľa gólov po hrubých chybách a málo sme ich aj dávali,“ uviedol príčiny nevýraznej úvodnej polovice súťaže útočník TJ Družstevník Miroslav Lakatoš, ktorý po Štafurovom odchode prebral spoločne s Martinom Devečkom trénerskú taktovku.

Vonku mužstvo kráčalo od prehry k prehre.

„Vstupovali sme do tých zápasov nekoncentrovane, hoci sme nato boli upozorňovaní a dostávali sme rýchle góly. Potom sa nám už ťažko otáčalo, keď boli domáci na koni. Bolo to aj o psychike, ak sme inkasovali ako prví, nedokázali sme to už zvrátiť, a naopak, keď sme dali prvý gól, stále sme vyhrali,“ pokračoval M. Lakatoš.

Tento vychýrený strelec takisto zostal dlžný svojej povesti, lebo vsietil iba poltucet gólov. S deviatou priečkou Petroviec spokojný nie je.

„Po minuloročnom prvenstve sme čakali, že skončíme do toho piateho miesta, ale nevyšiel nám úvod a potom sa to s nami viezlo celú jeseň. Veľmi nám uškodilo aj zranenie Pavlova, ktorý sa zranil pred tretím zápasom a vrátil sa až na posledný. Bola to citeľná strata.“

V klube aktuálne hľadajú nového trénera, v hre je však aj možnosť, že ním zostane M. Lakatoš. „Mali by prísť aj jeden-dvaja hráči, no dôležité bude, aby sme začali trénovať, lebo v jeseni bola na tréningoch veľmi slabá účasť.“

Strelci gólov (24): 6 – Miroslav Lakatoš, 4 – Miroslav Kondžura, 3 – Radislav Lipka, 2 – Ján Pavlov, Peter Gačko, Pavol Baňas, 1 – Matúš Ferko, Dávid Doda, Martin Šaffo, Lukáš Gronovič + 1 vlastný (Radoslav Basara/Nacina Ves).

OŠK Zalužice

Klub pracujúci v skromných podmienkach sa pohyboval v spodnej polovici pelotónu.

„Vzhľadom k tomu, že sme pracovali asi s najmenším rozpočtom spomedzi všetkých účastníkov piatej ligy a opäť nás po– stihli zranenia, sme spokojní aj s umiestnením, aké máme, teda jedenástou priečkou,“ rozhovoril sa Miroslav Ľoch, ktorého môžeme pokojne nazvať aj „muž pre všetko“, lebo v OŠK zastával pozíciu tajomníka, hospodára, trénera i hráča.

„Úvod sme mali podobne ako vlani celkom dobrý, potom sa však opakoval scenár spred roka. Nakopili sa zranenia, neviem či sme zakliati alebo čo. Ani raz sme nehrali v rovnakej zostave, museli sme káder dopĺňať hráčmi z B mužstva či dorastu,“ uviedol M. Ľoch, podľa ktorého pre zranenia vypadávali zo zostavy Pivarník, Luka, M. Apiar či Capik.

„Aj preto bol náš najlepší zápas hneď ten prvý doma s Krišovskou Lieskovou, celkom dobre sme zahrali aj vonku s týmto súperom. Najhorší duel bol doma s Palínom, v ktorom sme vybuchli. Prehrali sme ho 0:5.“

Keď sme sa M. Ľocha spýtali nato, čo čaká Zalužičanov v zime, skonštatoval: „Nevieme, čo bude v jari, zatiaľ nemáme schválený rozpočet. Je celkom možné, že nebudeme pokračovať v súťaži. Včera bola posledná schôdza vedenia klubu, na ktorej mala padnúť definitíva o tom, ako bude klub smerovať.“

Strelci gólov (21): 5 – Peter Uličný, 4 – Milan Capik, 3 – Albín Krišo, 2 – Miroslav Ľoch, Marcel Apiar, Martin Hospodár, 1 – Tomáš Janičina, Pavol Pivarník, Rastislav Hromý.

cerveny_res.jpg

Miroslav Ľoch. V Zalužiciach bol nielen hráčom, ale aj trénerom, tajomníkom a hospodárom. Foto: Róbert Andrejov

OŠK Krišovská Liesková

Koncové svetlo tabuľky drží celok z juhu Zemplína, ktorý vymenil trénera už po prvom zápase sezóny! Po šesťgólovej prehre v Zalužiciach skončil pri mužstve Štefan Sztanko.

„Odtrénoval celú prípravu, je to slušný a inteligentný tréner, s ktorým sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Nevedel nájsť spoločnú reč s hráčmi, tak ho nahradil Vladimír Drančák, ktorý bol hrajúcim trénerom,“ vyjadril sa starosta Krišovskej Lieskovej Július Tamaška, ktorý je bývalým brankárom OŠK a aktuálne aj jeden z funkcionárov klubu.

Podľa jeho slov sa káder v lete posilnil, prišiel napríklad Tomáš Rebreš z Veľkých Kapušian alebo Patrik Battyányi z Bielu.

„Ale aj omladil, lebo títo chlapci majú iba 19 rokov. Chýbali im skúsenosti. Avšak očakával som, že na svojom konte budeme mať aspoň 16 bodov, no nevyšli nám domáce súboje s Úporom a Zalužicami, čo ma veľmi mrzí.“

J. Tamaška následne doplnil: „Dá sa povedať, že bohatým sme brali, keď sme porazili Vinné, Lastomír či Petrovce, no dávali chudobným, lebo doma sme podľahli viacerým slabším súperom. V niektorých dueloch sme mali aj smolu.“

Z posledného miesta v klube nepanikária, v jari sa pokúsia súťaž zachrániť. „Z kádra by nemal odísť nikto, chceli by sme ho ešte posilniť o záložníka a útočníka. Nevzdávame sa, ale ak sa nám nepodarí udržať sa v lige, nebudeme z toho robiť tragédiu,“ uzavrel J. Tamaška.

Strelci gólov (21): 4 – Ferdinand Balog, Vladimír Drančák, Otto Vašš, 2 – Štefan Szatmáry, Tibor Palágyi, Patrik Battyányi, 1 – Alexander Jakub, Mário Xhufi, Július Majoroš.

modry_res.jpg

Vladimír Drančák. Krišovskú Lieskovú viedol takmer celú jeseň. Foto: Róbert Andrejov

Tabuľka

1. Borša 14 9 1 4 38:15 28
2. Vinné 14 8 4 2 26:11 28
3. Cejkov 14 9 1 4 26:16 28
4. Čičarovce 14 8 2 4 27:15 26
5. Lastomír 14 7 1 6 27:17 22
6. Nacina Ves 14 5 6 3 21:18 21
7. Úpor 14 5 3 6 21:23 18
8. Palín 14 6 1 7 23:23 19 (-3)
9. Petrovce n/L 14 5 1 8 24:32 16
10. Trakany 14 5 1 8 27:36 16
11. Zalužice 14 5 1 8 21:30 16
12. Parchovany 14 5 1 8 19:32 16
13. Budkovce 14 4 3 7 14:25 15
14. Kriš. Liesková 14 4 0 10 21:42 12

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
 2. Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto
 3. Tip na japonskú klimatizáciu s výhodnejšou elektrinou
 4. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
 5. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
 6. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
 7. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
 8. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
 9. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
 10. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
 1. Takto sa môžete najlepšie chrániť pred výtlkmi
 2. Dokonalá záhrada? Nezabudnite na prísun vody.
 3. Tip na japonskú klimatizáciu s výhodnejšou elektrinou
 4. Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto
 5. Women in business
 6. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
 7. Bim Challenge 2019
 8. Čerpacie stanice OMV Slovensko budú otvorené aj počas sviatkov
 9. Z Fondu malých projektov je možné získať až 50-tisíc eur
 10. Grilovacia sezóna je zahájená!
 1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019 22 651
 2. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori 10 472
 3. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť 9 518
 4. 7 kritických situácií na cestách. Ohrozujú každého vodiča 7 284
 5. Čo upiecť na Veľkú noc? 5 skvelých dezertov Adriany Polákovej 6 678
 6. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie 4 299
 7. Až vďaka chorobe objavila svoj talent 4 261
 8. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým? 2 986
 9. Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto 2 675
 10. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali 1 670

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop